5 - دکوراسیون فرش

اصول چیدمان خانه با فرش سرمه ای

فرش ماشینی

اصول چیدمان خانه با فرش سرمه ای

اصول چیدمان خانه با فرش سرمه ای ،بدون شک رنگ سرمه‌ای رنگی شیک و قاطعانه است که نگاه به آن اصالت، جدیت، قدرت و ثبات را به بیننده القا می‌کند.البته لازم نیست که این رنگ به خودی خود در کوراسیون داخلی، همچنان تیره و محزون به نظر بیاید. این رنگ با اکثر رنگ‌ها هماهنگ می‌شود و به دلیل بهره گیری از رنگ آبی، حس سرما را به خود گرفته و البته رنگ سیاه آن را خنثی کرده است.

 

به عنوان مثال قرارگیری این رنگ در کنار سفید، احساس آرامش را به فضا می‌بخشد و حضورش در کنار رنگ‌های روشن مانند سبز لیمویی، صورتی، و زرد آفتابی، یک فضای مدرن و با نشاط را به ما هدیه می‌دهد. اگر در نظر دارید که فرشی سرمه‌ای را مورد استفاده قرار دهید باید در انتخاب رنگ سایر وسایل منزلتان دقت بیشتری داشته باشید. زیرا زیاده روی در این رنگ مانند تمام رنگ‌ها می‌تواند شما را در طولانی مدت افسرده و بی انرژی کند.

 

سرمه‌ای با سفید 

رنگ سرمه‌ای بسیار متنوع است و تقریبا با تمام سبک‌های دکوراسیون داخلی هماهنگ می‌شود. اگر همیشه رنگ مشکی برای تان جذاب بوده، اما می‌دانستید که ممکن است شما را پس از مدتی دل زده کند و یا فضای اتاق را بسته و تاریک نشان دهد، دیگر شک نکنید، زیرا سرمه‌ای یک زنگ جایگزین خوب است. این رنگ در تضاد با رنگ سفید است و می‌تواند به خوبی با فضای اتاق خود وفق داده و تمام وسایل خانه را بیش از گذشته برجسته و خاص نشان دهد. بعلاوه از آنجایی که سفید رنگی مثبت و آرام است می‌تواند در کنار فرش سرمه‌ای رنگ ما، برای وسایلی مانند پرده، آباژور، قاب عکس و … مورد استفاده قرار گیرد.

 

سرمه ای با زرشکی

فرش سرمه‌ای بیشتر برای خانه‌هایی با سبک کلاسیک استفاده می‌شود. سبک کلاسیک، سبکی باشکوه بوده و در دکوراسیون داخلی اصالت را نشان می‌دهد. در این میان زرشکی یکی از رنگ‌های پرطرفدار این سبک است که اتفاقا با رنگ سرمه‌ای بسیار چشم نوازی می‌کند.

 

به این ترتیب اگر در نظر دارید فرش سرمه‌ای خانه را با دکوراسیونی به سبک کلاسیک ترکیب کنید می‌توانید مبلمان زرشکی رنگی را با رگه‌های سرمه‌ای انتخاب کرده و از آباژور‌ها و مجسمه‌های مشکی رنگ نیز برای هرچه خاص نشان دادن فضای منزل بهره‌مند شوید.

 

سرمه ای با خاکستری

پیشه‌ای با خاکستری نهاد ما برای استفاده از این ترکیب به کسانی است که خانه هایشان تقریبا بزرگ است، زیرا این دو رنگ اگر در فضایی کوچک در کنار هم بنشینند خانه را بسته و دلگیر نشان می‌دهند و در عوض در خانه‌ای بزرگتر می‌توانند یک دکوراسیون کاملا اشرافی و البته مدرن را به ارمغان آورند. قرارگیری این دو رنگ بدون استفاده از رنگ سفید حتما ناقص خواهدماند. اگر تصمیم گرفتید که در کنار فرش سرمه ای، رنگ خاکستری را بازی دهید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم کاناپه و یکی از دیوار‌ها را خاکستری کرده و کوسن و پرده‌ها را با رنگ سفید تکمیل کنید.

 

سرمه‌ای و زرد لیمویی

 

رنگ زرد، رنگی گرم و شاد است و نور را به خوبی منعکس می‌کند. همین دو ویژگی کفایت می‌کند تا ما رنگ سرمه‌ای مغرور و سرد را در کنار زرد لیمویی قرار دهیم. البته رنگ زرد، حتی اگر به میزان اندک در یک فضا استفاده شود بسیار به چشم می‌آید بنابراین بهتر است در استفاده از آن خسیس باشیم. با این اوصاف بهتر است در کنار فرش سرمه‌ای منزل، یکی از کاناپه‌ها زرد لیمویی و گلدان و آباژور و قاب عکس‌ها از ترکیب این دو رنگ باشد.

 

 

 

شرکت فرش تندیس خاطره کاشان با کارشناسان مجرب در زمینه دکوراسیون در خدمت شما هموطنان عزیز میباشد.

 

,,,,,,,,,,,

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.