1 - راهنمای خرید فرش, 3 - شانه و تراکم فرش, 6 - فرش

فرش طرح ۷۰۰ شانه

فرش 1200شانه

فرش طرح ۷۰۰ شانه

فرش طرح ۷۰۰شانه درحقیقت فرش ۵۰۰شانه می باشندکه تراکم عرضی  (شانه)ثابت مانده است اما تراکم طولی آن افزایش یافته است .گروهی از فرشهای ماشینی هستند که با تراکم نسبتا پایینتری به فرشهای ۷۰۰ شانه تولید میشوند.

 

به مانند مابقی گروه های فرش ماشینی فرش طرح ۷۰۰ شانه هم با کیفیتهای مختلفی از نظر کیفیت الیاف بافته میشود  . از جمله پلی استر  ، ابریشم مصنوعی  ، BCF و اکرولیک

 

شانه در فرشهای طرح ۷۰۰ شانه همان ۵۰۰ میباشد اما نوع بافت با ۵۰۰ شانه های بسیار متفاوت است  . در فرشهای طرح ۷۰۰ شانه به جهت استفاده از ماشین آلات پیشرفته تر نسبت به مدهای ۵۰۰ شانه قدیمی و دارای سیستم بافت کامپیوتری امکان بافت نقشه های فرش ۷۰۰ شانه  وجود دارد همچنین تعداد رنگهای استفاده شده از ۵ رنگ به ۸ رنگ ارتقا یافته است . 

 

تفاوت ظاهری بین فرشهای طرح ۷۰۰ شانه با ۷۰۰ شانه واقعی

فرش های ۷۰۰ شانه به دلیل داشتن تعداد گره های بیشتر کمی ریز بافت تر هستند و از پشت فرش گره ها ی متراکم تری قابل مشاهده است . 

ارتفاع نخ خاب در فرشهای طرح ۷۰۰ شانه بلندتر از فرشهای ۷۰۰ شانه است به عنوان مثال فرش ۷۰۰ شانه اصل دارای ۱۰.۵ میلیمتر ارتفاع خاب یا زیر دست فرش است ولی در فرشهای طرح ۷۰۰ شانه این مقدارد به ۱۲.۵ میلیمتر میرسد.

 

فرش

 

در فرشهای ۷۰۰ شانه اصیل ماشین بافت این امکان را برای تولید کننده فراهم میکند که مشخصات فنی فرش و همینطور لوگوی شرکت را قسمت پایین پشت فرش حکاکی کند .اما در ماشین  الات طرح ۷۰۰ شانه این امکان وجود ندارد .

 

شباهتهای فرش ۷۰۰ شانه با طرح ۷۰۰ شانه 

در صورتی که در هر دو نوع از الیاف یکسان اکرولیک استفاده شود هر دو نوع دارای لطافت و نرمی یکسانی هستند وهمان طور که اشاره شد از نظر نقشه فرش هر دو نوع بافت میتوانند نقشه های یکسانی داشته باشند . از نظر تعداد رنگ استفاده شده نیز هر دو شامل سیستم ۸ رنگ هستند اما در فرشهای ۷۰۰ شانه اصیل گونه ۱۰ رنگ نیز تولید میشود.

 

قیمت فرش طرح ۷۰۰ شانه

قیمت فرش ماشینی همانطور که اشاره شده به عوامل  زیادی بستگی دارد که از جمله میتواند به نوع بافت تراکم و شانه و کیفیت الیاف مصرفی اشاره کرد و عامل اصلی تعیین کننده قیمت فرش ماشینی همان کیفیت الیاف مصرفی است .در شرکتهای متفرقه فرشهای ۷۰۰ شانه اصلی تولید میشود که به دلیل پایین بودن قیمت متریال مصرفی قیمت فرش ۷۰۰ شانه از طرح ۷۰۰ شانه با کیفیت عالی نیز پاینتر است . اگر به دنبال فرش با دوام وماندگاری بالا هستید و در عین حال نمیخواهید هزینه زیادی برای خرید فرش داشته باشید بهترین گزینه فرش طرح ۷۰۰ شانه اما با کیفیت الیاف عالی میباشد .

 

با ما در ارتباط باشید:

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.