1 - راهنمای خرید فرش, 6 - فرش

روانشناسی رنگ در فرش ماشینی

فرش ماشینی آنتی باکتریال

روانشناسی رنگ در فرش ماشینی

روانشناسی رنگ در فرش ماشینی ،طبق اصول روانشناسی رنگ فرش، هنگام خرید فرش باید در انتخاب رنگ آن بسیار دقیق عمل کنیم. فرش سطح وسیعی از خانه را به خود اختصاص می‌دهد و روزانه رنگ زمینه آن در قاب چشمان ما جا می‌گیرد. به همین دلیل باید به اصول روانشناسی رنگ فرش توجه کنیم تا در نهایت انتخابمان منجر به افزایش انرژی، آرامش و حس خوب در وجودمان شود. ما عادت کرده‌ایم که تنها بر اساس سلیقه و تناژ رنگی لوازم دکوراسیون خانه، رنگ فرش را انتخاب کنیم. این روش درست است، البته به شرطی که امتیازات رنگ مورد نظرمان را از دیدگاه قوانین روانشناسی رنگ فرش نیز بررسی کنیم.

 

 

روانشناسی رنگ ها در انتخاب فرش

روانشناسی رنگ در فرش ماشینی ،مدل و رنگ دو گزینه ای هستند که در زمان انتخاب فرش باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد. با توجه به اینکه تعویض فرش می تواند بسیار هزینه بردار باشد و شما قرار است سال ها از یک فرش استفاده کنید می توانید با بهره گیری از روانشناسی رنگ ها فرشی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید. علم روانشناسی رنگ این امکان را به شما می دهد که انتخاب خود را محدود کنید و در نهایت بهترین مدل و رنگ را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید.

در زمان انتخاب رنگ فرش برای اتاق ، فاکتورهای زیادی از قبیل کاربرد در فضا (اتاق نشیمن ، راهرو ، اتاق خواب) را باید در نظر بگیرید. خوشبختانه فرش ها با توجه به تفاوتی که در قیمت دارند ، دارای تنوع رنگی زیادی نیز می باشند. بنابراین در حال حاضر می توانید با توجه به نکات روانشناسی رنگ ها ، رنگ خاصی از فرش را برای منزل سفارش دهید که می توانید از پس هزینه آن برآیید. همیشه به یاد داشته باشید انتخاب فرش شما اساس دکوراسیون طراحی هر اتاق خواهد بود. برای انتخاب رنگ درست فرش در ادامه نکاتی در رابطه با روانشناسی رنگ ها آورده شده است که بهتر است در زمان خرید فرش به یاد داشته باشید.

 

 

انتخاب رنگ درست فرش برای خانه

انتخاب رنگ فرش برای خانه یک تصمیم بزرگ است ؛ چرا که فرش یکی از مهمترین وسایل خانه است که سالیان سال از آن استفاده می کنید. با توجه به اینکه فرش کردن خانه یکی از گزینه های هزینه بردار دکوراسیون خانه است شما باید با توجه به روانشناسی رنگ ها فرشی را انتخاب کنید که با دکوراسیون فعلی و آینده شما هماهنگ باشد و حس خوبی را القا کند. طبیعی است که هر چند وقت یکبار مدل ها و طرح های فرش تغییر می کند اما مهم این است که شما با توجه به روانشناسی رنگ ها فرشی انتخاب کنید که هارمونی خاصی با دیگر اجزای خانه داشته باشد. در ادامه تعدادی ترفند برای انتخاب فرش با توجه به روانشناسی رنگ آورده شده است تا شما بهترین انتخاب را انجام دهید.

 

روانشناسی رنگ فرش

توصیه هایی جهت انتخاب رنگ فرش ماشینی کاشان

رنگ ها و تاثیرات آن از نظر روان شناسی اهمیت بسیار بالایی دارد و در کنار زیبایی فرش باید به نکاتی توجه داشته باشیم تا بتوانیم از تاثیرات رنگها در زندگی خود استفاده کنیم. فرش ماشینی ۷۰۰ شانه دارای رنگبندی زیبا میتواند انتخاب بسیاری از خریدارن باشد

اگر بخواهیم فضای خانه کوچکتر شود:

فرشهای با طرحهای بزرگ و استفاده از طرحهای مختلف در کنار هم یا استفاده از فرشها با سایز های متفاوت و استفاده از قالی و قالیچه در یک مکان و مخصوصا استفاده از رنگهای متفاوت باعث میشود فضای منزل کوچکتر به نظر آید.

 

 

روانشناسی رنگ در فرش ماشینی

 

چگونه با پوشش کف ارتفاع فضا را کم کنیم

درست خواندید.میتوان با پوشش کف ارتفاع را در نظر بیننده کاهش داد.استفاده از فرشهای با پرز بلند و بافت درشت باعث میشود این پوشش در چشم ببینده نزدیکتر شود و در نتیجه ببینده ارتفاع کف تا سقف منزل را کمتر ببیند.

در مورد انتخاب رنگ باید به نکات زیر توجه نمود :

*از رنگ ‌های مورد علاقه تان استفاده کنید، چون احساسات شما مهم است و نشان دهنده شخصیت شماست.

*طرح و ابعاد اتاق و رنگ وسایل به کار رفته در منزل را در نظر بگیرید.

*میزان نور و روشنایی منزل را مد نظر قرار دهید 

*برخی از بخش های تالار، چه از طریق هوا و چه در نتیجه رفت و آمدهای زیاد، در معرض گرد و غبار و آلودگی قرار می گیرد. باید سعی شود این گرد و خاک در روی کفپوش با توجه به رنگ آن، بد نما و زننده به چشم نیاید.

*بعضی از رنگ ها می توانند این عیب را در خود پنهان کنند تا لحظه به لحظه در معرض دید قرار نگیرند. بهتر است در این قبیل جاها برای قسمت های سرو غذا و امثال آن، از طرح ها یا ترکیب های لکه لکه یا خال خال استفاده شود.

 *در قسمت هایی که رفت و آمد کم است و مشکل گرد و خاک بسیار کم یا احیاناً در حد صفر است، می‌توان از رنگ های روشن استفاده نمود.

*کفپوش محل های پر رفت و آمد باید دارای رنگ های تیره تر با بافت های مختلف و طرح‌های گوناگون باشد.

فرش کاشان

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.