1 - راهنمای خرید فرش

فرش ضخیم

قیمت فرش 700شانه بدون پرز وحساسیت

فرش ضخیم

فرش ضخیم ، خرید فرش برای جهیزیه یکی از مهم ترین تصمیم های خانواده های عروس و داماد است. فرش به عنوان یکی از ملزومات زندگی و هم به عنوان وسیله ای لوکس و زیبا در تزیین دکوراسیون بوده و باعث جذابیت و صمیمیت بیشتر در خانه هر نو عروس می شود. عروس و دامادها به علت گران بودن قیمت فرش دستبافت و تنوع بیشتر در طرح فرش ماشینی اقدام به خرید فرش ماشینی برای جهیزیه خود می کنند.

 

بنا به نوع سیستم بافت و تراکم و بسته به نوع جنس استفاده شده در مواد اولیه ، فرش های ماشینی با ضخامت های متفاوتی تولید شده است . نازک بودن و یا ضخیم بودن فرش در درجه اول رابطه مستقیمی با تراکم و شانه فرش دارد . فرش ۱۰۰۰ شانه و فرش ۱۲۰۰ شانه ابریشم گونه کمترین میزان ارتفاع نخ را داراست و با ۵ الی ۶ میلیمتر نازکترین حالت است .

 

فرش ۵۰۰ شانه  و فرش ۷۰۰ شانه با ارتفاع نخ خاب زیاد در حال حاضر بالاترین ضخامت فرش را دارا می باشند .

 

فرش ضخیم

خرید فرش ضخیم برای جهیزیه

هنگام خرید فرش جهیزیه باید به میزان رفت و آمد درهر اتاق یا سالن توجه نمود . فرش هایی که تراکم پایین تری دارند هر چه پا بخورند زود از بین رفته و فرش شبیه موکت می شود و فرش هایی که تراکم بالاتری دارند از نظر پاخور فرش مقاومتر هستند اما ظرافت بیشتری دارند پس درسالن یا اتاقهایی استفاده می شوند که جلوه بیشتری دارند . فرشی که برای پذیرایی و مکان های پر رفت و آمد استفاده می شود باید دارای مقاومت زیادی باشد و در برابر گرد و غبار مقاوم باشد .

 

نو عروسانی که بیشتر عادت دارند بر روی فرش بنشینند و از مبل استفاده نمی کنند معمولاً به دنبال فرش های ضخیم تر و نرم تر می گردند . با افزایش شانه و تراکم ، ضخامت فرش ماشینی کمتر می شود .

 

در هنگام خرید فرش جهیزیه باید به جنس نخ به کار رفته در فرش بسیار توجه داشت . هر چقدر جنس نخ به کار رفته در فرش ماشینی نرم و لطیف تر باشد دوام فرش را کمتر می کند و گرد و غبار بیشتری به خود جذب می کند اما فرش هایی که با جنس نخ ضخیم اما لطیف و با تراکم بیشتری بافته می شوند دوام بیشتری داشته و دیرتر خراب می شوند . هر چه فرش عروس متراکم تر باشد حجم فرش بیشتر و در نتیجه دوام و ماندگاری آن بیشتری خواهد داشت.

 

فاکتور مهمی که در هنگام خرید فرش عروس باید در نظر داشت ، تراکم و شانه فرش است . ضخیم یا نازک بودن فرش تاثیری در ماندگاری فرش نخواهد داشت اما بنا به نوع استفاده از فرش ممکن است فرش های نازکتر باعث صلب راحتی عروس و داماد در استفاده از فرش ماشینی گردد.

 

فرش ماشینی ضخیم

فرش ۷۰۰ شانه ضخیم عروس

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه به عنوان یک فرش نرم و ضخیم به دلیل دارا بودن ارتفاع خاب بلند ، از پاخور بسیار راحتی برخوردار است که از آن می توان در مکان های پر تردد استفاده نمود . این امر باعث می شود که اکثر خانواده ها فرش ۷۰۰ شانه را برای جهیزیه انتخاب کنند .

تعداد گره در تعیین کیفیت محصولات فرش ماشینی هفتصد شانه بسیار تاثیر گذار است . تعداد گره هایی که در شانه فرش وجود دارد ، هر چه افزایش یابد فرش زیبا و ظریف تر می گردد و تعداد گره هایی که در تراکم وجود دارد موجب افزایش استحکام فرش می شود . این تعداد گره های تشکیل دهنده فرش در ارتفاع نخ خاب فرش تاثیر دارد .

