1 - راهنمای خرید فرش

فرش سرمه ای

فرش بهار

فرش سرمه ای 

فرش سرمه ای  ، مزایا ومعایب فرش سرمه ای  ، و….. فرش سرمه ای یا همان زمینه مشکی، سیاه و ذغالی در فرش یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین رنگ های زمینه بین خانواده های ایرانی است. درست است که رنگ های زمینه روشن مثل فرش کرم یا فرش زمینه بادامی، فضا را پر نور تر و بزرگ تر نشان می دهند. اما دلایل زیادی دارد که خانواده های ایرانی تمایل بیشتری به انتخاب و خرید فرش ماشینی تیره رنگ دارند.

 

در ادامه به بررسی ویژگی های فرش سرمه ای می پردازیم. همچنین شما را در خرید فرش کاشان با رنگ زمینه تیره مثل سیاه و ذغالی راهنمایی می کنیم. انواع فرش سرمه ای جدید کاشان با قیمت بسیار ارزان و مناسب را می توانید درسایت شرکت فرش تندیس خاطره کاشان خرید کنید.

 

ویژگی های فرش سرمه ای 

اولین نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که مفهوم فرش سرمه ای رنگ در بین کارشناسان فرش ماشینی با مفهوم رنگ سرمه ای از دیدگاه عامه مردم متفاوت است. آن چه بیشتر مردم به عنوان رنگ سرمه ای می شناسند، گونه ای از رنگ اصلی آبی محسوب می شود که از نیلی پررنگ تر و متمایل به رنگ سیاه است. اما در بین فعالان فرش ماشینی، رنگ زمینه سرمه ای در حقیقت همان رنگ سیاه است.

 

به همین دلیل در عنوان این صفحه رنگ سیاه را در کنار رنگ سرمه ای قرار داده ایم تا ابهام شما را درباره فرش زمینه سیاه برطرف کنیم. بله! همان طور که در عکس می بینید فرش زمینه سیاه همان فرش سرمه ای رنگ است. رنگ سرمه ای از از رنگ های شیک است و فرش سرمه ای در دکوراسیون خانه ها بسیار پر استفاده است. 

 

ابعاد فرش

کارخانه فرش تندیس خاطره کاشان تولیدات بسیار زیاد و متنوعی دارد. امروزه فرش های رنگ تیره فروش ویژه ای دارند. به همین دلیل طرح و مدل های فرش سرمه ای جدید و بسیار متنوع است. در سوی دیگر نیز در ابعاد و اشکال این فرش تنوع زیادی را شاهد هستیم. این فرش به صورت گرد و یا بیضی نیز بافته می شود تا هر سلیقه ای را پوشش دهد.

 

  • فرش ۱۲ متری
  • فرش ۹ متری
  • فرش ۶ متری
  • فرش و قالیچه ۴ متری
  • انواع کناره و پادری

 

این موارد از ابعاد استاندارد و مرسوم در فرش های تیره رنگ مثل سیاه و ذغالی است که در بازار فرش دیده می شود. البته سایز های سفارشی دیگری نیز در قالی کاشان قابل بافت است. سایز های سفارشی اغلب به صورت جفتی و با هزینه بیشتری بافته می شوند.

 

جنس و شانه و تراکم

جنس فرش ماشینی تنوع بسیار زیادی دارد. فرش های ماشینی با دستگاه ها و نخ های متعددی بافته می شوند. قیمت فرش به جنس نخ آن وابسته است. هر چه الیاف استفاده شده در فرش بهتر و با کیفیت تر باشد قیمت فرش نیز بیشتر است. با کیفیت ترین فرش های زمینه تیره کاشان دارای الیاف اکریلیک هیت ست شده و تار و پود پنبه ای هستند. فرش ۱۵۰۰ شانه و  فرش ۱۲۰۰ شانه کاشان ریز بافت ترین فرش های ماشینی هستند که با این الیاف بافته می شوند. البته فرش های با نخ های پلی استر مثل بی سی اف (BCF yarn) نیز اخیرا فروش زیادی داشته است.

