1 - راهنمای خرید فرش

بهترین فرش ماشینی ۱۲۰۰شانه

خرید فرش مستقیم از تولیدی

بهترین فرش ماشینی ۱۲۰۰شانه

بهترین فرش ماشینی ۱۲۰۰شانه ،یکی از معروف ترین فرش های ۱۲۰۰شانه ایران فرش های ماشینی کاشان است که با انواع طرح و رنگ های متنوع و همه پسند به بازار عرضه می شود . فرش ۱۲۰۰ شانه به دلیل کیفیت ، ظرافت ، زیبایی و مرغوبیت در نوع بافت و نخ در میان مشتریان شرکت فرش تندیس خاطره کاشان مورد استقلال و محبوبیت خاصی قرار گرفته است . ما برای بافت فرش ۱۲۰۰ شانه از الیاف مرغوب و درجه یک استفاده می کنیم.

 

فرش های ۱۲۰۰ شانه نسبت به فرش های ۱۰۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه دارای ظرافت و ریزبافتی منحصر به فردی هستند که همین امر باعث تفاوت در طراحی نقوش در این فرش می شود . این طرح ها فقط روی تراکم بالا طراحی و بافت می شوند .

 

بهترین فرش ماشینی 1200شانه

مزایا و معایب فرش‌ ۱۲۰۰ شانه چیست؟

از مزایای فرش‌های ۱۲۰۰ شانه می‌توان به زیبایی و ظرافت آن اشاره کرد و به دلیل تراکم بالا از نرمی و لطافت بسیاری برخوردار است. از معایب آن می‌توان به خاب کم، نازکی آن و همچنین قیمت نسبتاً گران آن در مقایسه با فرش‌های ۱۰۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه اشاره کرد.

 

 

 

ویژگی های فرش ۱۲۰۰ شانه

ویژگی اصلی این فرش الیاف کوتاه و نازک تر آن است که در کنار آن باعث تنوع در طرح و رنگ فرش می شود. مزیت دیگر آن ، مقاومت بالای فرش در مقابل حرارت ، نور خورشید و شستشو است؛ به طوری که فرش در اثر این عوامل تغییر رنگ نمی دهد.

 

 

فرش ماشینی ۱۲۰۰  شانه طرح افشان

یکی از معروف ترین طرح های بافته شده در صنعت فرش ماشینی طرح افشان می باشد که طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.

شما با کمی دقت در این نقشه می توانید هنر و مهارت طراحان مجرب ایرانی را مشاهده نمایید زیرا به نحوه ی خاص و ماهرانه گل و برگ و ساقه ها درهم پیچیده و به صورتی خاص از چهار سمت با یکدیگر قرینه می باشند که همین امر در خاص بودن این طرح تاثیری به سزا داشته است .

فرش ۱۲۰۰ شانه طرح افشان در انواع رنگ زمینه کرم ، سرمه ای ، بژ و …. در شرکت فرش تندیس خاطره کاشان موجود می باشد .

فرش ماشینی 1200شانه

هنگام خرید فرش ۱۲۰۰ شانه اصل، باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

  • تفاوت ظاهری فرش ۱۲۰۰ شانه نسبت به دیگر فرش های ماشینی بسیار متفاوت است.

 

  • پشت فرش ۱۲۰۰ شانه اصل با ظرافت و دقت بسیار بالایی بافته شده است. در پشت فرش شما شاهد یک سطحی بسیار هموار و یکدست خواهید بود که گره های آن مانند فرش ۷۰۰ و ۱۰۰۰ شانه درشت نیستند و هنگام کشیدن دست روی آن هیچ زبری و برآمدگی را احساس نخواهید کرد.

 

  • یکی دیگر از راه تشخیص فرش ۱۲۰۰ شانه اصل از تقلبی؛ تا کردن آن می باشد که در پایان صفحه توضیح مختصری درباره آن می دهیم.

 

شانه و تراکم فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه

شانه یا تراکم عرضی، تعداد گره هایی است که در یک متر عرض فرش بافته می شود. فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه دارای ۱۲۰۰ گره در یک متر عرض فرش است.

 

برای شمارش راحت تر و شناسایی فرش ۱۲۰۰ شانه، می توانید تعداد گره های عرضی فرش را در ۱۰ سانتی متر عرض فرش بشمارید. فرش ۱۲۰۰ شانه، دارای ۱۲۰ گره در ۱۰ سانتی متر عرض فرش است.

 

تراکم یا تراکم طولی فرش که با شانه فرش رابطه مستقیم دارد؛ تعداد نصف گره های فرش در یک متر طول فرش است. فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰، دارای ۱۸۰۰ گره در یک متر طول فرش یا ۱۸۰ گره در ۱۰ سانتی متر طول فرش است.

 

۲ روش برای تشخیص فرش ماشینی اصل

  • شانه، تراکم، لطافت و ارتفاع نخ خاب فرش را بررسی کنید تا از مطابقت آن با گفته‌های فروشنده و اطلاعات موجود در شناسنامه مطمئن شوید.

 

 فرش ماشینی

  • شانه یعنی تعداد گره‌های موجود در یک متر از عرض فرش و تراکم هم، میزان گره‌های موجود در یک متر از طول فرش است . برای  آشنایی بیشتر با مفهوم تراکم و شانه و انواع فرش های ماشینی به صفحه فرش ۱۲۰۰ شانه تندیس خاطره کاشان سر بزنید.

 

  • فرش را لمس کنید و آن را تا کنید. هر چه فرش، سفت‌تر و محکم‌تر باشد میزان تراکم و شانه آن بالاتر است. به ارتفاع نخ خاب نیز توجه کنید که در فرش‌های ۱۲۰۰ شانه هم حداقل ۷ تا ۸ میلی‌متر باشد.

 

 

سخن پایانی

فرش های ۱۲۰۰شانه با آنکه نسبت به دیگر فرش ها از قیمت بالاتری برخوردارند اما بخاطر زیبایی و ظرافت خیره کننده ای که دارا هستند باعث می شوند که مشتریان عزیز از قید و بند قیمت رها شوند.

لازم به ذکر است فرش های ۱۲۰۰شانه نسبت به دیگر فرش ها،همچون فرش های ۷۰۰شانه و فرش هایی با مقدار شانه کمتر از  ضخامت کمتری برخوردار هستند که این ضخامت کم بخاطر الیاف نازکی است که در بافت فرش های ۱۲۰۰شانه به کار برده می شود تا بر ظرافت این فرش بیفزاید.

 

شما میتوانید با مراجعه به سایت شرکت فرش تندیس خاطره کاشان از متنوع ترین محصولات این شرکت دیدن فرمایید .

 

فرش

, , , , , , , , , ,

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.