1 - راهنمای خرید فرش, 5 - دکوراسیون فرش

فرش فیلی

فرش 700 شانه

فرش فیلی 

فرش فیلی در دکوراسیون میتواندجلوه ی جذاب وخاصی به دکوراسیون منزل شما بدهدوبخاطر خاصیت خنثی بودن رنگ فیلی براحتی با تمام رنگها ست میشودوچیدمان زیبایی برای شما بوجود می آید.احتمالا شما هم در بازی اسم و فامیل، بارها در هنگامی که قرار است کلماتی با حرف «ف» نوشته شود، از رنگ فیلی استفاده کرده اید و بسیاری از هم بازی های شما بر سر وجود داشتن این رنگ با شما بحث کرده اند و حتی ممکن است شما یکی از بحث کنندگان باشید!

اما رنگ فیلی واقعا وجود دارد! رنگ فیلی یا همان (Grayish Black)، طوسی بسیار تیره است که اتفاقا این رنگ، امروزه در دکوراسیون های مدرن توانسته جایگاه بسیار خوبی را به دست آورد. رنگ فیلی یا همان رنگ طوسی تیره خودمان، رنگی خنثی است که تقریبا با هر رنگی می تواند هماهنگ شود و ترکیب زیبایی را به وجود آورد. برای آنکه بتوانیم دقیق تر به تاثیر رنگ فیلی در چیدمان بپردازیم، بد نیست آن را روی یک وسیله مهم منزل در نظر بگیریم که اتفاقا پرطرفدار است.

 

یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین وسایل در چیدمان منزل، فرش است. فرش های گذشته طرح  های سنتی ایرانی داشتند که البته فرش های سنتی و قدیمی ایرانی هنوز هم نه تنها در ایران، که در تمام جهان از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. با این وجود امروزه به دلایل مختلفی اعم از گران بودن فرش های سنتی و دستباف تا تغییر کردن سلایق و گرایش بیشتر به سبک مدرن، فرش های سنتی کمتر از گذشته مورد استفاده قرار می گیرند.

فرش که یکی از لوازم بسیار تاثیرگذار در ظاهر و نوع دکوراسیون هر فضایی در منزل محسوب می شود، را می توانیم به رنگ های مختلفی تهیه کنیم و یکی از این رنگ ها که می تواند به فضای ما شکل خاص و مدرنی ببخشد، فیلی است. فرش فیلی برای چیدمان های بسیار متفاوتی مناسب است که در ادامه درباره آن ها بیشتر صحبت می کنیم.

انواع فرش فیلی

فرش فیلی و تمام فرش های ماشینی در دو دسته مدرن و سنتی قرار دارند که هر کدام را با توجه به دکوراسیون منزل خود باید انتخاب کنید. فرش مدرن برای دکوراسیون های امروزی و کلاسیک مناسب است و فرش‌های سنتی که معمولا ترنج دارند برای دکوراسیون‌های کاملا سنتی و اصیل ایرانی مناسب است.

فرش فیلی مدرن در اتاق خواب

اگر اتاق خواب بزرگی داشته باشید، انتخاب یک تم رنگی تیره می تواند انتخاب مناسبی باشد، البته تم رنگی تیره برای فضایی مناسب است که تنها برای خواب مورد استفاده قرار می گیرد و قرار نیست کسی در آن فضا به کاری مشغول شود. تم های تیره برای فضاهای بزرگ انتخاب مناسبی هستند و اگر قرار است برای اتاق خواب خود تم تیره رنگ در طیف رنگی طوسی را انتخاب کنید، یک فرش ساده فیلی رنگ می تواند جلوه زیبایی به اتاق خواب شما بدهد.

 

ترکیب کاغذ دیواری و رنگ مشکی، لوازم چوبی سفید همراه با فرش فیلی در یک فضای بزرگ، اتاق خوابی مدرن با چیدمان چشم نواز را برای شما ایجاد خواهد کرد. برای چنین فضایی استفاده از تخت خواب دو نفره مدل جزیره، می تواند انتخاب مناسبی باشد.

اگر فضای شما کمی کوچک تر است و قصد دارید اندکی گرمای بیشتر به فضای اتاق خواب خود ببخشید، بهتر است از فرش های پرز بلند به رنگ فیلی یا طوسی روشن استفاده کنید. وجود این فرش ها در اتاق خواب باعث حس گرما و آرامش بیشتر اتاق خواب می شود. همچنین فرش های با پرز بلند برای اتاق خواب والدینی که فرزند کوچک نوپا دارند نیز مناسب است، چراکه این فرش ها تا حدودی ضربه گیر هستند و در صورتی که فرزند کوچک آن ها روی این سبک فرش زمین بخورد، دردی را حس نخواهد کرد.

