1 - راهنمای خرید فرش

فرش ضدحساسیت

فرش بهار

فرش ضدحساسیت 

فرش ضد حساسیت ،در طول سال ها فعالیت کارخانه های تولید فرش های ماشینی انواع مختلفی از بافته ها با ویژگی های مختلف تولید شده است . در تولید هر محصول جدید سعی شده ، ایردات محصولات قبل رفع شده و بر کیفیت ، دوام و زیبایی بافته افزوده شود . دلیل گسترش بازار ها و تولیدات مختلف احساس نیاز به بهتر شدن بوده است . در این بین تولید کنندگان و بافندگان نواور و خلاق از احساس نیاز مشتریان به بهتر شدن ، استفاده کرده و با تولیدات نوین و بهتر ، از مشتریان به عنوان بازار و جامعه هدف کمک گرفته اند و در کل به رشد و بزرگ تر شدن بازار در جهت مثبت استفاده کرده اند .

 

فرش هایی که در حال حاضر در بازار فرش و قالی تولید می شوند تفاوت های ماهوی با فرش هایی دارند که تا چند سال قبل در بازار ها دیده  می شدند . برای مثال کیفیت بالا رفته است ، دوام و ماندگاری بیشتر شده است ، زیبایی به طرز عجیبی رشد کرده و شاهد تولید فرش هایی با حجم بالایی از زیبایی هستیم . در بازار های فرش و قالی موردی دیگر هم وجود دارد که در بافته های قدیمی وجود نداشته است و آن عدم پرزدهی و عدم حساسیت زایی فرش های ماشینی است .

 

در گذشته خصوصا ان هنگام که اولین فرش های دستبافت با الیاف و مواد اولیه طبیعی تولید می شوند ، میزان حساسیت و آلرژی نسبت به فرش ها زیاد بوده است . خصوصا در کودکان و سالخوردگانه که به علت ضعف سیستم دفاعی بیشتر موجب آسیب هستند ، استفاده از فرش ها با الیافی که موجبات الرژی را فراهم می اوردند ، به عنوان نگرانی مطرح بود .

 

تحولاتی زیادی پیش آمده تا فرش های ماشینی امروزی تولید شوند و تولید کنندگان و فروشندگان به راحتی بتوانند در تبلیغات خود از ضد حساسیت بودن و ضد آلرژی بودن فرش های ماشینی یاد کنند . در بین فرش های ماشینی موجود در فروشگاه فرش کاشان ، فرش های ضد حساسیت دیده می شود .

 

مقاله حاضر به عنوان بررسی فرش های ضد حساسیت به توضیحاتی در مورد فرش های ماشینی ضد حساسیت می پردازد و بیان خواهد نمود که چه موردی در تولید فرش های ماشینی عدم آلرژی و حساسیت را ایحاد می کند و از کجا فرش های ضد حساسیت خریداری نماییم تا علاوه بر اصالت محصول و مرغوبیت برند ، قیمت مناسبی هم داشته باشد .

تولید فرش های نوین

شاید بتوان فرش های ماشینی ضد حساسیت را در دسته فرش های نوین و جدید رده بندی کرد . فرش های نوین بافته هایی هستند متفاوت از آنچه در گذشته تولید می شده است و بنا بر داشتن خصلت یا ویژگی خاص نوین هستند . فرش های نوین که عمدتا در پی رفع عیوب محصولات قدیمی تولید می شوند از دل کارخانه های نوآور و برند های خلاق از جمله کارخانه فرش کاشان بر خواسته اند . برای نمونه فرش های فانتزی به لحاظ داشتن طرحی جدید و متفاوت از انچه تا کنون تولید شده است ، فرش های اکرولیک هیت ست شده به لحاظ عدم حساسیت و عدم آلرژی ، فرش هایی که ابعاد غیر استاندارد دارند بنابر ابعاد خود در رده فرش های نوین قرار می گیرند که تمرکز ما بر روی فرش های ماشینی ضد حساسیت کارخانه تولید فرش کاشان است .

 

بررسی فرش های ماشینی ضد حساسیت

سوال اساسی ان است که به چه فرش هایی ، فرش ضد حساسیت می گویند ؟ حساسیت یا آلرژی در واقع ری اکشن و عکس العملی ست که بدن فرد به عامل بیرونی نشان می دهد برای مثال ممکن است فردی به نیش حشرات آلرژی یا حساسیت داشته باشد . در واقع مهم ترین عامل حساسیت هم همان حشراه ها هستند در مورد آلرژی و حساسیت به فرش های ماشینی ممکن است دلیل حشراتی باشند که در بافت های فرش های ماشینی زندگی می کنند . در این زمینه می توان با تمیز شدن مرتب کردن فرش ها و بیرون کشیدن الودگی از دل گره ها از ایجاد الرژی و حساسی جلوگیری نمود اما گاها فرد به پرز و الیاف فرش های ماشینی حساسیت نشان می دهد .
حساسیت به فرش های ماشینی در سه راستا امکان نمایان شدن دارد ، اول انکه با تنفس پرز های برخواسته از الیاف فرش وارد سیستم تنفسی فرد شود . دوم آنکه تماست پوست با الیاف تغییراتی بیماری زا در بدن فرد ایجاد نماید و در نهایت آنکه بصورت خوراکی ( از طریق دهان یا قرار گرفتن روی مواد غذایی ) وارد سیستم گوارشی بدن شوند .

