1 - راهنمای خرید فرش

فرش کودکان

فرش ماشینی

فرش کودکان

فرش کودکان یک فرش با طراحی و رنگ‌آمیزی که دارد به شدت از سبک اتاق پشتیبانی می‌کند. فرش نیز نقش مهمی در اتاق کودک دارد. به لطف شمع نرم آن، بین کودکان، دختران و پسران به طور یکسان محبوب است. با این حال، تنها عوامل ذکر شده تعیین کننده نیستند. مسئله انتشار مضر نیز باید در خط مقدم تصمیم خرید باشد. فرش های ساخته شده از الیاف طبیعی که با رنگ های به دست آمده از طبیعت رنگ آمیزی شده اند، باید نسبت به فرش های تولیدی صنعتی ترجیح داده شوند، زیرا اغلب تا حدی آلوده هستند. تمامی فرش های کودک در فروشگاه تندیس خاطره کاشان عاری از هرگونه مواد مضر هستند و به همین دلیل می توان آنها را با خیال راحت در هر اتاق کودک قرار داد.

 

 

فرش مناسب اتاق کودک

 

علاوه بر این، فرش هایی که از مواد طبیعی ساخته شده اند، مزیت بیشتری دارند. مراقبت از فرش های پنبه ای یا پشمی بسیار آسان است و برای مدت طولانی مورد استفاده قرار خواهند گرف ، زیرا بسیار مقاوم هستند. علاوه بر این، فرش ها را می توان به روش سنتی گره زد یا با طیف رنگی بسیار فراتر از فرش های مکانیکی بافت.

فرش مهد کودک:

فرش کودکان اگر می خواهید برای فرزندتان فرش بخرید، باید به موادی که در ساخت فرش استفاده می شود توجه ویژه ای داشته باشید. فرش های ساخته شده از مواد طبیعی دارای مزایایی نسبت به قطعات تولید شده صنعتی هستند که باید مورد توجه قرار گیرد. در زیر به بررسی اجمالی متریال های احتمالی می پردازیم تا بتوانید در هنگام انتخاب فرش برای اتاق کودک راحت تر تصمیم به خرید بگیرید.

 

 

 

مواد مصنوعی:

فرش کودکان در مقایسه با مواد طبیعی، فرش های ساخته شده از مواد مصنوعی – مانند پلی پروپیلن، نخ اکریلیک یا مخلوطی از پلی استر و پلی پروپیلن – کمتر کثیفی و گرد و غبار را جذب می کنند.

اگر به گرد و غبار خانه حساسیت دارید، این می تواند یک مزیت باشد. با این حال، باید در نظر داشت که مواد مصنوعی در مرحله اول می توانند باعث آلرژی شوند. مزیت دیگر آن مقاومت در برابر سایش فرش های مصنوعی است.

بنابراین لکه ها را می توان راحت تر از روی فرش پاک کرد. با این حال، در سیستم‌های گرمایش از کف، فرش‌های مصنوعی گرما را با کارایی کمتری نسبت به مواد طبیعی هدایت می‌کنند.

 

 

فرش کودک تندیس خاطره

الیاف طبیعی باید در اتاق کودکان غالب باشد

فرش کودکان اگر می خواهید در امنیت باشید و برای فرزندتان کار خوبی انجام دهید، باید کمی بیشتر سرمایه گذاری کنید و فرشی از مواد طبیعی بخرید. این فرش‌ها نسبت به پرزهای مصنوعی گرم‌تر هستند و به مواد مضر آلوده نیستند. کودکان نوپا همه چیز را در محیط خود به دهان خود می برند. پشم صد در صد بی ضرر است و بنابراین اولین انتخاب است. همچنین باید تاکید کرد که فرش های ساخته شده از مواد طبیعی بوی پلاستیک مانندی تولید نمی کنند که گاهی اوقات می تواند برای مدت بسیار طولانی در اتاق باقی بماند.

جنس مناسب در پشت فرش:

فرش کودکان فرد اغلب فراموش می کند که به پشت فرش نگاه کند. این برای تصمیم خرید بسیار مهم است. مواد متنوعی را می توان در تولید فرش برای ضلع معکوس استفاده کرد: جوت، نمد، پشم گوسفند یا پشم موادی هستند که اغلب مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال، پوشش های مصنوعی نیز رایج هستند. همچنین به دلیل نفوذ ناپذیری آنها در برابر هوا، گرمای ضعیفی را هدایت می کنند و اغلب بوهای بدی را منتشر می کنند.

مواد مختلف فرش

فرش کودک را می توان به روش های مختلفی تولید کرد. برای اینکه بتوانید هنگام خرید تصمیم درستی بگیرید، مهم ترین اصطلاحات فنی مورد استفاده در تولید فرش را در زیر توضیح می دهیم:

 

 

فرش ماشینی

 

بافت:فرش کودکان فرش های بافته شده نسبت به فرش های گره دار یا پرزدار مزیتی دارند که در اتاق کودک بی اهمیت نیست. اگر لکه‌ای دائمی ایجاد شده باشد، می‌توان فرش را به سادگی برگرداند زیرا فرش‌های بافته شده از هر دو طرف یکسان به نظر می‌رسند. در تولید، پارچه شمع و پایه در یک مرحله کار تولید می شود. قالیچه های گلیم ما نمونه ای از قالی های بافته شده از مشرق زمین است. این قالی‌های مقاوم زمانی توسط عشایر برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گرفت. استحکام آنها باعث می شود برای اتاق کودکان مناسب باشند.

 

 

فرش اتاق کودک

 

گره دار: فرش کودکان فرش های تولیدی صنعتی را نیز می توان گره دار کرد. اما به کیفیت و ماندگاری فرش دستباف صنایع دستی سنتی نمی رسند. فرش های دستباف ساخته شده از مواد طبیعی به خصوص نرم و دلپذیر هستند.

تافتینگ: فرش پرزدار بیشتر به صورت ماشینی تولید می شود. یک ماشین نخ را روی یک ماده حامل پیش ساخته می دوزد. سپس برای جلوگیری از لیز خوردن فرش، یک لایه در سمت عقب قرار می گیرد. مواد مورد استفاده بیشتر مواد شیمیایی هستند. به همین دلیل فروشگاه تندیس خاطره این فرش ها را عرضه نمی کند.

زنجیر شده: لبه قالی را به کمک نخی که دور فرش دوخته می شود زنجیر می کنند. این بدان معنی است که لبه ها ساییده نمی شوند، که در دراز مدت ظاهر زیبایی نخواهد داشت. فرش های دستباف دارای لبه های زنجیر هستند، بنابراین مدت زمان بیشتری در شکل اولیه خود باقی می مانند.

برش برجسته: فرش کودکان اگر یک تولید کننده فرش بخواهد بر اشکال خاص تاکید کند، این کار به اصطلاح با برش برجسته انجام می شود. در اینجا شمع در امتداد فیگورها و نقوش کوتاه شده است تا آنها به صورت نوری به جلو بیایند. اگر فرش ها با دست گره می خورند، پیرایش نیز با دست انجام می شود. برش برجسته روی فرش های دستباف منتخب نیز اعمال می شود.

 

 

فرش ماشینی

 

, , , ,

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.