 

در شانه و تراکم فرش رنگ تیره مثل سیاه و ذغالی نیز همین تنوع بالا را می توان دید. انواع مختلف فرش زمینه تیره مثل سیاه و ذغالی در شانه و تراکم های مختلف بافته می شود. از جمله:

 

  • فرش ۵۰۰ شانه و طرح ۷۰۰ شانه
  • فرش ۷۰۰ شانه
  • فرش ۱۰۰۰ شانه
  • فرش ۱۲۰۰ شانه
  • فرش ۱۵۰۰ شانه

 

فرش های زمینه ذغالی تنها ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ شانه هستند و در شانه های پایین تر دیده نمی شوند. اگر در مورد شانه فرش یا تراکم فرش نیز اطلاعاتی داشته باشید می دانید که این موارد در قیمت فرش نیز دخیل هستند.

 

مزایای فرش سرمه ای 

۱- فرش سرمه ای چرک تاب است

زمینه سرمه ای در فرش سرمه ای یا سیاه و ذغالی  باعث می شود لکه های فرش کمتر به چشم بیایند. در نتیجه برای افرادی که بچه کوچک دارند و یا خانه آنها پر رفت و آمد است بسیار رنگ مناسبی است. این مورد در انواع فرش سرمه ای گل ریز بیشتر به جشم می خورد. داشتن طرح و نقش شلوغ مثل طرح فرش افشان یا خشتی باعث می شود چرک تابی فرش به بالاترین حد برسد.

 

۲- رنگ سرمه ای جلوه خاص دارد

رنگ سرمه ای رنگی شیک و قاطع است و باعث هرچه بهتر دیده شدن دکوراسیون و وسایل منزل می شود. مخصوصا اگر دکوراسیون شما رنگ متضاد با رنگ سرمه ای و روشن باشد. این رنگ به گونه ای است که سایر رنگ های فرش در آن بیشترین جلوه را دارند. از این نظر رنگ های پرتعداد در فرش های زمینه سیاه و سرمه ای استفاده می شوند. ترکیب رنگ های متصاد مثل سرمه ای و کرم مطمئنا زیبایی و شکوه دکوراسیون را بی نظیر می کند.

 

۳- رنگ سرمه ای و فضای منزل

استفاده از رنگ سرمه ای در فضاهای بزرگ بهتر است. اما با ترکیب آن با رنگ های روشن در فضاهای کوچک تر نیز می توانید از آن استفاده کنید و ار زیبایی آن بهره مند شوید. اما به هر صورت اگر فضایی خیلی کم نور استفاده از فرش سرمه ای گزینه مناسبی نخواهد بود. رنگ های تیره مثل سرمه ای و ذغالی یا سیاه در زمینه فرش باعث می شود نور فضا کمتر شود.

 

معایب فرش سرمه ای 

رنگ سرمه ای نور را کمتر منعکس می کند و کوچک تر دیده شدن فضا نیز می شود. اما با استفاده هوشمندانه از آن در کنار دکوراسیون رنگ روشن می توانید این قضیه را تا حد بسیار زیاد حل کنید. اگر دکوراسیون منزل شما تیره است بهتر است که از فرش زمینه سرمه ای استفاده نکنید. استفاده زیاد از رنگ های تیره مثل سیاه و ذغالی یا سرمه ای فضا را خسته کننده می کند.

 

قیمت و خرید فرش سرمه ای، از کارخانه فرش کاشان

اگر قصد خرید فرش سرمه ای یا سیاه و ذغالی رنگ را دارید بهترین راه خرید از فروشگاه فرش تندیس خاطره کاشان است. قیمت فرش در سایت قالی کاشان به دلیل عرضه مستقیم و بی واسطه فرش ارزان تر است. این قیمت ارزان تر نظر مثبت خریداران زیادی را به دست آورده است. با خرید از سایت شرکت فرش تندیس خاطره کاشان در کنار خرید ارزان تر، فرش را با ارسال رایگان در دریافت می کنید.

 

انواع فرش ماشینی مثل فرش فانتزی و مدرن، فرش وینتیج، فرش شگی، فرش کودک، فرش آشپزخانه، فرش کلاسیک و… در سایت قالی کاشان به نمایش گذاشته شده است. تنوع طرح فرش در این مجموعه فوق العاده زیاد است. هر نوع طرح و مدل فرش در سایت قالی کاشان با رنگ های متنوع قابل سفارش و خرید است.

 

,,,,,,,,

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.