 

مواردی مانند گرفتگی بینی ، آبریزش ، احساس انسداد و گرفتگی در بینی ، سوزش دستگاه گوارش یا نتفسی ، خارش پوست ، عطسه و … از علائم آلرژی یا حساسیت است که توسط پزشکان اعلام شده است . اگر در تماس با فرش دچار حساسیت و یا تغییراتی در چشم مانند خارش و سوزش و … شده اید امکان آلرژی و حساسیت وجود دارد و لازم است سریعا صورت خود را با صابون یا شامپو شست و شو دهید . اما برای رفع این مشکل و در کل به عنوان راهکاری برای خانه افرادی که حساسیت های تنفسی دارند یا در منزل خود افراد سالخورده یا نوزاد دارند ، آن است که موکت ها یا فرش های ماشینی حساسیت زا را جمع کرده و از به جای استفاده از آن ها از فرش های ماشینی ضد حساسیت استفاده کنند .
 

الیاف فرش ضد حساسیت 

الیاف نامرغوب باعث کم شدن کیفیت فرش ماشینی می شوند و گازهای مضری نیز در آنها قرار دارد که باعث ایجاد حساسیت ها و آلرژی می شود . پس باید توجه داشته باشید هنگام خرید انواع فرش های ماشینی به الیاف فرش بسیار دقت نمایید و قبل از استفاده از قالی های ماشینی آن را برای چند روز هم شده در جایی آویزان کنید تا هوا بخورد و بتواند کمی از حساسیت را از خود دور کند .

 

یک نکته بسیار ارزشمند برای تمام بانوان است که ، سعی کنید تا می توانید فرش های خود را تمیز نگه دارید چون در صورت کثیف بودن وقتی روی آن راه می رویم باعث پرزدهی فرش بسیار می شود و با تنفس در ان مکان که از قالی فوق الذکر استفاده می شود ، دچار حساسیت می شوید .

 

فرش هایی که با الیاف اکریلیک بافته شده اند ، سطح آلرژی را به حداقل رسانده اند زیرا دارای نوعی از نخ می باشند . بنابراین این فرش ها مورد مناسبی برای شما می باشد و فرش ماشینی درجه یک است .

 

نگهداری فرش ضد حساسیت 

تمیز نگهداشتن فرش های ماشینی و عدم استفاده از فرش های حساسیت زا از یک طرف و مناسب بودن فرش های ضد حساسیت توصیه می شود اما مهم تر آنکه بدانیم فرش های ماشینی ضد حساسیت تا حد زیادی در عدم جذب گرد و غبار و آلودگی عملکرد مناسبی دارد . برای نمونه فرش های پشمی از جمله فرش های ضد حساسیت هستند که توان جذب آلودگی را به خود نداشته و از این رو مناسب برای جلوی درب ورودی و .. خواهند بود .

 

مورد دیگر فرش های اکرولیکی هستند که از فرایند هیت ست خارج شده اند . هیت ست تا حد زیادی پرز های فرش های ماشینی گرفته و در واقع یکی از ویژگی های الیاف هیت ست شده عمد پرزدهی است و همانطور که گفته شد ، پرزدهی فرش ها از طرق تنفس و خوراک می تواند وارد سیستم تنفسی و گوارشی شده و حساسیت زا باشد . 

 

فرش هایی مانند گلیم فرش ها که در بافت ان ها الیاف نخ خاب منقطع نمی شود نیز پرزدهی نداشته و از این رو ضد حساسیت خواهند بود .

روش پاک کردن پرز های فرش 

از گذشته خریداران با پرزدهی فرش های ماشینی درگیر بوده اند . مشتریان پرز ها را از فرش های ماشینی جدا می کنند تا مانع ورود ان ها به بدن اعضا خانه و ایجاد حساسیت شوند . فرش های ماشینی پس از تولید به علت انقطاع در نخ خاب تا مدتی دچار پرزدهی خواهند بود . برخی از بافته های مانند فرش های ماشینی کاشان پس از مدتی به عدم پرزدهی رسیده اما برخی از بافته ها که از الیاف کم کیفیت تولید شده اند ، تا مدت های زیادی پرز خواهند داشت . در روش های قدیمی روش هایی مفید برای گرفتن پرز فرش مطرح است مانند انکه 
 از جاروهای آشپزخانه استفاده شود . جارو را خیس کرده و بر روی فرش می کشیم . در این روز خیش شدن جارو بدون آسیب به فرش ، پرز ها را جمع می کند . همچنین استفاده از شامپو فرش و دستمال خیس هم کمک کننده خواهد بود . می توانید کیسه حمام را خیس کرده و بر روی نخ خاب در راستای بافت حرکت دهید .

 

مراجعه به فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان ، ما را در خرید فرش های ماشینی ضد حساسیت یاری خواهد رساند . فرش های ماشینی ضد حساسیت موجود در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان قیمت مناسبی دارد ، خرید فرش به قمیت عمده دلیل محکمی ست برای خرید فرش های باکیفیت و زیبا از فروشگاه اینترنتی فرش تندیس خاطره کاشان .

 

فرش کاشان

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.