1 - راهنمای خرید فرش

فرش سنگین

فرش شیک

فرش سنگین 

فرش سنگین  ،در مقالات متعددی در خصوص ویژگی انواع فرش های ۷۰۰شانه، فرش ۱۰۰۰شانه و فرش ۱۲۰۰ شانه و وزن فرش صحبت کردیم و در هر مقاله ای در مورد تراکم، شانه، ضخامت، قیمت، زیبایی، جنس نخ خاب فرش، و مواد اولیه به کار رفته در بافت فرش مباحثی را عنوان کردیم.

آنچه که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم فرش سنگین است.

 

چه چیزباعث سبکی و سنگینی فرش های ماشینی می شود؟

نکات مهم درسبک یا سنگین بودن وزن فرش:

۱-ابعاد و وزن فرش:یکی از مهمترین عوامل موثر در وزن فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه، ابعاد فرش است. هرچه میزان ابعاد فرش ماشینی ۷۰۰ شانه کاشان بیشتر باشد طبعا فرش سنگین تر می شود. اگر به دنبال فرش برای منزل خود هستید و مدام در حال جابجایی و تغییر منزل و تغییر دکوراسیون هستید پیشنهاد می کنیم از فرشهایی با ابعاد کمتر استفاده کنید، چرا که هر چه ابعاد فرش کمتر باشد وزن فرش کمتر است و موقع جابجایی لازم نیست سنگینی فرش را متحمل شوید. مثلا قالی ۷۰۰شانه ۶متری پیشنهاد خوبی برای این افراد است.

 

۲-شانه و تراکم فرش:شانه  و تراکم فرش با وزن قالی های ماشینی رابطه مستقیمی دارد. افزایش شانه و تراکم که همان تعداد گره ای فرش است به طبع فشردگی و مقدار الیاف به کار رفته در فرش را نیز افزایش می دهد و این خود سبب سنگینی فرش می شود. تولید کننده گان برای کاهش وزن فرش های هفتصد شانه تراکم بالا از ارتفاع نخ خاب فرش می کاهند تا وزن فرش را متعادل نمایند.

 

فرش افشان

وزن فرش ماشینی 

به طور کلی وزن قالی ماشینی یکی از شاخصه های اصلی در خرید فرش است. شرکت فرش کاشان با در نظر گرفتن تمامی استاندار های فرش ماشینی مثل قیمت فرش، زیبایی فرش، کیفیت فرش و حتی حجم و وزن فرش، بهترین فرش های ماشینی را تولید کرده است

 

شرکت تندیس خاطره کاشان این سایت را  برای راحتی شما مشتریان گرامی ، راه اندازی کرده است تا بتوانید با خرید مستقیم فرش از کارخانه و ارسال رایگان فرش کاشان از خرید خوب لذت ببرید.

 

با دیدن انواع مدل های فرش ماشینی کاشان در این مرکز علاوه بر لذت بصری می توانید شناخت بیشتری نسبت به فرش های ماشینی درجه یک پیدا کنید و انتخاب درست و دقیق تری در زمینه خرید انواع فرش های ماشینی داشته باشید. 

 

,,,,,

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.