3 - شانه و تراکم فرش

طرح ۷۰۰ شانه

فرش ماشینی

طرح ۷۰۰ شانه

طرح ۷۰۰ شانه گروهی از فرش های ماشینی هستند که با تراکم نسبتا پایین تری به فرش های ۷۰۰ شانه تولید می شوند.

به مانند مابقی گروه های فرش ماشینی فرش طرح ۷۰۰ شانه هم با کیفیت های مختلفی از نظر کیفیت الیاف بافته میشود  . از جمله پلی استر  ، ابریشم مصنوعی  ، BCF و اکرولیک . 

شانه در فرش های طرح ۷۰۰ شانه همان ۵۰۰ میباشد اما نوع بافت با ۵۰۰ شانه های بسیار متفاوت است  . در فرشهای طرح ۷۰۰ شانه به جهت استفاده از ماشین آلات پیشرفته تر نسبت به مدهای ۵۰۰ شانه قدیمی و دارای سیستم بافت کامپیوتری امکان بافت نقشه های فرش ۷۰۰ شانه وجود دارد همچنین تعداد رنگ های استفاده شده از ۵ رنگ به ۸ رنگ ارتقا یافته است.

 

تفاوت ظاهری بین فرشهای طرح ۷۰۰ شانه با ۷۰۰ شانه واقعی

فرش های ۷۰۰ شانه به دلیل داشتن تعداد گره های بیشتر کمی ریز بافت تر هستند و از پشت فرش گره های متراکم تری قابل مشاهده است. ارتفاع نخ خاب در فرش های طرح ۷۰۰ شانه بلندتر از فرش های ۷۰۰ شانه است به عنوان مثال فرش ۷۰۰ شانه اصل دارای ۱۰ میلیمتر ارتفاع خاب یا زیر دست فرش است ولی در فرشهای طرح ۷۰۰ شانه این مقدارد به ۱۱ میلیمتر میرسد .

در فرش های ۷۰۰ شانه اصیل ماشین بافت این امکان را برای تولید کننده فراهم میکند که مشخصات فنی فرش و همینطور لوگوی شرکت را قسمت پایین پشت فرش حکاکی کند اما در ماشین  الات طرح ۷۰۰ شانه این امکان وجود ندارد.

 

قالی های طرح هفتصد شانه برای مکان ها اداری ، سالن های تئاتر و کنفرانس ، سالن سینما ، راهرو ها و … مناسب بوده و مقاومت زیادی در برابر شست و شو ، حرارت ، فشار و سایش دارند . قالی های طرح هفتصد شانه با الیاف پلی استر ، اکریلیک و بی اس اف بافته می شوند. از مهمترین تفاوت های فرش طرح هفتصد شانه با فرش ۷۰۰ شانه واقعی وجود لیبل در پشت فرش است . در فرش های طرح هفتصد شانه امکان حکاکی مشخصات بر پشت فرش وجود ندارد .

 

 

قیمت فرش طرح ۷۰۰ شانه 

قیمت در فرش ماشینی همانطور که اشاره شده به عوامل  زیادی بستگی دارد که از جمله میتواند به نوع بافت تراکم و شانه و کیفیت الیاف مصرفی اشاره کرد و عامل اصلی تعیین کننده قیمت فرش ماشینی همان کیفیت الیاف مصرفی است .در شرکتهای متفرقه فرشهای ۷۰۰ شانه اصلی تولید میشود که به دلیل پایین بودن قیمت متریال مصرفی قیمت فرش ۷۰۰ شانه از طرح ۷۰۰ شانه با کیفیت عالی نیز پاینتر است . اگر به دنبال فرش با دوام وماندگاری بالا هستید و در عین حال نمیخواهید هزینه زیادی برای خرید فرش داشته باشید بهترین گزینه فرش طرح ۷۰۰ شانه اما با کیفیت الیاف عالی میباشد.

 

با ما در ارتباط باشید:

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.