4 - نقشه و طرح فرش

فرش رنگ روشن بخرم یا تیره

فرش

فرش رنگ روشن بخرم یا تیره

فرش رنگ روشن بخرم یا تیره ، در خرید فرش اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که این فرش را برای کدام یک از قسمت‌های خانه می‌خواهید؟

این یک سوال مهم است! شما نمی‌توانید فرش و رنگ فرشی که برای پذیرایی یا اتاق مهمان خود انتخاب می‌کنید، در اتاق کودک پهن کنید. شاید این جابه‌جایی آن‌قدرها برای شما نقش مهمی ایفا نکند اما درواقع بسیار با اهمیت است.

فرش‌ تیره یا فرش روشن که برای پذیرایی یا فضاهای اصلی خانه انتخاب می‌شوند، با دیگر عناصر مثل مبل، کاغذدیواری، دکوراسیون‌ها و… هماهنگ خواهد شد و این هماهنگی بیشتر در رنگ آن‌ها دیده می‌شود.

 

فهرست مطالب

فرش رنگ روشن بخرم یا تیره

انتخاب رنگ فرش ماشینی

فرش‌ با رنگ خنثی، پالت خانه‌ی شما

فرش با رنگ روشن

فرش با رنگ تیره

 

فرش رنگ روشن بخرم یا تیره

انتخاب رنگ فرش ماشینی

در طراحی داخلی خانه، سایه یا لحن کلی اتاق می‌تواند بر روحیه شما تاثیر بگذارد؛ بنابراین انتخاب رنگ فرش خانه و هماهنگی آن با فضای داخلی، حیاتی است.

چیزی که می‌خواهید از آن جلوگیری کنید انعکاس ناخوشایند از ترکیب اتاق و فرش است اما همچنان باید احساس و سلیقه‌ی شخصی خودتان را در آن اتاق نشان دهید. این یک قدم مثبت است. این‌که بتوانید سلیقه‌ی شخصی خودتان را وارد دکور اتاق یا چیدمان منزل خودتان کنید به شما احساس بهتری خواهد داد.

برخی از رنگ‌های مختلف مثل قرمز و نارنجی می‌تواند باعث تحریک خلق‌وخوی شما شود یا دیدن رنگ‌هایی چون آبی و سبز، آرامش را به دنبال خواهد آورد. زرد و بنفش هم از آن دسته رنگ‌هایی هستند که روحیه و احساس تجلل را با خود به همراه دارند.

در نظر گرفتن رنگ کلی اتاق از نظر روان‌شناختی و همچنین ترجیح شخصی مهم است. مهم است که با رنگ فرش روشن یا تیره انتخابی خود به تعادل برسید و فضای کلی اتاق را در هنگام اتمام طراحی، در نظر داشته باشید.

 

فرش رنگ روشن بخرم یا تیره برای خانه

فرش‌ با رنگ خنثی، پالت خانه‌ی شما

برخی ممکن است فرش‌های خنثی را کسل‌کننده بدانند اما می‌توانید با استفاده از فرش‌های خنثی، کفپوش خود را به عنوان یک پالت در نظر بگیرید. برای جبران خنثی بودن رنگ فرش، رنگ‌های برجسته را از طریق انتخاب دکوراسیون و دیگر وسایل خود اضافه کنید.

دیوارها، پرده‌های فرش، بالشتک‌ها، کاناپه‌ها و دیگر چیدمان منزل و رنگ دیوار، می‌تواند نقش مهمی در تامین رنگ خانه‌ی شما داشته باشند. یک رنگ خنثی فضای اتاق شما را تسخیر و متعادل خواهد کرد.

اگر دکوراسیون اتاق شما نشان‌دهنده وسایل کم‌رنگ یا فضای کم نور است، می‌توانید کمی با رنگ فرش روشن یا تیره خود بازی کنید. آیا با استفاده از رنگ‌های تند در کفپوش خود، احساس راحتی می‌کنید؟

یک رنگ فرش آبی، قرمز یا نارنجی قطعاً به عنوان نقطه کانونی اتاق شما عمل می‌کند؛ هر چند دیگر انتخاب‌ها را با دقت در نظر بگیرید، نقاط کانونی در کمترین زمان به چشم خواهند آمد .

 

فرش رنگ روشن بخرم یا تیره برای پذیرایی

فرش با رنگ روشن

فرش با رنگ روشن قطعاً سنتی‌تر و رایج‌تر است. می‌تواند حس طراوت و نشاط را به ‌خانه شما وارد کند. هرچه رنگ فرش روشن‌تر باشد، انرژی بیشتری به اتاق می‌آورد.

هنگام خرید یک فرش با رنگ‌های روشن، طیف‌های رنگی مختلفی وجود دارد که می‌توانید از میان آن‌ها انتخاب کنید. برای مثال؛ رنگ کرم بژ یا سوخته در میان این دسته از رنگ‌ها قرار دارند.

فرش‌هایی با رنگ روشن معمولا چالش بیشتری برای نگه‌داری دارند. اگر صاحب خانه پررفت‌وآمد هستید، به احتمال زیاد فرش‌های روشن شما با آلودگی‌ها بیشتری مواجه هستند.

برای جلوگیری از لکه‌های قابل مشاهده در فرش، انتخاب فرشی با رنگ سایه‌روشن قهوه‌ای می‌تواند به شما کمک کند تا آلودگی‌های سطحی را پنهان کنید.

 

فرش رنگ روشن بخرم یا تیره برای خانه لاکچری

فرش با رنگ تیره

سایه‌های تیره فرش قطعا گزینه‌ی پرطرفدارتری هستند. این فرش‌ها می‌توانند احساس آرامش را در خانه شما ایجاد کنند. فرش‌های تیره رنگ به دلیل سایه‌زنی طبیعی، تمیزتر از نمونه‌های روشن به نظر می‌رسد، برای همین است تمیزکردن یک فرش تیره بسیار راحت‌تر است. برای خانه‌هایی که در آن کودکان یا حیوانات خانگی زندگی می‌کنند، فرش‌های تیره رنگ انتخاب مناسب‌تری است.

 

فرش رنگ روشن بخرم یا تیره فرش کاشان

سخن آخر

در آخر از شما دعوت می کنم، اگر به دنبال خرید فرش هستید، به سایت شرکت فرش تندیس خاطره کاشان سر بزنید. انواع فرش در طرح و اندازه و رنگ مختلف و با قیمت ارزان در این شرکت عرضه شده است . پیشنهاد می کنیم نگاهی به محصولات سایت تندیس خاطره بیندازید و در صورت ثبت سفارش و خرید با کارشناسان ما با شماره زیر تماس بگیرید.

 

, , , , , , ,

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.