1 - راهنمای خرید فرش, 3 - شانه و تراکم فرش, 6 - فرش

فرش ماشینی نانو چیست؟

فرش 1200شانه

فرش ماشینی نانو چیست؟

فرش ماشینی نانو چیست؟دراین مقاله فرش ماشینی نانو را توضیح میدهیم یکی از مهمترین اجزای دکوراسیون خانه را فرش تشکیل میدهد.خرید فرش های بی کیفیت ونامناسب به طراحی داخلی منزل لطمه وارد میکندوباید بهترین فرش را با بهترین جنس نه وکیفیت را انتخاب کنیم تا مشکلی پیش نیاید. نانو فرش از جدیدترین نوع فرش‌ها محسوب می شود. نانوفرش در حقیقت نماد استفاده از تکنولوژی در صنعت تولید فرش و قالی است.

بدون شک تولید و ارائه‌ی نانو فرش آرزوی خیلی‌ها را برآورده کرده است. فرش‌ها از زمانی که به شکل دست بافت و سنتی تولید می‌شدند تا به امروز، دچار تغییر و تحولات گوناگونی شده‌اند. در طول این سال ها شاید کسی تصور آن را هم نمیکرد فرش‌هایی تولید شوند که خاصیت ضد میکروبی داشته‌باشند. اما این رویا، امروز با تولید نانوفرش به واقعیت تبدیل شده است.

 

نانو فرش چیست؟

الیاف بسیار متنوعی در حوزه‌ی فرش و قالی مورد استفاده قرار می گیرد که هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. اما کمتر الیافی پیدا میشد که برای پوست ما حساسیت ایجاد نکند. ولی حالا با وجود تکنولوژی نانو، نخ‌هایی تولید شدند که خاصیت ضد حساسیتی بسیار بالایی دارند. بکار بردن این نخ‌های فوق العاده کاربردی در بافت فرش‌های ماشینی، باعث تولید نانو فرش شده است. شگفتی‌های نانوفرش به اینجا ختم نمی شود.

 

خاصیت ضد باکتریال:

فرش ماشینی نانو چیست؟ لازمه تشخیص آن خاصیت ضد باکتریال بودن فرش است. فرش ها در زیر پای اعضای هر خانواده قرار می گیرند. بیشترین میکروب ها و آلودگی ها بر روی فرش قرار میگیرند. بنابراین هر چه فرش دارای ویژگی هایی باشد که میکروب و باکتری را جذب نکند، فرش مناسب تری است. نانوفرش بیشترین خاصیت ضد باکتریال را دارد. الیاف نانو موجود در نانو فرش باعث شده اند که میکروب های گوناگون موجود در کف پا به فرش جذب نشوند.

 

در الیاف دیگری که برای تولید فرش از آن ها استفاده می کردند، میکروب های زیادی جذب می شدند و منبع گسترش آلودگی بودند. اما نانو فرش این مشکل را از برطرف نموده و نه تنها باعث ایجاد جلوه ی زیبایی در منزل شما می شوند، بلکه اجازه ی گسترش میکروب و آلودگی را هم نمی دهند.

 

فرش کاشان

 

ضد حساسیت:

پوست انسان در برابر بسیاری از الیاف حساسیت نشان می دهد. این امر در کودکان مشهودتر است. چرا که پوست انسان در کودکی حساسیت بیشتری دارد. پس برای خرید فرش کودکان باید بیشتر به جنس الیاف دقت نمود. نانو فرش که جدیدترین تولید کارخانه های فرش می باشد، بهترین نوع الیاف را از نظر ضد حساسیت بودن دارد. علاوه بر حساسیت پوستی، حساسیت های تنفسی ناشی از پرز برخی الیاف هم با وجود نانو فرش از بین خواهد رفت.

 

ضد رطوبت و لکه:

برای همه ی ما اتفاق افتاده که لکه ی ایجاد شده بر روی فرش منزل حس بدی را به ما منتقل می کند. در تولید نانوفرش از الیاف نانو استفاده شده که باعث می شود به فرش خاصیت ضد لکه و رطوبت را بدهد. البته شایان ذکر است که قیمت نانوفرش نسبت به فرش های دیگر بسیار بالا است. اما می توان با لکه بری‌های نانو، خاصیت نانو را به فرش های خود هدیه دهیم. در واقع این نوع فرش ها مایعات را از خود دور می کنند. و شما از شر لکه ی مایعات راحت خواهید بود.

 

رهایی از پرز:

اغلب فرش های ماشینی امروزی به کمک الیاف پلی استر و اکریلیک بافته می شوند. بسیاری از افراد به پرز های موجود در فرش ها حساسیت دارند. این فرش ها خواه ناخواه میزانی پرز به همراه دارند که یک امر طبیعی است. اما وجود الیاف نانو در نانوفرش باعث شده تا پرز فرش به حداقل میزان ممکن برسد. پس به کسانی که به دنبال فرش بدون پرز هستند، خرید نانو‌فرش را پیشنهاد می کنیم. با وجود این نوع فرش ها دیگر پرزهای بلند در فرش وجود نخواهد داشت و در واقع محل رشد باکتری ها و ویروس ها هم نابود می شود.

 

 

فرش,,,,,,,,,

 

با ما در ارتباط باشید:

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.