1 - راهنمای خرید فرش, 6 - فرش

فرش خراب

فرش 1200

فرش خراب

فرش خراب،ریختن نوشیدنی‌هایی با محتوای اسید بالا مانند آب میوه های مصنوعی ، قهوه و نوشابه می‌تواند برای همیشه فرش را لکه‌دار کند، اگر بلافاصله آن را برطرف نکنید . از سوی دیگر، ریختن مواد شیمیایی بدون توجه به ترکیب تمیزکننده‌ای که استفاده می‌کنید، می‌تواند به سرعت فرش را تغییر رنگ داده و به آن آسیب برساند. در این موارد، صاحبان خانه مجبورند لکه ها و آسیب های طولانی مدت را تا زمانی که آماده نصب فرش جدید شوند، تحمل کنند.

 

فرش تندیس خاطره کاشان

۴) بوی نامطبوع فرش

فرش خراب قرار گرفتن در معرض بوهای تند برای مدت طولانی می تواند شانس پخش دائمی عطر را در فرش شما افزایش دهد. این را می توان در خانه سیگاری یا صاحب گربه که به طور منظم از خوشبو کننده هوا یا محصولات رفع بو استفاده نمی کند مشهود باشد. این بوها در صورت نادیده گرفته شدن به بخش دائمی کفپوش شما تبدیل می شوند و تا زمانی که فرش تعویض نشود، باقی خواهند ماند.

۵) حیوانات خانگی

فرش خراب حیوانات خانگی معمولی مانند گربه ها و سگ ها باعث خراشیدن و پاره کردن فرش های داخل خانه هستند. این اپیزودهای خشمگین به طور منظم می تواند منجر به ساییدگی و پارگی جدی شود که در نهایت می تواند منجر به شکاف ها و سوراخ های بزرگ شود.

 

فرش ماشینی

۱) کثیفی

فرش خراب کثیفی و گل و لای از دلایل اصلی از بین رفتن فرشهای خانه شماست که اگر به حال خود رها شوند، باعث ایجاد لکه و تغییر رنگ در فرش شما می‌شوند. تجمع کثیفی که در طول فصول توسط رد کفش‌ها بوجود می آیند می‌تواند به الیاف فرش وارد شود و آسیب‌های ماندگار جبران‌ناپذیری به بار آورد.

۲) مبلمان

فرش خراب اثاثیه سنگین به احتمال زیاد باعث آسیب طولانی مدت به بافت پشتی و الیاف فرش شما می شود. به عنوان مثال، میز ناهار خوری، فرورفتگی های دائمی روی فرش باقی می گذارد، در حالی که مبلمان سنگین تر در نهایت می توانند سوراخ هایی را در فرش شما ایجاد کنند که گاهی اوقات با تکه دوزی یا دوخت قابل تعمیر هستند.

 

 فرش خراب

مشکل و علت

فرش خراب با گذشت زمان فرش کم رنگ می شود. فرش زمانی زیبا و جذاب است که کم رنگ و فرسوده به نظر نرسد. قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید مقصر اصلی رنگ پریدگی فرش است. نور خورشید که از پنجره ها وارد می شود باعث می شود اشعه ماوراء بنفش فرش منطقه شما را محو کند.

 

فرش خراب چند راه ساده برای جلوگیری از رنگ پریدگی فرش شما وجود دارد.  پرده های خود را در طول روز بکشید . پرده های مسدود کننده اشعه ماوراء بنفش یک جایگزین عالی و جذاب برای پرده خاموشی کامل یا گزینه های کور هستند. اگر فرش شما در مراحل اولیه کم رنگ شدن است، استفاده از محلول آب شور می تواند مقداری از رنگ را بازگرداند. ابتدا فرش خود را کاملاً جاروبرقی بکشید. سپس نمک را به آب داغ اضافه کنید و مقدار کمی را روی فرش خود بمالید. پس از خشک شدن، نمک را با جاروبرقی تمیز کنید. این روش DIY می تواند بخشی از روشنایی را به فرش رنگ پریده شما بازگرداند.

 

فرش خراب اگر قسمتی از فرش دارید که فرسوده شده است، حتماً فوراً به آن رسیدگی کنید، زیرا می تواند به یک مشکل بسیار بزرگ تبدیل شود.

 

 

فرش کاشان

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.