1 - راهنمای خرید فرش

خریدفرش برای خانه های کوچک

خریدفرش برای منازل کوچک

خریدفرش برای خانه های کوچک

خریدفرش برای خانه های کوچک  ؛فرش ماشینی مناسب برای خانه کوچک اولین و مهم ترین موردی است که برای بزرگ تر نشان دادن خانه ها و آپارتمان‌های کوچک، باید مورد توجه قرار گیرد. به کارگیری طیف‌های متفاوت یک رنگ برای فرش‌ها ، مبلمان و دیوارهای قسمت های مختلف خانه موجب هماهنگی فضا می‌شود.

 

بالا رفتن جمعیت، کم بودن فضا جهت ساخت‌ و ساز خانه ها، افزایش قیمت‌ها و بسیاری ویژگی های دیگر مردم را مجبور به سکونت در آپارتمان‌ و خانه‌های کوچک کرده است. طراحی دکور و برگزیدن فرش مناسب فضای کوچک دشوار می‌باشد، چرا که در صورت رعایت نکردن بعضی اصول برای بزرگ تر نشان دادن خانه، فضا کوچک تر از آن چه هست به نظر می‌رسد.

 

خریدفرش برای خانه های کوچک

 

مدل و طرح فرش ماشینی برای خانه کوچک

هر چه طرح و نقش فرش ماشینی موردنظر شما بیشتر و پیچیده تر باشد، در اصطلاح شلوغ تر به نظر می رسد. فرش ماشینی با طرح شلوغ خصوصا اگر دارای رنگ تیره و با تنالیته بالا باشد، فضا را کوچک تر نشان می دهند.

 

پس به کارگیری فرش ماشینی پر نقش و نگار برای خانه هایی که فضا کوچک دارند، انتخاب مناسبی به نظر نمی رسد و در واقع به نوعی موجب ایجاد اغتشاش بصری در فضا می‌ شود.

 چنان چه رنگ فرش ماشینی تیره و تند باشد باعث می شود تا شلوغی بیشتر به چشم آمده و این نیز موجب می شود تا آرامش ذهنی افراد را تحت تاثیر قرار دهد. اگر شما جزو افرادی هستید که به فرش های پر نقش و نگار علاقه مند هستید، سعی کنید رنگ آن را از بین رنگ ‌های روشن انتخاب نمایید تا با این روش قادر باشید تاثیر شلوغی فرش را کاهش دهید.

 

خرید فرش برای خانه های نقلی

 

رنگ فرش ماشینی مناسب برای خانه کوچک

در طراحی دکوراسیون خانه یک اصلی کلی در زمینه انتخاب رنگ فرش ماشینی وجود دارد که در موقع خرید فرش بایستی به آن توجه لازم را داشته باشید و آن این است که انتخاب فرش تیره ، فضا را کوچکتر و فرش های دارای رنگ روشن، فضا را بزرگ تر از آنچه که هست نشان می دهند. پس اگر چه در طراحی دکوراسیون پیشنهاد می‌شود رنگ فرش موردنظر خود را تیره تر از رنگ مبلمان و پرده انتخاب نمایید، اما برای فضاهای کوچک می توانید این مورد را ندید بگیرید مگر آن که طیف‌ های رنگی استفاده شده در دکوراسیون شما به طور کلی از بین رنگ های روشن انتخاب شده اند.

 

 فرش های دارای رنگ تند، تیره و پر رنگ برای فضاهای بزرگ خصوصا اتاق های آفتاب گیر و دارای روشنایی کافی بسیار مناسب می باشند، در حالی که پهن کردن آن ها در محیط های کوچک که نور کافی ندارند، پیشنهاد نمی‌شود. در این صورت فضا بسیار کوچک تر و کم نورتر از آنچه که در واقعیت هست به نظر می‌ رسد.

 

رنگ فرش ماشینی مناسب فضای کوچک بهتر است دارای رنگ‌ خنثی و یا روشن باشد. فرش هایی که تم رنگی خنثی و یا روشن دارند را بهتر است  در اتاق خواب ها، پذیرایی کوچک، راهروهای باریک و … پهن نمایید چرا که موجب دلبازتر شدن محیط می شوند.

 

خریدفرش برای خانه های کوچک ونقلی

نتیجه گیری

گفتنی است که انتخاب فرش ماشینی برای خانه یکی از اساسی ترین ویژگی‌هایی می باشد که تاثیر بسیار زیادی در سبک و اندازه دکوراسیون خانه دارد، انتخاب فرش ۶ متری، فرش ۹ متری یا فرش ۱۲ متری بستگی به میزان فضای خانه شما دارد، نه تنها سایز بلکه طرح و نقش و رنگ فرش ماشینی نیز می تواند در بزرگ تر نشان دادن خانه شما موثر واقع شود .امیدواریم با خواندن این مقاله به جواب سوالات خود رسیده باشید.

به طور کلی توصیه می شود که در زمان انتخاب و خریداری فرش ماشینی مناسب برای خانه کوچک، خصوصا اگر اتاق شما از روشنایی و نور کمی برخوردار است، به سراغ فرش های خلوت تر و ساده تر بروید. در انتخاب فرش ماشینی مناسب برای خانه کوچک، فرش‌ با طرح افشان به دلیل نداشتن ترنج در مرکز فرش و پراکندگی گل‌ها، فرش مناسبی برای خانه آپارتمانی و کوچک به حساب می آیند و موجب بزرگتر دیده شدن فضا خانه می‌شوند.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.