1 - راهنمای خرید فرش

تفاوت فرش ۷۰۰شانه با فرش ۱۲۰۰شانه

از کجا فرش ماشینی ارزان قیمت بخریم؟

تفاوت فرش ۷۰۰شانه با فرش ۱۲۰۰شانه

تفاوت فرش ۷۰۰شانه با فرش ۱۲۰۰شانه ، ما دراین مقاله قصد داریم که به تفاوت فرش ۷۰۰ شانه با فرش ۱۲۰۰ شانه بپردازیم . آگاهی داشتن درباره ی تفاوت این دو فرش به شما کمک زیادی می کند در زمان خرید و انتخاب فرش . پس ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

 

فرش ماشینی

قبل از این که به تفاوت فرش های ۷۰۰ شانه با ۱۲۰۰ شانه بپردازیم باید بگوییم که در تمام خانه های ما ایرانی ها فرش وجود دارد . فرش های دارای دو نوع دست بافت و ماشینی می باشند که فرش های دست بافت از قیمت بالا تری برخوردار هستند و می توان آن ها را جزو وسایل لوکس محسوب کرد . اما فرش های ماشینی به دلیل قیمت مناسب و پایین شان است که بسیار رایج شده اند و نسبت به قیمت پایینی که دارند از طرح و رنگ متنوعی بر خوردارند . فرش های ماشینی دارای تعداد شانه های متفاوتی از قبیل فرش ماشینی ۵۰۰ شانه ، فرش ماشینی ۷۰۰ شانه ، فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه و فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه می باشند . که ما در ادامه تفاوت ۷۰۰ شانه با ۱۲۰۰ شانه را بیان می کنیم .

 

فرش کاشان

تفاوت فرش ۷۰۰ شانه با ۱۲۰۰ شانه از نظر ضخامت

یکی از تفاوت های فرش ۷۰۰ شانه با ۱۲۰۰ شانه ضخامت آن می باشد . ضخامت فرش ها را می توان از نظر تعداد شانه های آن ها سنجید . ضخامت و تعداد شانه با هم رابطه معکوسی دارند . به این معنی که هر چه تعداد شانه افزایش یابد از ضخامت کاسته می شود . با توجه به این موضوع می توان گفت که فرش های ۷۰۰ شانه دارای ضخامت بیشتری نسبت به فرش ۱۲۰۰ شانه می باشند . و همین ویژگی فرش های ۷۰۰ شانه باعث شده است که مشتریان زیادی را به سمت خود جذب کند . فرش هایی که دارای ضخامت بیشتری می باشند دوام بیشتری نیز دارند .

 

تفاوت فرش ۷۰۰ شانه با ۱۲۰۰ شانه از نظر دوام و لطافت

تفاوت فرش ۷۰۰ شانه با ۱۲۰۰ شانه از نظر لطافت و دوام کاملا مشخص می باشد . هر دو فرش از نظر جنس الیاف بکار رفته در آن ها یکسان می باشند . اما دوام آن ها یکسان نمی باشد . و همانطور که بیان کردیم هر جه ضخامت در یک فرش بیشتر باشد دوام آن نیز بیشتر می باشد یعنی دوام با ضخامت فرش دارای رابطه ی مستقیم می باشد بنابراینس فرش ۷۰۰ شانه با دوام تر می باشد . اما تراکم و شانه ی بالا باعث می شود که لطافت در فرش افزایش یابد در نتیجه فرش های ۱۲۰۰ شانه از لطافت بالا تری بر خوردار می باشند .

 

فرش کاشان

تفاوت فرش ۷۰۰ شانه با ۱۲۰۰ شانه از نظر زیبایی

هر چه یک فرش ریز بافت تر باشد زیباتر نیز می باشد . ریز بافت بودن فرش ماشینی باعث می شود که به فرش های دست بافت نزدیک تر شوند . هر چه تعداد شانه در یک فرش ماشینی افزایش یابد آن فرش ریز بافت تر می شود به همین دلیل فرش های ۱۲۰۰ شانه نسبت به فرش ۷۰۰ شانه ریز بافت تر و زیباتر می باشد .

