1 - راهنمای خرید فرش

فرش هالیدی

فرش هالیدی

فرش هالیدی ،فرش کاشان طرح فرش هالیدی از طرح های خاص و پرطرفدار در بین فرش های ماشینی قالی کاشان است . در این فرش ماشیینی تلفیقی از طرح اصیل لچک ترنج در کنار طراحی مدرن و صنعتی دیده می شود . ترنج زیبا و بزرگ فرش در زمینه خلوت خدنمایی کرده و طراحی ظریف و زیبای آن بیشتر به چشم می آید . شش ضلعی های قرار گرفته دور تا دور بوم فرش با گل های زیبایی که در خود قرار داده است که نمای بسیار زیبا به فرش می دهند . زمینه خلوت فرش باعث بیشتر دیده شدن طرح های قرار گرفته درفرش می شوند . طرح های لایت و بی رنگ قرار گرفته در زمینه فرش ظرافت بی نظیر به آن می دهند و جلوه ای بسیار شیک به وجود می آورند . طراحی این فرش ماشینی مدرن و جدید است .

 

فرش

 

اولین نکته برای به کار بردن فرش طرح هالیدی در دکوراسیون طراحی خلوت آن است . این طراحی خلوت آن را برای استفاده در دکوراسیون های شلوغ مناسب می کند . به این ترتیب دکوراسیون شما بهتر دیده شده و از شلوغی بیش از حد فضای اتاق شما که باعث کسل کنندگی فضا می شود ، جلوگیری می شود . هم چنین یا در نظر گرفتن رنگ زمینه در فرش و استفاده از تضاد رنگی مناسب ، زیبایی بی نظیری را در فضای منزل خود خواهید داشت . اگر دکوراسیون مدرن دارید و به دنبال خرید فرش ماشینی هستید ، فرش طرح هالیدی می تواند انخاب خوبی برای شما باشد . ضمن این که ترنج بافته شده در مرکز فرش به شما در چیدمان منظم و متقارن کمک می کند .

 

 

 

 

 

 

مشخصات فرش هالیدی :

  • شانه  : فرش مدل هالیدی ۱۲۰۰ شانه میباشد بدین معنی که در یک متر طول از عرض فرش ۱۲۰۰ گره قرار میگیرد .
  • تراکم : بالاترین تراکم در فرشهای ۱۲۰۰ شانه ۳۶۰۰ میباشد بدین معنی که در یک متر طول فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه  ۳۶۰۰ گره قرار میگیرد.
  • جنس نخ خاب : در فرش های ماشینی از الیاف مختلفی از جمله پلی استر ، ابریشم مصنوعی ،اکرولیک و … استفاده میشود که مرغوبترین نوع نخ فرش به دلیل ماندگاری بالا در برابر عواملی چون ثبات رنگ فرش ، مقاوت فرش در برابر پاخورشدن و کوبیدگی ،پرز و مو گرفتن و همچنین حرارتهای غیر مستقیم شدید  اکرولیک میباشد.
  • هیت ست : به فرایندی که روی نخ خاب فرش انجام میشود که مانع از پرز دهی فرش میشود هیت ست گفته می شود.
  • تارو پود : تاروپود فرش ماشینی به الیافی گفته میشود که نخ خاب به دور آن تنیده می شود که بهترین نوع آن از میان نخ جوت ، پلی استر و پنبه . پنبه میباشد که انعطاف بسیار بالایی دارد و مانع از شکستگی فرش میشود.
  • تعداد رنگ : در فرش های ماشینی بسته به ماشین بافت میتواند از ۵ تا ۱۲ رنگ استفاده شود. فرشهای ۷۰۰ شانه  ۸ رنگ ،۱۰ رنگ و ۱۲ رنگ تولید میشود ، فرشهای ۱۰۰۰ شانه در ۲ نوع ۸ رنگ و ۱۰ رنگ تولید میشود و فرشهای ۱۲۰۰ شانه در حال حاضر فقط در دسته بندی ۸ رنگ قرار میگیرد.
  • رنگهای زمینه :فرش نقشه هالیدی در رنگهای هالیدی فیلی ، هالیدی سرمه ای ، هالیدی کرم ، هالیدی آبی فیروزه ای  ،هالیدی روناسی  ، هالیدی بادامی ، هالیدی دودی و هالیدی سیلور بافته میشود.
  • نوع ماشین بافت فرش ماشینی : فرشهایی ۱۲۰۰ شانه بافته شده با بروز ترین ماشین آلات ساخت شرکت وندویل با کد فنی HCIX2 بوده و به دلیل ریز بافت بودن فوق العاده عنوان دستبافگونه دارد.
  • ضمانت نامه : در شرکت صنایع فرش کاشان به دلیل استفاده از الیاف مرغوب بایرآلمان که  دارای کیفیت ، دوام و وضوح رنگ و لطافت بسیار بالا میباشد .فرشهای تولیدی  با دارا بودن گواهی CE اروپا و گواهی نامه کیفی ISO9001 و ISO 14001 و همچنین نشان استاندارد ملی ایران همراه با ۱۲۰ ماه ضمانت کیفی عرضه میشود . 

 

,,,,,,,,,,

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.