درباره ما

درباره ما


 فرش تندیس خاطره کاشان در سال ۱۳۸۰ شروع به فعالیت کرد و با جدیدترین دستگاه های روز دنیا ، تولید فرشهای ۷۰۰ شانه ۸ رنگ با تراکم ۱۵۰۰ را آغاز نمود . با توجه به تقاضای بازار و هدف عرضه بهترین و به روزترین محصولات ، این واحد در سال ۱۳۸۷ اقدام به تجهیز این واحد با جدیدترین تکنولوژی بافت فرش ماشینی در مدلهای HCP ۸ و ۱۰ رنگ با تراکم۲۵۵۰ با عرض ۴متر جهت بافت فرشهای بزرگ پارچه جهت تولید داخل و بخش صادرات وهمچنین VTR ,CLP,UCP400 برای بافت انواع فرشهای فانتزی و گبه نمود که در این بخش از سرآمدان تولید انواع فرش ماشینی با تنوع و کیفیت متفاوت گردید.

از ابتدای دهه نود و با ورود ماشین آلات روز دنیا با تراکم و شانه های بالا و شباهت بینظیر بافت آنها با فرشهای دستبافت , این مجموعه ابتدا اقدام به خرید ماشین آلات ۱۰۰۰ شانه ۱۰ رنگ کرده و در سالهای بعدی وبا بالارفتن تقاضا برای این مدل از فرشها اقدام به تجهیز واحد خود با ماشین آلات ۱۲۰۰ با تراکم ۳۶۰۰ وهمچنین ماشین۷۰۰ شانه۱۲رنگ که در نوع خود در ایران بینظیر میباشد ,از دو کمپانی سازنده این ماشین آلات یعنی وندویل بلژیک و شونهر آلمان نمود.

این واحددرحال حاضربا داشتن۲۰ مدل ازدستگاههای ذکرشده وظرفیت تولیدروزانه ۶۰۰۰ مترمربع انواع فرش آکریلیک باشانه های ۴۰۰ و ۵۰۰ و۷۰۰ و ۱۰۰۰و ۱۲۰۰ باتعداد رنگ ۸ و۱۰و ۱۲درتراکمهای ۳۶۰۰ ۳۰۰۰ ۲۵۵۰ ۱۲۰۰ ۱۰۰۰ با طرحها و نقوش سنتی و مدرن از بزرگان این صنعت به شمار میرود.

شایان ذکر است که کل مجموعه بافندگی تحت کنترل مهندسی صنعتی و همچنین واحد R&D میباشدتاتولیدات این شرکت به بهترین کیفیت ممکن عرضه گردد. که دراین بخش مفتخربه دریافت نشان ملی استاندارد و همچنین گواهینامه های کیفیت ومدیریت و بهداشت از انگلستان گردیده است

درحال حاضر این مجموعه با ۵۰۰نفر کارگر بطور مستقیم وغیر مستقیم وهمچنین ۱۰نفر از کارشناسان زبده ومتخصص نساجی اداره میشود.


واحد طراحی

با توجه به پیشرفت تکنولوژی بافت فرش ماشینی و شباهت بسیارزیادآن بافرش دستبافت به لحاظ گره فرش وهمچنین تراکم بافت ملزوم بود که نقشه ها و رنگبندی استفاده شده در بافت فرش نیز از اصالت خاصی برخوردار باشد. از این رو فرش تندیس خاطره در سال ۸۸ با بهره گیری از اساتید بنام این بخش شروع به فعالیت نمود که ماحصل آن نقوش و طرحهایی بود که باعث اعتلای نام این شرکت در ایران گردید. همچنین این واحد ارتباط تنگاتنگی با قسمت رنگرزی واحد ریسندگی مجموعه جهت ارائه پالت رنگ به آن قسمت واستفاده از رنگهای اصیل ایرانی دارند.


واحد صادرات

این مجموعه در راستای اهداف بلند مدت خود و خروج ازصادرات تک قطبی کشور اقدام به برنامه ریزی جهت حضور در بازارهای جهانی نموده که با ایجاد واحد بازرگانی و استفاده از کارشناسان این حوزه در بخش صادرات وحضور مستمر در نمایشگاههای خارج از جمله دموتکس چین و ترکیه و آلمان سعی در بالا بردن توان صادراتی خود نمود . که توانسته است در این بخش به توفیقات بزرگی نائل آید و محصولات خود را به بیش از ۲۰ کشور جهان صادر نماید.

وسخن آخراینکه این مجموعه برای پیشبرداهداف خوددست ازتلاش مستمربرنداشته و به اذعان مشتریان از بهترین و بی نظیرترین فرشهای ایران شمرده می شوند. این مجموعه باانعطاف پذیری بالا وشناخت بازارعرضه وتقاضا، همیشه در صدر بهترین شرکتهای تولیدی در زمینه نساجی بوده و هست . امید است که با حمایت مسئولان و مصرف کنندگان گرامی، این روند ادامه پیدا کند و هر روز به کیفیت و کمیت محصولات افزوده شود .


تاریخچه فرش تندیس خاطره کاشان