 

تفاوت فرش ۷۰۰ شانه با ۱۲۰۰ شانه از نظر ارتفاع نخ خاب

یکی دیگر از تفاوت های فرش ۷۰۰ شانه با فرش ۱۲۰۰ شانه ارتفاع نخ خاب آن ها می باشد . به طوری که در فرش های ۷۰۰ شانه ارتفاع نخ خاب ۱۱ میلی متر می باشد . و در فرش های ۱۲۰۰ شانه ارتفاع نخ خاب ۸ میلی متر می باشد . زمانی که فرش ریز بافت باشد تعداد گره های که در آن بکار می رود افزایش می یابد و ار تفاع نخ خاب آن کم می شود .

 

فرش ماشینی ارزان

تفاوت فرش ۷۰۰ شانه با ۱۲۰۰ شانه از نظر نمره نخی که در آن ها بکار رفته است

مواد اولیه ای که در فرش ۷۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه بکار رفته متفاوت می باشد . نخ فرش ها از مهم ترین مواد اولیه ای می باشند که در آن ها بکار می روند . نمره نخ مصرفی در فرش ۱۲۰۰ شانه از نمره نخ بکار رفته در فرش ۷۰۰ شانه بیشتر است . نمره نخ بکار رفته در فرش ۷۰۰ شانه ۱۸ سه لا می باشد و نمره نخ بکار رفته در فرش ۱۲۰۰ شانه ۳۰ سه لا می باشد .

 

تفاوت فرش ۷۰۰ با فرش ۱۲۰۰ شانه در تعداد گره

تفاوت تعداد گره های فرش ۷۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه کاملا آشکار است . برای مثال در فرش های ۷۰۰ شانه ۱۲ متر با تراکم ۲۵۵۰ تعداد گره ها برابر است با ۷۱۴۰۰۰۰ و در فرش های ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ حدود ۱۲ میلیون گره وجود دارد . با این حال بین فرش ۷۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه از نظر وزنی تفاوت چندانی وجود ندارد .

 

باغ ارم

تفاوت فرش ۷۰۰ شانه با ۱۲۰۰ شانه از نظر قیمت

در هنگام خرید فرش ماشینی برای اکثر افراد قیمت مهم است . عامل مهم تغییر قیمت فرش های ماشینی نخ مصرفی در آن ها می باشد و در حقیقت قیمت نخ بکار رفته در فرش ماشینی اثر زیادی در قیمت آن ها دارد .

 

۱-هرچه نخ مصرفی نازک تر باشد باعث می شود قیمت فرش افزایش یابد .

 

۲-فرش ۷۰۰ شانه قیمت پایین تری نسبت به فرش ۱۲۰۰ شانه دارد. و این مورد یکی از دلایل فروش بالای آن می باشد .

 

۳-قیمت فرش یکی از مهم ترین تفاوت ها بین فرش ۷۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه می باشد زیرا باعث می شود که مشتریان فرش با قیمت مناسب تر و کمتر را خریداری کنند البته دلایل دیگر بالا بودن قیمت فرش ۱۲۰۰ شانه ریزبافت بودن آن ها و نقشه و طرح های پیچیده ای می باشد که در آن ها بکار رفته است .

 

پرفروش ترین رنگ فرش سال

خرید فرش ۷۰۰شانه و۱۲۰۰شانه

شما می توانید برای خرید فرش ۷۰۰ شانه و یا ۱۲۰۰ شانه به سایت شرکت فرش تندیس خاطره کاشان مراجعه کنید و از تمامی طرح و رنگ های آن دو فرش دیدن نمایید و هر دو را با یکدیگر مقایسه کنید و از بین آن ها فرش مناسب خود را انتخاب و خریداری نمایید .

 

 

خواندن مطالب بیشتر

خرید آنلاین فرش ۱۲۰۰شانه

فرش ۱۲۰۰شانه ترک

فرش زمینه ذغالی

فرش

, , , , , ,

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.