1 - راهنمای خرید فرش, 3 - شانه و تراکم فرش, 6 - فرش

شانه وتراکم درفرش ماشینی 

فرش کاشان

شانه وتراکم درفرش ماشینی 

شانه وتراکم درفرش ماشینی را دراین مقاله ونوشته برای شما توضیح میدهیم .بطورکای فرش ماشینی کاشان دارای دومشخصه است: شانه وتراکم
توضیحات ارایه شده دراین طرح شما را درخرید فرش ماشینی کاشان کمک میکند.

منظور از شانه و تراکم فرش

معمولا افرادی هستند که آشنایی زیادی با فرش و مشخصات آن ندارند و ممکن است این پرسش به وجود بیاید که:تراکم و شانه در فرش چیست؟ یا فرق شانه با تراکم در چه چیزی است؟ با خواندن مطالب با مفهوم تراکم و شانه آشنا می شوید.
هر تخته فرش دارای دو نوع تراکم یا مشخصه می باشد که عبارتند از: عرضی (شانه) و طولی(تراکم)

شانه فرش چیست؟

تراکم عرضی یا شانه فرش : به تعداد ریشه یا گره در هر متر مربع از عرض فرش را شانه می گویند.برای مثال فرش ماشینی ۷۰۰ شانه به این معنی می باشد که در هر متر مکعب از عرض فرش معادل ۷۰۰ریشه (گره) بافته شده است.
شانه های رایج در بازار فرش : فرش ۵۰۰ شانه , فرش ۷۰۰شانه , فرش ۱۰۰۰شانه و فرش ۱۲۰۰شانه می باشند.

تراکم فرش چیست؟

تراکم طولی فرش(تراکم) : تراکم نیز مانند شانه است و به تعداد گره در هر متر مربع از طول فرش ماشینی می گویند.برای مثال فرش دارای تراکم ۲۵۵۰ در هر متر مربع از طول ۲۵۵۰ ریشه یا گره بافته شده است.
مقدار تراکم فرش: ۶۰۰ , ۷۰۰ , ۸۰۰ , ۱۰۰۰ , ۱۷۰۰ , ۲۰۰۰ , تراکم ۲۵۵۰ , تراکم ۲۷۰۰ , تراکم ۳۰۰۰ , تراکم ۳۶۰۰

بهترین شانه و تراکم برای فرش

در نتیجه هرچه شانه فرش بیشتر باشد فرش ماشینی ریز نقش تر می شود و شباهت زیادی به فرش دستباف دارد به همین دلیل به آن ها فرش دستباف گونه نیز می گویند پس شانه به ریز نقشی فرش مربوط می باشد و تراکم فرش همان طور که از اسمش مشخص است به فشردگی فرش مربوط می باشد و هرچه تراکم فرش بالا تر باشد فرش سفت تر و سنگین تر می شود.اگر قصد خرید فرش ماشینی را دارید پیشنهاد ما به شما خرید فرش هایی با تراکم و شانه بالا است زیرا این فرش ها دوام و ماندگاری بیشتری نسبت به دیگر فرش ها دارند.
فرش
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.