1 - راهنمای خرید فرش

دکوراسیون فرانسوی

فرش 1200

دکوراسیون فرانسوی

تکنیک  دکوراسیون فرانسوی برای افزایش زیبایی منزل شما

فرانسوی ها عاشق ترکیب مبلمان قدیمی و مدرن هستند، در حالی که در سبک آمریکایی تجانس بیشتری وجود دارد. طراحان فرانسوی هیچ ابایی از قرار دادن یک صندلی مدرن در کنار کمد قرن هجدهم، یا طراحی نورپردازی فوق‌ معصر در پس‌زمینه‌ای آراسته ندارند. همه چیز در مورد تنش پویایی است که بین دوره ها و سبک های مختلف وجود دارد.

به گفته جناری، سه راز برای دکوراسیون فرانسوی ها وجود دارد: توجه داشته داشته باشید خود را به این قوانید محسور نکنید، سبک های مختلف را ترکیب کنید و انتخاب های جسورانه داشته باشید. زیاد نگران این نباشید که چگونه قطعات در کنار هم قرارمی گیرند – تا زمانی که نسبت ها مناسب باشد و شما واقعاً هر قطعه را دوست داشته باشید، سبک شخصی خود را از طریق آزمون و خطا پیدا خواهید کرد.

 

دکوراسیون فرانسوی

 

برای اینکه ظاهری در فضای خود داشته باشید، عکس هایی از مجموعه خانواده خود را در دکوراسیون خود بگنجانید. آیا آنها تمایلی به میانه قرن، مجموعه ای از یادگاری ها  یا منسوجات از میراث خود داشتند؟ این عکس ها را در زیبایی شناسی شخصی خود ببافید تا حسی از تاریخ در خانه خود ایجاد کنید.

جناری می‌گوید: «من چراغ‌های جینو سارفاتی، صندلی‌های اسوالدو بورسانی، میزهای پیر پائولین و چراغ‌های آلن ریچارد را دوست دارم. اگر این نام‌ها برای شما جدید به نظر می‌رسند، احتمالاً مکان خوبی برای شروع یادگیری سبک کلاسیک فرانسوی هستند.

وقتی از شما خواسته می‌شود بین رسمی و غیررسمی یکی را انتخاب کنید، جناری با هیجان پیشنهاد می‌کند: «ایده ی غیر معمول!» نکته کلیدی این است که خانه خود را همه شکل و ظاهری تغییر و جلوه دهید و اتاق هایی را طراحی کنید که می توانند برای اهداف متعدد با حس انسجام عمل کنند.

 

دکوراسیون فرانسوی

 

تعادل مناسبی را در فضای خود پیدا کنید که به شما امکان می دهد در مواقع لزوم یک مراسم رسمی را میزبانی کنید، اما همچنان از این سبک هر روز لذت ببرید بدون اینکه نگران لکه ها، خراش ها و آسیب ها باشید.

قوانین طراحی سنتی ممکن است توصیه کند که از نیمکت و عثمانی به جای صندلی استفاده نکنید. آنها همچنین ممکن است از پرده هایی که نصب کرده اید منصرف شوند، اما جناری توصیه می کند از قوانین خود پیروی کنید.

کاری را انجام دهید که برای شما مناسب است، نه آنچه در مجلات به شما آموزش داده شده است – چیزی که گناری آن را بدترین کار تقلبی دکوراسیون می داند. همانطور که بین مد و سبک تفاوت وجود دارد، بین قوانین طراحی مد روز و سلیقه شخصی تفاوت وجود دارد.

 

 

انواع طرح و نقش فرش کاشان

 

به سراغ پالت رنگی کمرنگ بروید

دکوراسیون الهام گرفته از فرانسه ممکن است التقاطی باشد، اما پالت رنگ ترجیحی آن کمتر است. به رنگ‌های سفید، رنگ‌های خنثی کمرنگ و رنگ‌های پررنگ فکر کنید. اگر تاق خواب در عین حال از نظر بصری جالب به نظر برسد چیدمان دکوراسیون شما عالی میشود. یک لوستر تیره به ظرافت داخل اتاق آویزان می شود تا عنصر کنتراست ایجاد شود، در حالی که سایه های رنگ تیره در سراسر اتاق با هم ترکیب می شوند.

انواربراق و کاملاً روشن، رویکردی مخالف دکوراسیون خانه ی فرانسوی است. در عوض، به دنبال گزینه های مورد علاقه خود باشید: عتیقه، قدیمی، حتی بی رنگ همه سبک‌هایی هستند که باید هنگام بازسازی فضای خانه در نظر بگیرید. از ترکیب و تطبیق رنگ هایی که به طور معمول با هم هماهنگ نمیشوند نترسید زیرا بخاطرپس زمینه سفید دیوارها راهی عالی برای اطمینان از اینکه وسایل شما در هنگام ترکیب رنگ های مختلف احساس شلوغی نمیکنند  .

 

 

فرش کاشان

, , , ,

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.