6 - فرش

فرش کاشان یا فرش مشهد

فرش ماشینی

فرش کاشان یا فرش مشهد

با گذشت زمان و پیشرفت در صنعت فرش و نساجی این روزها فرش های ماشینی بیشتر از قبل در شرکت ها و کارخانجات در شهر های مختلف تولید می شوند و برای فروش وارد بازار می شوند . هستند کشور هایی که امروزه به تولید فرش های ماشینی می پردازند و پیشرفت چشم گیر و خوبی را داشته اند اما نباید فراموش کنیم که شهرهای تبریز ، اصفهان ، کاشان و مشهد نیز در ایران به عنوان تولید کننده فرش های ماشینی شهرت جهانی پیدا کرده اند وجایگاه ویژه ای بین مردم کسب کرده اند .

 

توجه داشته باشید که در بین شهرهایی که ذکر کردیم شهر کاشان به عنوان پایتخت فرش در جهان شناخته شده است و در مقایسه با سایر شهرها به موفقیت های زیادی رسیده است . گاهی اوقات مردم به اشتباه فکر می کنند فرش های بافته شده در شهر مشهد جزء فرش های درجه یک می باشد و دیگر فرش ها در رده درجه دو و سه قرار می گیرند . ولی این تصورات کاملا اشتباه می باشد و فرش های بافته شده توسط شرکت های فرش کاشان جزء یکی از بهترین و درجه یک ترین فرش ها محسوب می شود .

 

مقایسه فرش کاشان با فرش مشهد

شهر مشهد به دلیل داشتن تبلیغات بالا و برندهای معروفی که داشته تا به الان توانسته خریداران و مشتریان زیادی را به خود جذب کند . اما به این نکته توجه داشته باشید که برای فروش فرش تبلیغات کفایت نمی کند تنها چیزی که برای مشتری و خریدار از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد کیفیت و قیمت فرش می باشد که قطعا در تبلیغات مشخص نیست و اشاره ای به آن نمی شود . درجه یک بودن فرش ارتباط زیادی با شهر و یا استان ندارد ویژگی هایی مثل جنس الیاف و نخ ، دستگاه و ماشین الات سازنده ، شانه و تراکم و… تاثیر زیادی روی درجه یک بودن و کیفیت فرش می گذارد .

 

اما فراموش نکنید که تولید کنندگان فرش در شهر کاشان به دلیل رعایت همه نکات در بافندگی و استانداردسازی توانسته اند در بین دیگر شرکت ها رقابت تنگاتنگی داشته باشند و محصولات خود را در بهترین کیفیت در اختیار مشتریان خود بگذارند . بهترین تکنولوژی و به روزترین دستگاه ها و ماشین آلات ، در شهر کاشان قرار گرفته است به طوری که سال هایی متعددی است که بهترین و مدرن ترین فرش های ماشینی در شهرستان کاشان تولید شده است و حتی به دیگر کشور ها نیز صادر شده است .

 

البته نمی توانیم به این نکته اشاره نکنیم که فرش های مشهد از کیفیت خوبی برخوردار نیست ، شهر مشهد نیز تا جایی که توانسته فرش های خود را با بهترین کیفیت تولید وعرضه کرده است ولی نمی توانیم درجه یک بودن را به همه فرش های مشهد نسبت دهیم . به دلیل این که در شهر مشهد رقابت زیادی در زمینه فرش نمی باشد .

 

بدون شک می توان گفت در تمام شرکت ها و کارخانجات کاشان ، برای بافت و تولید فرش از بهترین و مرغوب ترین الیاف و به روز ترین دستگاه ها استفاده می شود . در حالی که ، بین فرش هایی که در مشهد تولید می شود همه دارای مرغوبیت وکیفیت عالی نیستند .

 

خرید فرش از شرکت فرش کاشان

شرکت فرش کاشان یکی از تولید کنندگان و عرضه کنندگان بهترین و با کیفیت ترین فرش های ماشینی در سطح کاشان می باشد و تا به الان توانسته است فرش های خود را در جدیدترین و متنوع ترین طرح ها و رنگ ها در اختیار مشتریان خود بگذارد . شما می توانید فرش مورد نظر خود را از فروشگاه اینترنتی شرکت فرش کاشان که این شرکت راه اندازی کرده است بدون محدودیت زمانی و مکانی و به قیمت درب کارخانه تحویل بگیرید .

 

فرش کاشان

, , , , , ,

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.