1 - راهنمای خرید فرش

فرش ۱۲متری

فرش ماشینی

فرش  ۱۲متری

فرش ۱۲متری  قیمت فرش به نسبت شانه وتراکم آن مختلف ومتغیر است .فرش ۱۲متری بیشتر برای پذیرایی استفاده می شود ونقش وطرح فرش به زیبایی وبصورت کامل مشخص است.

فرش ۱۲ متری یا فرش ۳ در ۴ ، به عنوان یکی از سایزهای اصلی تولید فرش ماشینی و فرش دست بافت، از قدیم الایام یکی از پر طرفدارترین سایزهای تولید فرش بوده است. شاید بتوان یکی از دلایل اصلی تمایل مردم به خرید فرش ۱۲ متری را بزرگ بودن اندازه این فرش دانست.

وقتی یک فرش بزرگ در یک محیط استفاده می شود، به علت نمایش بهتر طرح و نقشه فرش فضا را به صورت یکدست و هماهنگ تر نمایش می دهد.

 

ویژگی های فرش ۱۲ متری

فرش ۱۲متری بزرگترین سایز متعارف و استاندارد بافته شده در بین فرش های ماشینی است. ابعاد این فرش در عرض ۳ متر و در طول ۴ متر است که ظاهر مستطیل شکل فرش را تشکیل می دهد. فرش ۳ در ۴ در صنعت تولید فرش ماشینی در همه شانه و تراکم های فرش و با انواع جنس و طرح کیفیت بافت می شود. انواع فرش فانتزی و مدرن، گلیم فرش و همچنین، فرش ۱۵۰۰ شانه، فرش ۱۲۰۰ شانه، فرش ۱۰۰۰ شانه، فرش ۷۰۰ شانه، فرش ۵۰۰ شانه و ۴۴۰ شانه و ۳۵۰ شانه، همگی در سایزهای اصلی و استاندارد تولید میشوند.

 

البته در مورد فرش فانتزی و مدرن و گلیم فرش باید بگوییم که فقط بعضی از دستگاه های تولید فرش فانتزی می توانند فرش ۱۲ متری فانتزی را تولید کنند.

 

با توجه به کاربرد این گونه فرش ها که اغلب برای محیط های کوچک مورد استفاده قرار می گیرند، اغلب از سایزهای پادری و قالیچه شروع شده و تا سایز ۶ متر تولید می شوند. البته بافت فرش مدرن و فانتزی با دستگاه های فرش کلاسیک نیز رواج یافته که این محدودیت را ندارند.

 

 ویژگی ها فرش ۱۲ متری نسبت به فرش ۹ و ۶ متری

فرش ۶ متری و فرش ۹ متری به ترتیب در اندازهای ۲*۳ متری و ۲.۵*۳.۵ متری بافت می شوند. اما ویژگی اصلی که فرش ۶ متری را نسبت به فرش ۹ متری متمایز می کند سر راست بودن طول عرض آن است. این ویژگی باعث می شود، گزینه بهتری برای فرش خور اتاق باشد. جدای از این، نسبت ۳ به ۴ یک نسبت استاندارد و دارای هارمونی است. همین امر باعث شده است که در عکاسی نیز به عنوان یکی از گزینه های دوربین ها و گوشی های هوشمند، مورد استفاده قرار بگیرد.

 

مشکلات و معایب فرش ۱۲ متری

در کنار این مزیت ها بد نیست به مشکلات فرش های بزرگ نیز اشاره کنیم. مسلما یکی از مشکلات اصلی فرش ۱۲ متری و دیگر اندازه های بزرگتر از آن، مشکل حمل و نقل است که در فرش های کوچکتر، کمتر وجود دارد. و موضوع دیگر که پیش از سفارش فرش های بزرگ باید در نظر داشته باشیم مشکل فروش آنهاست. با توجه به اینکه امروزه اکثر مردم به زندی آپارتمان نشینی روی آورده اند اکر به هر دلیل بعد از مدتی قصد تعویض و فروش فرش خود را داشته باشید، مشتری فرش ۶ و ۹ متری بیش از فرش ۱۲ خواهد بود.

 

البته وزن فرش ۳*۴ بر اساس فاکتورهای دیگر فرش مانند شانه فرش، تراکم فرش، جنس فرش و نوع بافت فرش تا حد زیادی متغیر است. به عنوان مثال وزن یک گلیم فرش ۱۲ متری پلی استر یا ورجین، با فرش ۹ متری ۷۰۰ شانه برابری می کند و گاهی ممکن است از آن نیز کمتر باشد!.

 

استفاده از فرش ۱۲ متری در دکوراسیون

پیش از هر چیز بد نیست که به این نکته اشاره کنیم که چینش دکوراسیون و انتخاب طرح و سایز فرش به عنوان یکی از عناصر اصلی دکوراسیون شما، یک امر سلیقه ای است. شما به عنوان کسی که میخواهید در محیط زندگی و یا کار کنید، باید با توجه به ویژگی هایی برای هر طرح و سایز و رنگ فرش مطرح می شود تصمیم بگیرید که کدامیک را انتخاب کنید.