 

فرش فیلی مدرن در فضای پذیرایی

رنگ فیلی در زمان استفاده در فضای اتاق پذیرایی موجب می‌شود که دست شما برای انتخاب بقیه اقلام این فضا بسیار باز باشد چرا که رنگ فیلی با رنگ ها و لوازم بسیار زیادی می تواند ترکیب شود و چیدمانی مدرن را ایجاد کند.اولین انتخاب ترکیب رنگ های خاص، ساده و کلاسیک آبی تیره و مشکی، برای لوازم منزل است. شما می توانید با خرید یک فرش فیلی ساده، یک دست مبلمان ال آبی تیره و دیگر لوازم تزیینی منزل به رنگ هایی سفید و مشکی، فضایی بسیار مدرن را برای خود ایجاد کنید.

ترکیبی که به آن اشاره شد برای فضای پذیرایی نه چندان کوچک با نور کافی مناسب است و باید بدانید استفاده از چنین رنگ های تیره ای در کنار یکدیگر، فضای شما را کمی کوچک تر از آنچه که واقعا هست نشان خواهد داد، به همین دلیل استفاده از این ترکیب رنگی برای فضاهای کوچک پیشنهاد نمی شود.

 

ترکیب رنگ فیلی با طلایی نیز می تواند جلوه خاصی برای فضای شما ایجاد کند. اگر قصد دارید یک فرش فیلی رنگ طرفدار (اما نه با طرح های شلوغ) را برای فضای پذیرایی خود استفاده کنید و ترجیح می دهید کمی تم کلاسیک نیز در چیدمان خود اضافه کنید، رنگ فیلی را با رنگ طلایی ترکیب کنید. برای این منظور یک میز سنگی از جنس سنگ مرمر مشکی با رگه های سفید و پایه های طلایی رنگ، می تواند جلوه خاص و کلاسیکی به فضای شما بدهد. دقت کنید هر زمان قرار است از رنگ های تیره استفاده شود، برای آنکه محیط شما کوچک و بسته به نظر نرسد، لازم است فضا از نور کافی برخوردار باشد.

 

در چنین شرایطی برای رنگ مبلمان خود نیز می توانید از ترکیب فیلی و طلایی استفاده کنید، مبل هایی با پارچه فیلی و پایه های فلزی طلایی رنگ.

 

اگر بخواهید فضایی گرم داشته باشید، بهتر است تعدادی المان های چوبی به تزیینات منزل خود اضافه کنید. به طور مثال، ترکیب فرش فیلی رنگ، مبلمان راحتی چرمی قهوه ای رنگ و میز چوبی می تواند فضایی گرم و صمیمی را برای اتاق پذیرایی مدرن شما ایجاد کند. این ترکیب رنگ و جنس برای وسایل منزل، یک حسن بسیار بزرگ دارد و این حسن، چرک تاب نبودن رنگ ها است. در چنین فضایی احتمال آنکه چیزی بتواند باعث دیده شدن یک لکه کثیفی شود، بسیار ضعیف است.

 

اگر به استفاده از فرش های پرز بلند برای فضای پذیرایی نیز علاقه مند باشید، فرش فیلی پرز بلند، محاسن زیادی به همراه خواهد داشت. اولین حسن این رنگ آن است که نشستن خاک روی آن، به چشم دیده نمی شود و دومین حسن آن، راحتی ترکیب آن با انواع رنگ های مختلف برای مبل، مانند کرمی رنگ است.

 

هم چنین ترکیب رنگ سفید نیز می تواند در کنار فرش فیلی رنگ، پارادوکس زیبایی را ایجاد کند. البته باید در نظر داشته باشید که استفاده از رنگ سفید برای پارچه مبلمان، زنگ خطری است که باید در استفاده از آن بسیار محتاطانه عمل کنید.

 

فرش فیلی سنتی

رنگ فیلی، از آن دسته رنگ هایی محسوب می شود که تنها در فرش های مدرن کاربرد نداشته و فرش های سنتی زیادی نیز با پس زمینه رنگ فیلی وجود دارند. این رنگ فرش های سنتی، می توانند برای فضاهایی که به سبک مدرن-کلاسیک چیده شده اند، مورد استفاده قرار بگیرند.

 

در بازار فرش های سنتی، رنگ فیلی پس زمینه توانسته با رنگ های زیادی اعم از کرم، رگه‌های مشکی، قهوه‌ای و چندین رنگ دیگر ترکیب شود. جذابیت رنگ فیلی باعث شده بین علاقه مندان به فرش سنتی هم پرطرفدار باشد و در فرش های سنتی که چندین و چند رنگ در هم می آمیزند، انتخاب فیلی یک انتخاب همیشه مطمئن است. چون ترکیب آن در هر صورت هماهنگ است و با سایر عناصر مبلمان هم همخوانی خواهد داشت.

 

تمام آنچه به آن اشاره شد نشان می دهد که ترکیب رنگ فیلی، با رنگ های بسیار زیادی ممکن است و به همین علت، انتخاب رنگ فیلی برای فرش اتاق خواب یا فضای پذیرایی، انتخابی هوشمندانه است که می تواند به سادگی با رنگ های دیگر وسایل ترکیب های زیبا و چشم نوازی را ایجاد کند.

 

,,,,,,,,,,,,,,

 

با ما در ارتباط باشید:

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.