1 - راهنمای خرید فرش

از بین بردن لکه فرش

فرش ماشینی

از بین بردن لکه فرش

از بین بردن لکه فرش ، اگر چه شما با کفش روی فرش پا نمیگذارید و از خوردن غذا روی فرش اجتناب میکنید  اما این اتفاق ها به کنار ، ریختن  قهوه با سوپ روی فرش   اتفاقی است که دست شما نیست  و ممکن است در هر حالی پیش بیاید و اینجاست که شما به دنبال پاک کننده و روش ازبین بردن لکه ها با بهترین پاک کننده هرا جستجو میکنید .

 

قبل از دستیابی به نزدیکترین پکیج محلول پاک کننده ، احتمالا متوجه میشوید که بهترین محلول تمیز کننده فرش آب است. لکه را با یک پارچه سفید تمیز و کمی مرطوب پاک کنید.

 

مرحله ۱: حذف لکه در اسرع وقت

هرگونه ماده جامد ریخته شده را با یک قاشق یا چاقوی کره در اسرع وقت پاک کنید تا نشت در بافت فرش نفوذ نکند ولکه های  قابل تمیز شدن شما به لکه های دائمی تبدیل نشود. مایع اضافی را به آرامی با یک پارچه تمیز ، سفید و نخی پاک کنید و از لبه بیرونی لکه به سمت مرکز بکشید تا از پخش شدن جلوگیری شود.  “، هرگز پارچه را روی فرش مالش ندهید ، زیرا می تواند به طور مداوم به الیاف فرش آسیب برساند.” این کار را آنقدر تکرار کنید تا پارچه دیگر رنگی به خود نگیرد.

 

مرحله ۲:  لکه پاک کنندهمورد نظر را روی فرش بمالید

لکه باقی مانده را با پاک کننده لکه فرش اسپری کنید. دستورالعمل استفاده از محلول را  دنبال کنید. همچنین می توانید فرش را با محلول سرکه تمیز کنید. برای از بین بردن لکه فرش خانگی ، ۱ قاشق چایخوری مایع ظرفشویی ملایم را در ۱ لیتر آب گرم هم بزنید و ۱/۴ قاشق چایخوری سرکه سفید را اضافه کنید و روی لکه فرش بمالید. مهم نیست از چه محلول تمیز کننده فرش استفاده می کنید ، مراقب باشید که لکه را بیش از حد استفاده نکنید .

همیشه قبل از استفاده از یک محلول تمیز کننده ، محلول را در یک نقطه ی کور فرش امتحان کنید و بگذارید ۱۰دقیقه بماند و میزان ماندگاری آن را روی فرش مشاهده کنید .

 

مرحله ۳: لکه را از بین ببرید

با استفاده از یک پارچه تمیز ، سفید و نخی  ، لکه را پاک کنید. این کار را تکرار کنید تا لکه دیگر به پارچه منتقل نشود. با آب سرد پاک کنید ، سپس خشک کنید. برای خشک شدن کامل ، این ترفند را امتحان کنید: منطقه مرطوب را با یک لایه پارچه یا حوله به ضخامت ۱/۲ اینچ بپوشانید. آنها را با یک جسم سنگین بگذارید بماند  و حوله های کاغذی را تا زمان خشک شدن عوض نکنید.

 

چگونه لکه ها را از روی فرش پاک کنیم

چایی یا شربت یا آب میوه: چه شربت قرمز ، شربب سفید ، آب انگور یا نوشیدنی غلیظ و پررنگ بریزید ، ابتدا با اسپری نوشابه شروع کنید. با یک پارچه تمیز نخی پاک کنید. این کار را تکرار کنید تا لکه از بین برود.

 

شکلات: از چاقوی کره استفاده کنید تا جایی که می توانید شکلات را پاک کنید . اگر شکلات ذوب شد ، یک کیسه پلاستیکی قابل بسته شدن مجدد با تکه های یخ را روی لکه بگذارید تا شکلات باقی مانده قبل از خراشیده شدن سفت شود. برای برداشتن هرگونه تکه یا تکه شل ، ناحیه را جاروبرقی بکشید. ۱/۴ قاشق چای خوری صابون مایع ظرفشویی را با یک فنجان آب گرم مخلوط کنید و از یک پارچه تمیز برای محلول روی لکه استفاده کنید ، از بیرون به سمت مرکز بکشید . محلول را حداقل به مدت پنج دقیقه روی محل بگذارید ، سپس تا زمان از بین رفتن لکه صبرکنید.

 

موم شمع: یک کیسه یخ را روی موم بمالید تا سفت شود. موم را به آرامی خرد کنید ، سپس قطعات را با جاروبرقی تمیز کنید. مطابق دستورالعمل قبل ، محل را با یک پاک کننده فرش حلال خشک کنید . محل را با یک پارچه نخی مرطوب آغشته کنید ، سپس دوباره محل لکه را خشک کنید.

 

 

قهوه یا چای: ملیسا ساز ، نویسنده کتاب تمیز کردن خانه من: راز تمیز کردن بهتر ، سریعتر و دوست داشتن خانه هر روز ، توصیه می کند ۲ قاشق غذاخوری پراکسید هیدروژن را با ۱ قاشق غذاخوری صابون بشویید. ابتدا لکه های جامد را برطرف کنید ، سپس محلول را بمالید. اجازه دهید چند ثانیه بماند تا محلول تاثیر خود را بگذارد . لکه را با آب بشویید و این کار را تا زمانی که لکه پاک شود تکرار کنید.

 سپس جاروبرقی بکشید. از محلول شوینده استفاده کنید. اجازه دهید محلول به مدت ۱۰ دقیقه روی لکه بماند و سپس با یک پارچه سفید یا حوله  پاک کنید.

 

خون: از آب سرد استفاده کنید ، سپس با یک پارچه تمیز لکه را پاک کنید. این کار را تکرار کنید تا لکه از بین برود.

 

لکه های حاوی چربی (کره ، روغن ، آب میوه و غیره): از جوش شیرین به عنوان پاک کننده فرش برای لکه های چرب استفاده کنید. جوش شیرین را روی لکه بپاشید و بگذارید شش ساعت بماند. جاروبرقی بکشید و سپس با پارچه ای آغشته به الکل مالش دهید. همچنین طبق دستورالعمل قبلی می توانید از تمیز کننده فرش با دستمال خشک استفاده کنید.

 

آدامس: تا آنجا که می توانید آدامس را از فرش جدا کنید. آدامس باقیمانده را با قرار دادن یک کیسه پلاستیکی قابل بسته مجدد بر روی آن محکم بکشید . آدامس را با قاشق یا چاقوی ملایم و غیر تیز بخراشید . ، با یک پاک کننده فرش با حلال خشک جاروبرقی بکشید و محل زا تمیز کنید.

 

ادرار: از پاک کننده آنزیمی استفاده کنید که در فروشگاههای لوازم خانگی یا تعاونی ها و سایر خرده فروشان موجود است.

 

 

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.