1 - راهنمای خرید فرش

خریدفرش تخفیفی

ابعاداستاندارد فرش

خریدفرش تخفیفی 

خرید فرش تخفیفی ، عنوانی که این روزها زیاد می شنوید . این نوع فرشها به چند دسته تقسیم می شوند ، اما نکته بسیار مهم آن این است که در بیشتر آنها عنوان تخفیف اشتباه است .

فرش تخفیفی طرح جدید

بسیار به ندرت پیش می آید که فرشی تا مدتی در انبار کارخانه ها بماند و قدیمی شود چرا که اصولا فرشهای تولیدی در کارخانه های فرش بزرگ بر حسب سفارشات بافته می شود .

پس اصولا فرشهایی که در فروشگاه ها با عنوان فرشهای قدیمی یافت می شود و به قیمت ارزان تر به فروش می رسند در واقع علت ارزان بودن آنها قدیمی بودن فرش نیست و از نطر جنس الیاف و نوع بافت دررده پایین تری قرار می گیرد و به خودی خود ارزان هستند .

فرش کاشان

فرش تخفیفی به دلیل قیمت خرید قبل

فرش هایی نیز در فروشگاه با عنوان خرید قبل ارزان تر فروش می رود.همانطور که در بالا توضیح داده شد کارخانه ها بیش از ۱ سال است است که طبق سفارش فرش ها را تولید می کنند و این بدین معنی است که فروشندگان فرش نیز طبق سفارش مشتری فرش را به کارخانه فرش سفارش می دهند ،پس خرید قبل نیز در اینجا بی معنی خواهد بود و علت ارزان تر بودن فرشی نسبت به فرش دیگر فقط و فقط ارزان تر بودن متریال تولیدی در فرش است .

فرش تخفیفی به دلیل درجه دار بودن

فرش های تولیدی در کارخانه جات گاها به دلیل استفاده از ماشین آلات قدیمی تر دچار ایرادات فنی ریز و درشت میشود که به سبب آن فرش عنوان درجه دار میگیرد و به اصطلاح به آنها درجه ۱.۵ یا درجه ۲  گفته می شود .

این نوع فرشها را فروشندگان با قیمت پایین تر خریداری می کنند و به قیمت پایین تری نیز می فروشند .این ایرادات که گاهی به چشم نمی آید و یا برای خریدار خیلی مهم نیست می تواند برای بسیاری از جاها مورد استفاده قرار گیرد .

فرش کاشان

روش شناسایی فر درجه درجه دار

کارخانه های فرشی که دارای استاندارد هستند موظف هستند این نوع فرشها را با مشخص کردن بارکد ثبتی از دیگر فرشها جدا کنند ، پس شما می توانید در برچسب مشخصات فنی با بارکد و عنوان درجه ۱.۵ یا درجه ۲ نوع فرش را مشخص کنید .و یا اگر فرشی را دیدید که ارزانتر از نمونه ای دیگر بود به دقت پشت روی فرش را برسی کنید تا فرش درجه دار را به جای درجه ۱ نخرید .

فرش تخفیفی به دلیل خرید بی واسطه 

در طی ۳ سال گذشته عنوان خرید از کارخانه در فروشگاه ها بسیار دیده شده است حالا چه فرش ، چه مبل و چه هر جنس دیگری ،مشخصا تمام فروشگاهها محصولاتی را که عرضه می کنند از کارخانه ها خریداری می شود اما مسبب اختلاف قیمت شان با کارخانه هزینه های جاری و سود خود فروشنده است .پس قیمت کارخانه برای فروشند گان در حد تبلیغات است و صحت ندارد . اگر در فروشگاهی ملاحضه کردید که قیمت فرش هایش با فروشگاههای دیگر کمتر است و حتی بسیار اختلاف دارد باید در پی یکی از موارد اشاره شده در فوق باشید .

فرش

, , , , , , , ,

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.