1 - راهنمای خرید فرش, 3 - شانه و تراکم فرش, 6 - فرش

فرش بدون پرز

فرش 700 شانه

فرش بدون پرز

فرش بدون پرز،پرزدهی فرش ماشینی خصوصا در فته های اول یک مساله طبیعی است ونگرانی ندارد .اگرپرز فرش تا چندین ماه ادامه پیدا کرد وبا جارو کردن از بین نرفت کمی نگران کننده است پس حتما در هنگتم خرید فرش این مسله را مدنظر داشته باشید.

بیشتر مردم بر این باورند که آلودگی و رشد میکروب ها منحصر به بیرون از خانه است در صورتی که آلودگی و رشد میکروب ها درون منزل و روی فرش هاش ماشینی وجود دارد. خیلی از فرش ها و موکت ها به دلیل بافته شدن با الیاف نامرغوب ، محل بسیار خوبی برای رشد قارچ ها و آلودگی ها می شود و طبعاتی از جمله سردردهای مزمن ، خارش ، پوستی ، سوزش چشم و گلودرد را به وجود می آورد.

یکی از مهمترین عوامل در ایجاد این حساسیت ها و انواع آلرژی ها ، پرزهای فرش است . خطرات فرش های با پرز دهی بالا برای بیماران تنفسی و کودکان بسیار مضر است . به همین دلیل است که به خریداران توصیه می شود که قبل از اینکه به ظاهر و زیبایی فرش اهمیت دهند ، کیفیت فرش های ماشینی یکی از اصول مهم انتخابی باشد .

 

آیا فرش های بدون پرز و ضد حساسیت وجود داردند ؟ آیا این فرش پرز نمی دهد ؟ این ها سوالی است که اغلب خریداران از فروشندگان می پرسند .

 

فرش ماشینی ضدحساسیت

خریداران در فروشگاه های آنلاین و یا در بنرهای سطح شهر با این تیتر تبلیغات فروش فرش ضد حساسیت  ، فرش بدون پرز ، یا فرش با پرزدهی کم مواجه می شوند . حال برخی از خریداران نمی داند که به کدام این تبلیغات در فروشگاه های آنلاین و یا بازار فرش اعتماد کنند . این مقاله به خریداران فرش های ضد حساسیت را معرفی خواهد کرد .

 

در گذشته بهترین کف پوش های ضد حساسیت ، قالی های دستباف بودند . قالی هایی که علاوه بر ضد آلرژی بودن ، عایقی بسیار خوب در برابر جلوگیری از سرما و گرما بودند . با بالارفتن قالی های دستباف و تبدیل شدن به کالاهای نفیس ، قدرت خرید مردم نسبت به آن ها کم شد و سیل عظیمی از خریداران به سمت فرش های ماشینی رفت .

محصولات ماشینی در اوایل تولید خود دارای پرزدهی بالایی بودند . تا اینکه تولید کنندگان به این پی بردند تا الیافی در بافت نخ خاب فرش های ماشینی به کار برند که شبیه پشم و الیاف طبیعی و بدون پرزدهی باشند . آن ها الیاف آکریلیک را در بافت نخ خاب به کار بردند . خاصیت این الیاف به گونه ای است که آلودگی کمتر را به خود جذب می کند و ضد حساسیت و ضد آلرژی نیز می باشد . پس توصیه می شود اگر قدرت خرید قالی های دستباف را ندارید ، از فرش های آکریلیک هیت ست شده استفاده کنید .

 

البته الیاف آکریلیک قبل از بافت دارای پرز می باشند این الیاف وقتی در مرحله هیت ست می روند ، پرزهایشان گرفته می شود ، مقاومتر می شوند و برای بافت بهترین محصول آماده می شوند . مرحله هیت چیست ؟ مرحله ای است که الیاف قبل از بافت از بخار آب و گرما عبور داده می شوند ، پرزهایش گرفته می شوند و مقاومت تر می شوند . هیت ست الیاف آکریلیک را یکدست می کند و آن را برای بافت آماده می کند .

 

 

دلیل ایجاد پرز در برخی از فرش ها چیست ؟

پرزدهی بالا یکی از عیوب فرش تلقی می شود . از عواملی که سبب می شود برخی از محصولات از جمله فرش های آکریلیک دارای پرزدهی فراوان شود ، عوامل مرتبط با تولید فرش هست . اگر در مرحله بافت ، تنظیم دستگاه های ریسندگی و یا تثبیت حرارتی به خوبی درست انجام نشود و یا اینکه مرحله آهار به درستی انجام نشود ، باعث پرزدهی می شود .

