1 - راهنمای خرید فرش

فرش وینتیج جدید

فرش نقره ای

فرش وینتیج جدید

فرش وینتیج جدید ،فرش وینتیج در ظاهر شبیه فرش‌های آنتیک شرقی است که گویی سال‌ها استفاده شده و به نظر کهنه و رنگ رفته می‌رسد. این نوع فرش ماشینی با نمایش قدمت و سبک کهن فرش به هر دکوراسیونی فضای کلاسیک می‌بخشد و آن‌چنان با هر محیطی سازگار است که گویی سال‌هاست بخشی از آن دکوراسیون بوده. فرش کهنه نما اگرچه به ظاهر طرحی قدیمی دارد، برای دکوراسیون‌های مدرن بسیار مناسب است. این فرش در فضای مدرن جذابیت دو چندان دارد و به فضای داخلی حال و هوای فرش دست‌بافت آنتیک را می‌دهد.

 

فرش وینتیج گونه‌ای از فرش است که طرح آن به لحاظ نقاشی در سبک های مدرن قرار دارد. معادل لاتین فرش وینتیج  vintage rug است که به معنی فرش های کهنه نما است و نقش و نگار این گونه فرش ها همچون ابر و باد است. بر خلاف فرش ماشینی معمول ایرانی که هر چهار ربع آن قرینه یکدیگر است، فرش های کهنه نما الزاماً اینطور نیستند.

خصوصیات فرش وینتیج

عمر و قدمت فرش‌های کهنه نما: از زمان مطرح شدن و تولید فرش های وینتیج بیش از ۵ سال نمی گذرد.

 

کیفیت فنی بالا: تقریبا تمامی فرش های وینتیج در شانه های ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ تولید می شوند. دلیل این امر آن است که برای آن که طیف رنگی این گونه فرش ها خوب از آب درآید، نیاز است که شانه های فرش همچون پیکسل های یک عکس زیاد باشد تا مرز بین رنگ ها چندان واضح و مشخص نباشد. همانطور که مرز رنگ های یک طیف رنگی قابل تمایز نیست، عموماً رنگ های به کار رفته در فرش های کهنه نما هم به این شکل هستند. به عبارت دیگر، اصولاً رنگ های به کار رفته در آنها رنگ های نزدیک به هم هستند.

 

تعدد رنگ محدود: بر خلاف فرش های سنتی که رنگ های متعدد و متمایزی در بافت آنها استفاده شده، تعدد رنگ فرش های کهنه نما چندان زیاد نیست.

 

ماشینی بودن فرش‌های وینتیج: تمام فرش های وینتیج ماشینی هستند. در بازار فرش هیچ گونه فرش وینتیجی را پیدا نمی کنید که دستباف باشد.

 خرید فرش وینتیج

همانطور که می دانید،فرش تندیس خاطره کاشان  تولید کننده انواع فرش های ماشینی در کیفیت های مختلف است. از جمله فرش های تولیدشده درشرکت فرش تندیس خاطره کاشان  می توان به فرش های وینتیج اشاره کرد. فرش های وینتیج  این شرکت در زمره بهترین فرش های وینتیج قرار دارند.فرش تندیس خاطره کاشان در طول فعالیت خود توانسته است که فرش های وینتیج شرکت را در شانه های ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ تولید کند.

با خرید فرش های وینتیج از شرکت فرش تندیس خاطره کاشان می توانید حس ملوکانه زندگی خویش را تقویت کنید.

 

قیمت فرش وینتیج

 به طور کلی قیمت فرش به شانه، تراکم، جنس نخ، دستگاه بافنده فرش و نهایتا وزن فرش وینتیج بستگی دارد.

منظور از شانه فرش تعداد ردیف پودهایی است که در بافت یک متر از عرض فرش وینتیج زده شده است. هر چه شانه فرش بیشتر باشد، قیمت آن هم بیشتر خواهد بود.

منظور از تراکم فرش تعداد ردیف پودهایی است که در بافت یک متر از طول فرش زده شده است. هر چه تراکم فرش  بیشتر شود، قیمت آن هم افزایش خواهد یافت.

سومین فاکتوری که روی قیمت فرش وینتیج موثر است، دستگاه بافندگی آن است. برای بافت فرش های وینتیج از دستگاه های شونهر و واندویل که بهترین برندهای بافندگی فرش ماشینی هستند استفاده می شود. از میان آنها فرش های کهنه نمایی که با دستگاه شونهر بافته می شوند قیمت بالاتری دارند.

چهارمین عامل، جنس نخ فرش است. نخ فرش وینتیج می تواند اکریلیک یا اکریلیک هیت ست شده و یا ابریشم باشد. به ترتیبی که ذکر شد قیمت الیاف بالاتر می رود و از این رو قیمت فرش کهنه نما هم تغییر می کند.

آخرین عامل موثر بر قیمت، وزن آن است. هر چقدر که وزن فرش وینتیج بیشتر باشد، قیمت آن هم بالاتر خواهد رفت. البته باید مراقب باشید که تولید کننده با استفاده از چسب زیاد از حد موقع آهار، وزن فرش را زیاد نکرده باشد.

 

,,,,,,,

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.