اینکه فرش ۷۰۰ شانه بخریم یا ۱۲۰۰ شانه؟ اینکه گوش تا گوش اتاق را فرش کنید و یا اینکه فرش در وسط قرار بگیرد و دور آن مبلمان شما چیده شود همه و همه یک چیز سلیقه ای است که به سبک زندگی و افکار و آرداب رسوم شما بستگی دارد. پس اگر چه ما در اینجا مطالبی را به عنوان پیشنهاد برای چیدمان دکوراسیون مطرح میکنیم، این مطالب قوانین کائنات نیستند و صرفا پیشنهادهایی است تا به شما کمک کند که راحتتر تصمیم بگیرید.

 

 

 

 

فرش کاشان

فرش ۱۲ متری بخریم یا ۶ و ۹ متری؟

مسلما فضای شما در انتخاب سایز فرش یا قالی تاثیر زیادی دارد. فرش ۱۲ متری معمولا در خانه هایی پهن می شود که پذیرایی های بزرگ دارند. البته داشتن پذیرایی بزرگ به تنهایی ملاک نیست. زیرا ممکن است پذیرایی و یا محیطی که شما میخواهید فرش را در آن استفاده کنید بزرگ باشد. اما فرش خور آن برای فرش ۳*۴ مناسب نباشد. به عنوان مثال در یک محیط ۵*۷ متری به راحتی می توان ۴ تخته فرش ۹ متری سایز ۲.۵*۳.۵ را کنار هم استفاده کرد.

 

یک پیشنهاد برای انتخاب و خرید فرش و چیدمان دکوراسیون این است که فرش تا دیوار حدود ۴۵ سانتیمتر فاصله داشته باشد. این پیشنهاد به این دلیل است که اولا فرش نمود بیشتری داشته باشد. ثانیا پایه های مبل رو فرش قرار نگیرد. البته در این حالت اگر کف شما سرامیک یا گرانیت است باید برای سر خوردن فرش نیز چاره ای بیاندیشید. مثلا از ترمز فرش استفاده کنید. (البته فرش هرچه سنگین تر باشد، مشکل سر خوردن آن کمتر خواهد بود.)

اگر فضاهای کوچکی در بخش های مختلف محیط منزل خود دارید استفاده از قالیچه نیز به شما پیشنهاد می شود. شما با این کار می توانید فضاهایی را که امکان استفاده از فرش های بزرگتر در آنها نیست و علاوه بر آن نمی خواهید خالی بماند، مانند راهروهای کوچک و فضاهای بین اتاقها را، فرش نمایید.

 

فرش12متری

قیمت فرش ۱۲ متری

قیمت فرش ۱۲متری کاشان همان طور که اکثر شما می دانید به عومل زیادی بستگی دارد. عوامل موثر در قیمت فرش دوازده متری ماشینی را به صورت کلی می توان موارد زیر دانست:

  • شانه و تراکم فرش
  • جنس نخ خاب فرش
  • وزن فرش که خود تحت تاثیر ارتفاع نخ خاب فرش است
  • تعداد رنگ و برجسته بودن یا نبودن فرش

 

بیشترین تاثیر در قیمت فرش دوازده متری را شانه و تراکم و همین طور جنس نخ فرش دارند. با افزایش شانه فرش تعداد گره های بافت فرش بیشتر می شود. در نتیجه ظاهر فرش زیبا تر می شود. فرش های با شانه و تراکم بالا اصطلاحا دستباف گونه نامیده می شوند. این فرش ها با دستگاه های جدید بافته شده و قیمت بالاتری دارند. فرش های با شانه و تراکم کمتر مثل فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰ قیمت ارزان تری نسبت به فرش ۱۵۰۰ شانه تراکم ۴۵۰۰ دارند.

 

جنس نخ فرش نیز بیشترین تاثیر را در قیمت فرش دوازده متری دارد. فرش های ماشینی با الیاف مختلفی از جمله اکریلیک و پلی استر بافته می شوند. فرش های اکریلیک قیمت بالاتر و کیفیت بیشتری نسبت به سایر فرش ها دارند. برای مثال ممکن است قیمت فرش دوازده متری ۵۰۰ شانه اکریلیک نسبت به قیمت فرش دوازده متری ۷۰۰ شانه با نخ بی سی اف  یا ورجین بیشتر باشد که نخ های پلی استر محسوب می شوند.

بنابراین می توان گفت برای خرید فرش دوازده متری با قیمت ارزان می توان به سراغ فرش های پلی استر رفت. امروزه بیشتر فرش های فانتزی و مدرن مانند فرش وینتیج با الیاف پلی استر بافته می شوند.

 

خرید فرش ۱۲ متری ماشینی با قیمت ارزان و مناسب

اما اگر قصد خرید فرش دوازده متری با قیمت ارزان و کیفیت عالی را دارید بهترین گزینه، فروشگاه فرش تندیس خاطره کاشان است. مجموعه قالی کاشان مفتخر است که بهترین فرش های ماشینی را از درب کارخانه فرش کاشان عرضه کرده است. به همین دلیل قیمت ارزان تر فرش های ماشینی نظر خریدارارن فرش را جلب کرده است. کیفیت فرش های عرضه شده در قالی کاشان نیز فوق العاده است. ضمانت طلایی ۱۲۰ ماهه از قالی کاشان نشان دهنده این کیفیت عالی است.

 

انواع فرش ۱۲ متری با طرح جدید و به روز از کارخانه فرش کاشان در سایت فرش تندیس خاطره کاشان به فروش رسیده است. با خرید از این مجموعه فرش خریداری شده را در کمترین زمان با ارسال رایگان تحویل خواهید گرفت.

 

,,,,,,,,,,,,,,,

 

با ما در ارتباط باشید:

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.