 

با بالارفتن شانه و تراکم فرش ، پرزدهی کمتر می شود . پس می توان به این نکته پی برد که چرا در گذشته پرزدهی فرش های ماشینی بسیار زیاد بود . محصولات ماشینی در دهه ۵۰ ، ۳۵۰ شانه بود که پرزدهی بالایی داشت . با پیشرفت در صنعت و تکنولوژی فرش ، شانه و تراکم محصولا بالا رفت . استفاده از نازک به دلیل افزایش شانه و تراکم سبب پرزدهی کمتر فرش های ماشینی شد و بدین صورت محصولات با شانه و تراکم بالا از جمله فرش های ۱۵۰۰ شانه ، فرش های ۱۲۰۰ شانه و فرش های ۱۰۰۰ شانه به وجود آمده اند که بدون پرزدهی هستند .

 

به طور کلی می توان گفت که پرزدهی فرش به عواملی چون ، تعداد شانه و تراکم ، آهار ، نوع الیاف و ضخامت نخ خاب بستگی دارد .

 

روش های از بین بردن پرزهای فرش

– جارو زدن : یکی از روش های سنتی برای از بین بردن پرز قالی ، جارو زدن با جاروهای دستی و یا جارو برقی است . جاروی دستی را بهتر است نمناک کنید تا پرزها به جارو بچسبند .

– فرچه : از فرچه در جهت خواب فرش استفاده شود .

– دستمال مرطوب : در جهت خواب قالی ، دستمال تمیز و مروطب و نمدار را روی فرش بکشید .

– شامپو فرش : پارچه توری را آغشته به آب و شامپو کنید و آن را روی فرش بکشید . بعد از خشک شدن ملاحظه می کنید که پرزهای فرش کم شده است .

– چسب کاغذی : می توانید چسب نواری را روی فرش بچسبانید و سپس به آرامی آن را از روی قالی جدا کنید .

– کیسه حمام : در جهت خواب فرش ، کیسه حمام مرطوب و نمدار کشیده شود .

 

خرید فرش بدون پرز با ضمانت نامه کتبی و تضمین کیفیت فرش

امید است که خریداران قبل از خرید ، تفحص و جستجو کنند و بهترین کیفیت را خریداری کنند تا بتوانند از بیماری های آلرژی زا در امان باشند . خرید از کارخانه معتبر یک اصل مهم است . در خرید های آنلاین فرش ماشینی ، به مشخصات کامل فرش دقت کنید و بعد از تحویل فرش درب منزل ، به شناسنامه پشت محصول توجه کنید . محصولات با شانه و تراکم بالا را برای خرید انتخاب کنید . از خریدن محصولات پلی استر و پلی پروپلین خودداری کنید . فرش های بدون پرز آکریلیک دارای قیمت بالاتری نسبت به دیگر محصولات می باشند ولی می توانید با خرید این محصولات سال ها از تعویض فرش در امان باشید.

فروشگاه فرش کاشان ، کلکسیونی از بهترین فرش های آکریلیک می باشد که این فرش های بدون پرز را به صورت مستقیم و به قیمت درب کارخانه ارائه می دهد . این گروه تجاری برای اینکه کیفیت بالای محصولاتش را به تمامی خریداران ثابت کند، ضمانت نامه و گارانتی را همراه تمامی محصولات فروخته شده قرار می دهد . وقتی فروشنده ای در فروش محصولات ضمانت نامه قرار می دهد مطمئن باشید که آن محصول درجه یک و مرغوب است.

آیا تا به حال دیده اید که فروشندگان محصولات درجه دو و سه پلی پروپلین و یا الیاف نایلونی ، محصولاتشان را با ضمانت نامه به فروش برسانند ؟ خیر چون وقتی فروشنده ای تضمین کیفیت می کند یعنی بر طبق تاریخ آن قرار داد موظف است که اگر محصولی عیب یا نقصی داشت و یا اینکه ماهیت خود را از دست داد ، بتواند آن محصول را ارجاع دهد .

 

 

,,,,,,,,,,,,,,,,

 

با ما در ارتباط باشید:

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.