6 - فرش

ترمز فرش چیست؟

فرش ماشینی

ترمز فرش چیست؟

همانطور که قبلا اشاره کردیم در گذشته برای جلوگیری از سر خوردن فرش ماشینی از موکت و یا سوراخ نمودن پله ها برای نصب فرش و یا موکت استفاده میکردند اما امروزه با تغییر در نوع دکوراسیون ها و رو آوردن طراحان داخلی به سبک مدرن و کلاسیک بر مبنای المان های زیبایی استفاده از این روش ها منسوخ شده است. از طرفی جابجایی فرش، قالیچه ها، کناره و پادری ها در سالن های پذیرایی، راهرو ها، اتاق خواب، راه پله ها و لب درب، عامل بی نظمی در دکوراسیون ها و یک معظل جدی برای خانم ها تبدیل شده است و می تواند باعث زمین خوردن و آسیب اعضای خانواده مخصوصا کودکان و افراد کهن سال که تعادل کمتری دارند، شود.

 

ترمز فرش وسیله ای از جنس پلاستیک نرم، سیلیکن و یا فوم می باشد که با نصب شدن در پشت فرش برای فیکس نگه داشتن فرش و موکت استفاده میگردد. ترمز فرش اکثرا در زیر فرش های سبک(قالیچه ها)، موکت، پادری ها و راه پله ها که دارای وزن سبک تر و قابلیت جابجایی بیشتری هستند، استفاده میگردد.

 

مزایای استفاده از ترمز فرش

  • در واقع ترمز فرش به عنوان عایق پلاستیکی نرم بین کفپوش (سطح سفت) و فرش (سطح نرم) استفاده میگردد که باعث بهبود کارایی، کارکرد و افزایش حس نرمی فرش در زیر پا میشود.

 

  • ترمز فرش علاوه بر جلوگیری از سرخوردن و سایش پشت فرش به خوبی می تواند موجب کشیدگی نخ های تار و پود و در نتیجه افزایش تحمل فرش در برابر فشار های سایش و تردد بالا، افزایش طول عمر و ثبات کیفیت فرش میگردد و بدین ترتیب مانع خوبی در برابر فرسودگی و سایش ، پارگی و دیگر اسیب های ناشی از تردد و فشار و … برای فرش محسوب میگردد.

 

  • راحتی هنگام راه رفتن ، حفظ نظم و انضباط دکوراسیون ، جلوگیری از به هم ریختگی خانه و … از دیگر مزایای ترمز فرش است.

 

انواع مختلف ترمز فرش در بازار فرش ماشینی

ترمز فرش در ابعاد و سایز های مختلف برای انواع و سایز های مختلف فرش تولید و عرضه می شود

ترمز فرش مثلثی

ترمز فرش فول فیکس

ترمز فرش اسلیمی

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.