1 - راهنمای خرید فرش

عوامل موثر در خرابی فرش ۱۲۰۰شانه

فرش کاشان

عوامل موثر در خرابی فرش ۱۲۰۰شانه

عوامل آسیب رسان به فرش ۱۲۰۰شانه  ،یکی از مهم ترین و بارزترین عواملی که می تواند روی خرابی فرش های ۱۲۰۰ شانه زیبا تاثیر گذار باشد ، انسان ها هستند .

برخی از خانواده ها با کفش وارد خانه خود می شوند و روی فرش قدم می گذارند ، همین باعث می شود تا فرش آسیب ببیند و خراب شود .

تا جایی که می توانید از قدم زدن با کفش در خانه دوری کنید ، چرا که کفش ها دارای آلودگی و کثیفی می باشد و وارد شدن این آلودگی ها و گرد و غبار ها به درون فرش باعث پوسیدگی فرش خواهد شد .

 

خرابی فرش 1200شانه

 

فهرست مطالب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عامل اصلی خرابی فرش

کیفیت بافت فرش ۱۲۰۰شانه

همان طور که می دانید بافت فرش های ۱۲۰۰ شانه با سایر فرش های ماشینی کاملا متفاوت می باشد ، چرا که این فرش ها دارای تراکم ۳۶۰۰ هستند و ضخامت خیلی کمتری دارند .

فرش های ۱۲۰۰ شانه به دلیل شانه و تراکمی که دارند و نوع الیافی که در بافت آن ها استفاده می شود ، معمولا دارای ظرافت و لطافت بیشتری نسبت به سایر فرش های ماشینی هستند ، به همین دلیل است که می گوییم نگهداری آن هم کمی دشوار تر و سخت تر می باشد .

اگر شما بخواهید هر روز هفته را با کفش از روی این فرش های زیبای ۱۲۰۰ شانه ماشینی عبور کنید ، بافت فرش آسیب جدی می بیند و کاملا چسبندگی پیدا می کند و الیاف آن شکسته می شود .

این باعث می شود تا زیبایی فرش از دست برود . پس مهم ترین عامل تاثیرگذار روی آسیب فرش های ماشینی انسان می باشد.

 

فرش کاشان 

آب و هوا و نور و رطوبت

یکی از عوامل غیر زنده آسیب رسان به فرش که نه تنها به فرش بلکه بمرور زمان به همه ی اشیاء تاثیر منفی دارد همان آب و هواست که در نور و رطوبت هر منطقه تاثیر می گذارد.

در واقع میزان تابش مستقیم نور خورشید، مقدار رطوبت نسبی و درجه حرارت هوا از عوامل اصلی تعیین کننده نوع آب و هوای هر محل است.

 

تاثیر آب و هوا

شرایط جوی و آب و هوایی هر شهر ، تحت تاثیر انواع گازهای شیمیایی مانند سوختهای خانگی و صنعتی ؛ قابلیت جذب انواع تشعشعات خورشیدی را دارا است.

 

فرش کاشان

تاثیر نور

تاثیر نور در تخریب اشیاء خاصه فرش وقالی به میزان شدت نور ، مدت زمان تابش نور و تشعشعات شیمیایی آن بستگی دارد. هر چه نور شدیدتر باشد ، تخریب و خسارت آن به فرش ها بیشتر خواهد بود.

هر چه نور کمتر باشد مدت بیشتری طول می کشد تا به فرش زیبای شما کاری شود.

قرار گرفتن اشیاء به مدت طولانی در برابر نور درخشان روز، نور مستقیم آفتاب و حتی لامپهای فلورسنت موجب خسارت و تخریب و رنگ پریدگی ، خشکی و شکنندگی مواد سلولزی مانند پنبه ، تغییر رنگ و کاهش مقاومت مواد اولیه می شود.

 

فرش کاشان

 

فرش خود را دور از رطوبت دور نگه دارید

رطوبت از مهم ترین و خطرناک ترین عوامل آسیب رسان به فرش می باشد که به تدریج و چراغ خاموش باعث پوسیدگی فرش شما می شود. برای حفظ و مراقبت از فرش در مقابل رطوبت چندراه وجود دارد:

۱-از قراردادن مستقیم گلدان به روی فرش جداً خودداری نمایید.

۲-در صورت ریختن آب روی فرش آن را سریعاً خشک نمایید تا در صورت امکان آب به عمق فرش نفوذ نکنه. درصورت عدم رعایت، فرش بوی نامطبوع گرفته و به مرور زمان در صورت تکرار باعث پوسیدگی می شود.

 

به منظور اینکار با وسیله همچون قاشق، آب بجای مانده در روی فرش را جمع کنید، سپس با استفاده از پارچه ای خشک و تمیز بصورت رفت و برگشت روی فرش بکشید و در آخر در صورت امکان با حرارت ملایم(سشوار) و با فاصله، پشت فرش را کامل خشک نمایید.

عوامل موثر در خرابی فرش 1200شانه عروس

خرید فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه بادوام 

فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه بیشتر برای مکان های پر رفت و آمد استفاده می شود پس به شما پیشنهاد می کنیم که اگر بچه کوچکی دارید و شما مدام در میزبانی می باشید یا در منزل خود حیوانات خانگی نگهداری می کنید لازم است که در تمیز نگهداشتن آن کوشا باشید تا از ارزش واقعی فرش کاسته نشود .

فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه کاشان با بهترین الیاف و کیفیت تولید می شوند که باعث می شود دارای دوام و مقاومت بالایی باشند .

شما می توانید به صورت اینترنتی و حضوری فرش های ماشینی ۷۰۰شانه را از سایت شرکت فرش تندیس خاطره کاشان خریداری کنید و از خدمات پس از فروش آن بهره مند شوید.

عوامل موثر در خرابی فرش 1200شانه کاشان

جمع بندی مطلب

در نهایت باید بگویم برای این که از خرید فرش اطمینان داشته باشید تنها راه انتخاب فروشگاهی قابل اعتماد است. در این زمینه فرش تندیس خاطره می‌تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد، چرا که امکان عودت فرش را نیز دارد.

بنابراین خیال مشتری از خرید فرش راحت است و می‌داند که پولش سوخت نشده است. به علاوه در فرش تندیس خاطره کاشان مشاورانی وجود دارند که در تمام مراحل خرید فرش شما را همراهی می‌کنند.

 

راه ارتباطی با ما

شما می توانید با مراجعه به سایت شرکت فرش تندیس خاطره کاشان از متنوع ترین و جدیدترین محصولات این شرکت دیدن نمایید و همچنین برای سفارش  و خرید فرش دلخواه خود با شماره زیر تماس بگیرید.

 

 

فرش

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.