4 - نقشه و طرح فرش, 6 - فرش

فرش ماشینی قرمز

فرش کاشان

فرش ماشینی قرمز

فرش قرمز یا همان فرش تشریفاتی به صورت تک رنگ قرمز ، یا با نوار های کرم و مشکی در کناره ها موجود و به صورت فرش ، گلیم ، موکت و … بافته می شود.فرش قرمز تشریفاتی که به علت استفاده زیاد در هتل ها با نام فرش هتلی نیز شناخته می شود، مصرف زیادی در اماکن تجاری مثل هتل، تالار، رستوران و همچنین مجالس دولتی و خصوصی دارد. فرش قرمز تشریفاتی در کیفیت مختلف از موکت فرش قرمز ساده ارزان گرفته تا فرش ۷۰۰ شانه تشریفاتی با طرح متنوع و رنگبندی خاص طراحی و تولید می شود تا تمامی مشتریان امکان تهیه این محصولات را داشته باشند. به علت اینکه بیشتر مصرف این محصولات در فضای باز می باشد، موکت فرش قرمز تشریفاتی ارزان قیمت فروش بیشتری دارد، در مقابل مشتریانی هم که تمایل دارند در فضای داخلی مکان مورد نظرشان از یک فرش تشریفاتی زیبا استفاده کنند معمولا نمونه های با کیفیت این محصولات را که قیمت بالاتری دارند، اما زیبا و با دوام تر هستند برای خرید انتخاب می کنند. 

 

 

 

فرش قرمز نوعی فرش تشریفاتی و فرش ماشینی است که معمولا پیش پای افراد سرشناس مانند سران کشور ها و مقامات حکومتی پهن می شود . رنگ فرش قرمز نشان دهنده شکوه و جلال است و به همین دلیل این فرش در مکان هایی چون : جشن ها و مکان های خاص ، فستیوال ها ، کنفرانس و اجلاس های بین المللی جلوی پای میهمان ها پهن می شود . البته در چند سال اخیر پهن کردن فرش قرمز مرسوم شده و در مکان های غیر حکومتی و معمولی نیز پهن می شود مانند راه پله ها و راهروی هتل ها.

 

 

 

انواع زیادی از فرش و موکت تشریفات مخصوص راهرو، فرش راه پله، ورودی هتل ها و رستوران های بزرگ وجود دارد که طراحی و تولیدشان تنها به شکل سفارشی بوده واگر مجموعه ای قصد تهیه یک مدل خاص از این فرش های زیبا را داشته باشد، لازم است با یک شرکت تولیدی فرش که زمینه کاری آن تولید چنین کناره فرش هایی باشد، ارتباز گرفته و طرح مورد نظرش را سفارش دهد.

 

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.