1 - راهنمای خرید فرش

بوی نامطبوع نم فرش را چگونه از بین ببریم ؟

فرش ماشینی

بوی نامطبوع نم فرش را چگونه از بین ببریم ؟

بوی نامطبوع نم فرش را چگونه ازبین ببریم؟گاهی اتفاقاتی هم چون شکسته شدن تنگ ماهی ، ذوب شدن برفک های یخچال و فریزر و یا ریخته شدن پارچ پر از آب بر روی فرش و موکت باعث به وجود آمدن بوی نم میشود.  برای رفع این بوی نامطبوع راهکارهایی پیشنهاد میدهد تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .

 

علت بوی نامطبوع نم فرش چیست ؟

تار و پود فرش ها و موکت ها محل جمع شدن گرد و غبار و بسیاری از سوسک های فرش هستند و هنگامی که آب بر روی فرشی ریخته میشود و فرش خیس میشود محل مناسبی برای رشد قارچ و کپک ها به وجود می آید وعلت بوی بد فرش همین قارچ ها و کپک ها میباشد. تجمع قارچ ها در فرش باعث بیماری هایی هم چون اسهال و استفراغ میشود به همین دلیل است که کودکان تازه به راه افتاده بیشتر در معرض بیماری هستند.

 

برای مقابله با بوی بد نم فرش چه کنیم ؟

بوی نامطبوع فرش باعث کلافه شدن اهالی منزل میشود حتی اگر فرش تمیز باشد همه به این فکر میکنند که فرش کثیف است و باید دوباره شسته شود . پس باید هرچه سریع تر به فکر چاره ای بود در ادامه پاراگراف راه حل هایی پیشنهاد شده است

۱-  اولین کاری که باید انجام دهید خشک کردن بلافاصله قسمت های خیس فرش است .

 

۲-  اگر مدت زمانی گذشته و فرش خشک شده است محلی را که بوی نا مطبوع میدهد با جاروبرقی تا جایی که ممکن است جارو کنید تا تمام گرد و غبار داخل تارو پود فرش خارج شود.

 

۳-  مقداری سرکه سفید در یک لیوان ترکیب کنید (توجه کنید که مقدار سرکه زیاد نشود چرا که فضای خانه را بوی سرکه در بر میگیرد) و در ظرفی مناسب ریخته و بر روی فرش اسپری کنید پس از آن که محل نم بویی خشک شد دوباره جارو کنید و اگر هم چنان بوی نم باقی مانده بود این عمل را چند بارتکرار کنید .

 

۴-  میتواید مقداری جوش شیرین را بر روی محل مورد نظر بریزید و با استفاده از یک فرچه یا اسفنج محکم مالش دهید بعد از گذشت ۲۴ ساعت جوش شیرین را با استفاده از جاروبرقی از روی فرش تمیز کنید و با استفاده از یک دستمال تمیزنم دار فرش را پاکسازی کنید.

 

۵- اسطوخودوس رایحه ای آرامش بخش و مطبوع دارد برای رفع بوی نم فرش میتوان از ترکیب گل های اسطوخودوس با جوش شیرین استفاده کرد. به این صورت که این محلول را روی قسمتهایی از فرش که بو میدهد بریزید و بعد از  یک ساعت با جاروبرقی محلول را از روی فرش تمیز کنید برای اینکه نتیجه تأثیر بیشتری داشته باشد، بگذارید محلول ۲۴ ساعت روی فرش بماند.

 

فرش کاشان

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.