 

تعداد گره هایی که در یک متر عرضی فرش ضخیم ۷۰۰ شانه بافته می شود ، ۷۰۰ گره می باشد و تعداد گره هایی که در یک متر طولی آن بافته می شود ، ۲۱۰۰ ، ۲۵۵۰ ، ۲۷۰۰ و ۳۰۰۰ می باشد . فرش ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۵۵۰ از بهترین مدل های هفتصد شانه واقعی برای جهیزیه می باشد . فرش هفتصد شانه تراکم ۲۵۵۰ دارای فشردگی و تراکم بالایی می باشد زیرا، تعداد گره ها و نخ هایی که در بافت آن به کار می روند بیشتر می باشد و این مزیت نرمی و راحتی پاخور فرش را افزایش داده است عروس و داماد می توانند از آن به عنوان فرش اتاق خواب یا آشپزخانه و مکان هایی که از تردد بیش تری برخوردار است ، استفاده نمایند .

 

هر تخته فرش ماشینی ۷۰۰ شانه دارای دو نوع تراکم طولی و عرضی می باشد . شانه همان تراکم عرضی فرش و تراکم فرش بیشتر به تراکم طولی آن اطلاق می شود .کلا تراکم طولی و عرضی قالی با ضخامت فرش رابطه عکس دارد . هر چه فرش دارای تراکم و شانه بیشتری باشد ، ریز بافت تر شده و و از ضخامت آن نیز کاسته شده است . فرش هفتصد شانه کاشان از فرش ۱۰۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه ضخامت بیشتری دارد .

 

قالی ماشینی هفتصد شانه به دلیل آن که میزان شانه پایینی دارد، یک فرش ضخیم است . این نوع فرش ها در برابر تغییر شکل بسیار مقاوم هستند و نسبت به دیگر فرش های دیگر قیمت ارزان تری دارند. این نمونه از فرش ماشینی با ضخامت بالا بهترین انتخاب برای فرش عروس است زیرا هم زیبایی فرش های دستباف را دارد و هم از استحکام و لطافت بالا برخوردار است .

 

فرش ضخیم کاشان

فرش عروس

الیاف فرش ۷۰۰ شانه عروس از بهترین جنس اکریلیک هیت ست شده است . فرش ۷۰۰ شانه اکریلیک نرم تر، لطیف تر و روشن تر از فرش پلی استر می باشد و به هیچ وجه بوی پلاستیکی و مواد نفتی نمی دهد .

 

برای بافت قالی ماشینی ۷۰۰ شانه واقعی از دستگاهای استفاده می شود که دقیقا ۷۰۰ شانه دارد . این قالی در انواع رنگ قالی ماشینی ۷۰۰ شانه ۸ رنگ ، قالی ماشینی ۷۰۰ شانه ۱۰ رنگ و همچنین قالی ۷۰۰ شانه ۱۲ رنگ بافته می شود . این تعداد رنگ به کار رفته در کیفیت فرش هیچ تاثیری نداشته و تنها عاملی بر زیبایی بیشتر فرش است که در قیمت آن تاثیر گذار خواهد بود .

 

محصولات ۷۰۰ شانه آکریلیک ، علاوه بر ضخامت استانداردی که دارند ، از مقاومت ، استحکام برخوردار هستند و در برابر پاخور شدن ، شست و شو ماهیت خود را از دست نمی دهند . الیاف آکریلیک قبل از بافت به مرحله هیت ست می روند ، مقاوم می شوند و پرزهایش گرفته می شود . فرش های آکریلیک به دلیل نداشتن پرز و ضد آلرژی بودن برای سلامتی مضر نیستند و فاقد مواد شمیایی مضر هستند .

قالی های ۷۰۰ شانه آکریلیک عروس علاوه بر ضخامت بالا ، از درخشانی و زیبایی بی نظیری برخوردار هستند . به کار بردن پنبه در تارو پود این محصولات ماشینی ، سبب بالا رفتن نرمی و لطافت آن ها شده است و آن ها را برای مکان های نشیمن مناسب کرده است .

 

فرش

, , , , , , , , , , ,

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.