1 - راهنمای خرید فرش

ابعادفرش ۶متری

فرش نقره ای

ابعادفرش ۶متری

ابعادفرش ۶متری ،ابعاد فرش های ماشینی در سال های اخیر به دلیل پیشرفته تر شدن دستگاه های تولید و بافنده فرش بسیار متنوع تر شده است. امروزه علاوه بر ابعادی  مثل فرش ۶ متری ، فرش ۹ متری و فرش ۱۲ متری انواع قالیچه و کناره فرش نیز بافته می شود. از ابعاد استاندارد و رایج فرش ماشینی میتوان این سایز ها را نام برد:

 

کناره های ۱×۱.۵ – ۱×۲ – ۱×۳ – ۱×۴
قالیچه های ۱.۵×۲.۲۵ – ۱.۵×۲.۳۰
فرش های ۲×۳ – ۲.۵×۳.۵ – ۳×۴ – ۴×۶

 

با توجه به مدرن تر شدن دکوراسیون های امروزی متناسب با آن ابعادی مثل فرش گرد و فرش بیضی هم به ویترین فروشندگان فرش ماشینی اضافه شده است که البته در بیشتر موارد به دلیل سفارشی بودن این ابعاد فقط با سفارش اختصاصی مشتری قابل بافت و تولید هستند.

 

فرش جدید

ابعاد فرش ماشینی ۹ متری:

برخی از مشتریان به اشتباه فکر می کنند که ابعاد فرش ۹ متری ۳*۳ هست که تصور غلطی است. ابعاد فرش ۹ متری ۲٫۵*۳٫۵ بوده و مساحت آن در اصل ۸.۷۵ متر مربع می باشد. ابعاد استاندارد فرش ماشینی که بیشتر هم مورد استفاده قرار می گیرد و در قالی کاشی هم عرضه می شود به شرح زیر می باشد:

 

ابعاد فرش ماشینی ۶ متری: ۲*۳

ابعاد فرش ماشینی ۹ متری: ۲٫۵*۳٫۵

ابعاد فرش ماشینی ۱۲ متری: ۳*۴

ابعاد فرش ماشینی ۴ متری: ۲٫۲۵*۱٫۵

 

فرش جدید

ابعاد قالیچه‌های بسیار کوچک به نام پادری:

۴۰*۶۰ سانتی متر

۵۰*۸۰ سانتی متر

۶۰*۱۰۰ سانتی متر

 

ابعاد فرش ماشینی گرد:

قطر ۱ متر: ۱*۱ = ۱

قطر ۱٫۵ متر: ۱٫۵*۱٫۵ = ۲٫۲۵

قطر ۲ متر: ۲*۲ = ۴

قطر ۲٫۵ متر: ۲٫۵*۲٫۵ = ۶٫۲۵

قطر ۳ متر: ۳*۳ = ۹

 

لازم به ذکر است فرش در برخی اندازه‌های دیگر نیز تولید و عرضه می شود که متداول نیست و در نقشه‌ها و تعداد بسیار کم قابل ارائه می باشد.

 

فرش

ابعاد فرش های ماشینی بزرگ:

ابعاد فرش ۲۴ متری: ۴*۶ متر

ابعاد فرش ۱۸ متری: ۳٫۵*۵ متر

ابعاد فرش ۱۵ متری: ۳*۵ متر

توضیح: مساحت فرش ۱۸ متری برابر با ۱۷٫۵ متر مربع می باشد.

یکی از عوامل موثر در انتخاب فرش ماشینی، سایز و ابعاد فرش می باشد. فرش های ارائه شده در قالی کاشی با ابعاد استاندارد و قیمت های متفاوت عرضه شده است که با توجه شانه، تراکم، تعداد رنگ و … قیمت های متفاوتی را داشته و دارای ضمانت نامه ۵ تا ۱۰ ساله می باشد. همچنین قالی کاشی تضمین می کند که فرش های خود را با پایین ترین قیمت و بالاترین کیفیت عرضه نماید.

 

چنانچه هر گونه ابهام یا سوالی در خصوص ابعاد فرش ماشینی و دست بافت داشتید می توانید با همکاران ما تماس بگیرید. گروه قالی کاشی آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشد.

 

فرش

,,,,,,,,,,,

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.