1 - راهنمای خرید فرش

فرش ۱۲متری بخرم یا ۹متری

فرش ماشینی 12متری یا 9متری؟

فرش ۱۲متری بخرم یا ۹متری

فرش ۱۲متری بخرم یا ۹متری ؟ قبل از اینکه وارد مقوله خرید فرش و نحوه انتخاب آن در دکوراسیون متناسب با رنگ و فضای وسایل موجود در منزل شویم، باید این نکته را در نظر داشت که برای دکوراسیون فرش و مبلمان و دیگر موارد، انتخاب‌ها بسیار به سلیقه خودتان بستگی دارد و اینکه چه سبکی برای دکوراسیون منزلتان انتخاب کرده اید، بسیار متفاوت خواهد بود.

 

فرش ۱۲متری بخرم یا ۹متری؟ برای بسیاری از دکوراسیون ها میتوان انتخاب ابعاد فرش را باتوجه به مبلمان در نظر گرفت، و برای سلیقه ای دیگر قصد خرید پشتی سنتی را دارد، باید اندازه فرش را با توجه به پشتی سنتی و ابعاد کف پوش انتخاب کرد.

 

مثلا ممکن است فرشی که برای کاربرد در دکوراسیون سبک مدرن انتخاب می‌شود و برای این سبک مناسب است بسیار متفاوت با فرشی است که در سبک‌های کلاسیک یا سنتی آن کاربرد دارد.

 

فرش12متری بخرم یا 9متری؟

مساحت اتاق و ست کردن آن با فرش

فرش ۱۲متری بخرم یا ۹متری؟ نکته مهم دیگر اینکه، مساحت و اندازه فرش را هیچ‌گاه نباید هم اندازه با ابعاد کف پوش اتاق یا فضای موردنظر انتخاب کرد؛ برای مثال اگر اتاق شما ۱۲ متر مربع مساحت دارد انتخاب فرش ۱۲ متری برای پر کردن این اتاق کاملا اشتباه است.

 

میز مقابل مبلمان به جز عسلی‌ها که باید نزدیک به مبلمان و در کنار آن‌ها باشد، تنها عنصری است که روی فرش قرار می‌گیرد.

 

در دکوراسیون منزل باید در نظر داشته باشید که وسایل زینتی مثل مجسمه‌ها، گلدان‌ها، دیگر اشیاء دکوری، میز تلویزیون و… نباید بر روی فرش قرار گیرد.

 

فرش 9متری کاشان

چیدمان فرش در دکوراسیون ناهارخوری

فرش ۱۲ متری بخرم یا ۹متری؟ برای انتخاب اندازه فرش مناسب دکوراسیون ناهارخوری پیشنهاد ما این است که حدود ۶۰ سانتی متر از هر طرف فرشی که زیر میز ناهارخوری قرار می گیرد پیدا باشد. یکی از دلایل این کار هم این است که در حالتی که بر روی صندلی می نشینید هم باز پایه های صندلی بر روی فرش قرار می گیرند و از آن بیرون نمی زنند.

فرش 12متری کاشان

چیدمان فرش مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب

فرش ۱۲ متری بخرم یا ۹متری ؟انتخاب اندازه فرش مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب هم از بزرگ ترین معضلات افراد است! در این راستا باید گفت که فرشی مناسب دکوراسیون اتاق خواب است که حدود ۳۰ تا ۴۵ سانتی متر از تخت بزرگ تر باشد.

باید این را هم گفت که این قانون در شرایط مختلف می تواند تغییر کند به گونه ای که برای تخت خواب یک نفره حدود ۳۰ سانتی متر و برای تخت خواب های دونفره بزرگ همان ۴۵ سانتی متر مناسب هستند. اگر هم تصمیم به استفاده از فرش های کوچک و قالیچه ها دارید بهتر است که آنها را در پایین تخت خواب قرار دهید.

فرش 9متری یا 12متری ؟

ابعاد فرش ماشینی 

فرش دوازه متری بخرم یا نه متری؟ خرید فرش هم از اون کارایه سخت و وقت گیره که باید حواسمون باشه تا به خوبی انجامش بدیم. می دونین که قبل از خرید، یه سری نکاتی است که باید در نظر داشته باشیم مثلا اینکه ابعاد فرش رو درست انتخاب کنیم.

 

فضایی که قراره فرش ماشینی رو پهن کنیم باید اندازه بگیریم و تصمیم بگیریم که میخوایم کل فضا رو با فرش پر کنیم یا نه فقط یه قالیچه یا فرش ۶ متری که در وسط بندازیم و مبلمان رو اطرافش قرار بدیم کافیه؟

 

این مسائل یه چیزه کاملا شخصی است که به سلیقه هر کسی برمیگرده اما به نظر من دیگه تموم شد دورانی که همه خانه رو فرش مینداختن.

 

فرش ۱۲متری بخرم یا ۹متری؟الان در بیشتر خانه ها فرش یه نوع وسیله تزئینی به حساب میاد. مخصوصا اینکه چون بعضی از فرش ها قیمت بالایی دارند نمیشه ابعاد بزرگ از این فرش ها خرید پس بهترین گزینه اینه که یه سایز متعارف مثل یه قالیچه بخریم تا بتونیم از زیبایی این فرش ها هم استفاده کنیم به غیر از این، بعضی از طرح ها سایز فرش ۹ متری و فرش ۱۲ متری ازشون تولید نمیشه.

 

اندازه فرش مناسب پذیرایی بزرگ

فرش ۱۲متری بخرم یا ۹متری؟ قاعده کلی انتخاب اندازه مناسب برای فرش در پذیرایی‌های کوچک در خصوص پذیرایی‌های بزرگ‌تر هم صدق می‌کند. منتهی باید از فرش‌های بزرگ‌تر استفاده کنید. در پذیرایی‌های بزرگ سعی کنید بیشتر از مساحت فضا به نوع و چیدمان مبلمان و سایر المان‌هایی که قرار است اطراف فرش قرار بگیرند توجه کنید.

 

فرش 12متری بهتر است یا 9متری ؟

چرا اندازه فرش مهم است؟

فرش ۱۲متری بخرم یا ۹متری؟می‌توان گفت که پدران و مادران ما در زمان‌های قدیم استفاده‌های دیگری از فرش‌ها می‌کرده‌اند. فرش‌ها در زمان قدیم، مهم‌تر از زیبایی خانه، نقش مهمی در گرم کردن خانه ایفا می‌کردند. از این رو در خانه‌ها قدیم، سرتاسر کف خانه با فرش‌های کوچک و بزرگ پوشانده می‌شد.

در دنیای امروز، موارد استفاده از فرش با حفظ ارزش‌های گذشته خود مقداری تغییر کرده است. امروز نقش زیبایی و تأثیر فرش در دکوراسیون داخلی خانه بیشتر از هر زمان دیگری به چشم می‌آید.

 

فرش ۱۲متری بخرم یا ۹متری؟اندازه فرش نیز در این زیبایی بی‌تأثیر نخواهد بود. بیاید با یک مثال قضیه را بهتر روشن کنیم. فرش بزرگی را تصور کنید که در فضایی پهن شده است. فرش تا لبه گُل، زیر مبل سه نفره وسط پذیرایی قرار گرفته است.

 

حتی فکر این چیدمان اشتباه هم حس بی‌نظمی را انتقال می‌دهد. پس می‌توان نتیجه گرفت که اندازه فرش از مؤلفه‌های مهم در خرید است و هیچ فرقی نمی‌کند فرش ۶ متری یا ۱۲ متری باشد.

 

 

فرش کاشان

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.