1 - راهنمای خرید فرش, 3 - شانه و تراکم فرش, 6 - فرش

فرش ۱۰رنگ

فرش

فرش ۱۰رنگ

فرش ۱۰رنگ در شانه وتراکم های مختلفی بافت میشود :۷۰۰شانه ،۱۰۰۰شانه،۱۲۰۰شانه .دربرابر حرارت مقاوم است ودارای زیبایی وظرافت خاصی است.وبرای زیر پا فرش مناسبی است.

 

خریداران قالی باید اطلاعات کامل فرش ماشینی ۱۰ رنگ داشته باشند تا بتوانند انتخاب درستی در فرش داشته باشند زیراکه تعداد رنگ قالی در قیمت آن تأثیر می گذارند این رنگ بندی ها عبارت اند از ۸ رنگ ، ۱۰ رنگ ، ۱۲ رنگ که هر کدام زیبایی هایی نسبت به دیگری دارند هر کدام از دستگاه های بافت امروزی میتوانند طبق نقشه ای  که برای بافت به آنها داده میشود تعداد رنگ های بافته شده را عوض کنند آما در زمان های گذشته و دستگاه های بافت ۷۰۰ شانه به قبل این ویژگی وجود نداشت.

در این مقاله به توضیح فرش ۱۰ رنگ میپردازیم و به شما درباره ی انواع متنوع آن توضیح میدهیم قالی های ده رن به دلیل رنگ بندی بسیار زیبا طرفداران بسیار زیادی دارد بعد از آمدن دستگاه قالی بافی ۷۰۰ شانه ۸ رنگ تولید کنندگان به فرک اضافه کردن رنگ های بیشتری به فرش خود بودند تا فروش بهتری به دست بیاورند چرا که نقشه های هشت رنگ دارای انعطاف بسیار پایینن تری داشت و نمی توانست طرح های متنوع زیادی را با آن خلق کرد. در ادامه این مقاله سعی شده است اطلاعات کامل فرش ۱۰ رنگ داده بشود.

الیاف و دستگاه بافت فرش ۱۰ رنگ

فرش ۱۰رنگ با الیاف و دستگاه‌های متفاوتی بافت می‌شود. دستگاه هایی که میتوانند فرش ده رنگ را تولید کنند عبارت اند از ۷۰۰ شانه ، ۱۰۰۰ شانه ، ۱۲۰۰ شانه که هر کدام دارای طرح های متفاوتی است قالی ۱۰ رنگ به دلیل مدرن بودن با نخ اکریلیک هیت ست تولید میشود انی نخ دارای نرمی بسیار بالایی بوده است و به خاطر نوع طراحی که در ساخت وجود دارد دارای مقاومت بسیار بالایی است و پرز دهی بسیار کمی دارد و حساسیت و آلرژی به وجود نمی آورد .

دستگاه های بافت فرش ۱۰ رنگ

فرش ۱۰رنگ ممکن است با دستگاه ۱۰۰۰ شانه بافت شود که این دستگاه‌ها به دلیل عمق مناسب و همینطور تراکم بالا هم برای استراحت و هم برای دکوراسیون منزل مناسب است و میتوان گفت طرح های بسیار متنوع تری نسبت به  دستگاه هزار شانه دارد این را باید بدانید اگر فرش ۱۰ رنگ را برای استراحت میخواهید و دوست دارید روی فرش بخوابید بهتر است قالی ۷۰۰ شانه را انتخاب کنید تا هم طرح ده رنگ مورد نظر را داشته باشید و هم قیمت پایین تری نسبت به بافت های دیگر پرداخت کنید.

اما اگر دوست دارید خانه ی زیبا و دکوراسین جذابی داشته باشید بهتر است از قالی ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه استفاده کنید چراکه تراکم این طرح ها بسیار بالا است و عمق بسیار پایینی دارند و بیشتر برای دکوراسیون مناسب است  به خاطر نوع الیاف میتوان گفت قالی ۱۰ رنگ کیفیت بسیار بالایی دارد و دوام و طول عمر بیشتری نسبت به دیگر الیاف دارد و تنها ایراد فر ده رنگ در تجزیه ناپذیه این فرش است چرا که الیاف به کار رفته در این فرش مصنوعی بوده و برای طبیعت مضر هستند.

قیمت فرش۱۰رنگ

قیمت فرش ۱۰رنگ به عوامل مختلفی بستگی دارد. باید این را بدانید قالی ده رنگ به دلیل تعداد رنگ های به کار رفته در طراحی آن قیمت بالا تری نسبت به ۸ رنگ دارد. البته ابن تنها دلیل برای اختلاف قیمت نیست دلایل دیگری هم وجود دارد.

میتوان اندازه فرش که در ابعاد ۶ متر ، ۹ متر و ۱۲ متر طراحی میشوند را نام برد دلایل دیگر نیز نوع تراکم متفاوتی است که در طرح ۱۰ رنگ وجود دارد که این اختلاف تراکم به دلیل نوع دستگاه بافندگی است چرا که دستگاه های پیشرفته ی بافندگی نسبت به دیگر ماشین ها از تراکم بافت بالاتری برخوردار هستند  و همینطور مانند تراکم شانه نیز باعث بالا رفتن قیمت میشود و مطمئنا هر چه تعداد شانه ها بالا باشد قمیت فرش ۱۰ رنگ نیز بالا میرود.

,,,,,,,,,,,,

 

با ما در ارتباط باشید:

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.