1 - راهنمای خرید فرش, 3 - شانه و تراکم فرش, 4 - نقشه و طرح فرش

فرش ۱۲۰۰شانه ترک

قیمت فرش 12متری رنگ دودی

فرش ۱۲۰۰شانه ترک

فرش ۱۲۰۰شانه ترک  برجسته در سال های اخیر هنرمندان ایرانی عرصه فرش با استفاده از نخ های هایبالک (برجسته) موفق به عرضه فرش ۱۲۰۰شانه شده اند به طوری که برجستگی طرح ها و گل ها زیبایی این نوع فرش را مضاعف کرده است.

 

 ریزبافتی سبب می شود تا نقش و طرح فرش با وضوح بیشتری به چشم بیاید و فرش شباهت زیادی به فرش دستباف پیدا کند. بنابراین می‌توان گفت که در میان فرش های ۱۲۰۰ شانه هم فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته جدیدترین و پرطرفدارترین مدل فرش ماشینی است.

 

در فروشگاه فرش تندیس خاطره ، فرشهای ۱۲۰۰شانه گل برجسته را می توانید هم در بخش فرش های ماشینی کلاسیک با انواع مختلف از طرح ها و نقشه های ترنج دار و افشان و هم در بخش فرش وینتیج مشاهده کنید. این تنوع در نقشه ها سلیقه‌های مختلف را پوشش می‌دهد.

 

در بخش فرش های مدرن و به ویژه فرش های جدید وینتج علاوه بر اینکه ازنظر طرح، نقشه‌های جدید و فرش فانتزی عرضه می‌شود از نظر کیفیت و تکنیک نیز این نقشه‌ها با بهترین کیفیت فرش یعنی ۱۲۰۰ شانه گل برجسته بافته شده اند تا همان دوام و استحکام مدنظر خانواده های ایرانی را ارائه دهد.

 

 در بازار فرش ماشینی، فرش های مدرن و فانتزی با شانه و تراکم کم و یا جنس نخ‌های متفاوت بافته می‌شوند ولی بهتر است برای فرش اتاق پذیرایی و نشیمن از فرش های ۱۲۰۰ شانه با کیفیت نخ مطلوب استفاده شود که در عین زیبایی، دوام و ماندگاری لازم را هم داشته باشند.

 

بهتر است بدانید کلیه فرش های مدرن وینتج تندیس خاطره  ۱۲۰۰ شانه و با نخ صد در صد اکلرلیک بافته شده اند.

 

 

فرش 1200شانه کاشان

 

فرش گل برجسته

فرش ۱۲۰۰شانه ترک قیمت فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته: پیشرفت‌های اخیر در صنعت تولید فرش ماشینی، با ارائه‌ی محصول جدیدی تحت عنوان فرش گل برجسته یا هیبالک همراه بوده است.

 

این نوع فرش به دلیل متفاوت بودن با محصولات قبلی و زیبایی خاص آن، علاقمندان زیادی را به خود جلب نموده است، زیرا متاثر از پیشرفت های صورت گرفته در صنعت فرش ماشینی، به تدریج تولیدات جدیدی نظیر فرش گل برجسته پا به عرصه وجود گذاشتند. فرش های گل برجسته به وسیله باکیفیت ترین و مدرن ترین ماشین آلات طراحی و تولید می شوند.

 

برخورداری فرش های گل برجسته از نقش و نگاره های منحصر به فرد و متمایز، نگاه بسیاری از خریداران و دوستداران فرش ماشینی را به خود معطوف ساخته است. زیبایی و جذابیت ذاتی، تنوع بالا در طرح و رنگ و کیفیت و دوام بالا را می توان از نقاط قوت فرش های ماشینی نقش برجسته قلمداد نمود.

 

فرش ۱۲۰۰شانه ترک فرشهای گل برجسته به علت شانه و تراکم بالایی که دارند نازک بوده و در قسمت‌های برجسته ضخامتی حدود ۷ تا ۹ میلی‌متر دارند که کمتر از بافته های ۷۰۰ یا ۵۰۰ شانه است . به دلیل اینکه اکثر مشتریان فرشهای گل برجسته محصول انتخابی را صرفا برای زیباسازی دکور و استفاده در قیمت پذیرایی خریداری می کنند ، به قطر و ضخامت فرش کمتر از زیبایی اهمیت می دهند .

طرح هایی که در فرشهای گل برجسته استفاده می شود شامل انواع طرح های سنتی ، مدرن و تلفیقی از این دو نوع سبک خواهد بود اما مشتریان سبک های سنتی به علت زیبایی و اصالت طرح بیشتر از طرح های مدرن و فانتزی هستند . انواع نقوش اسلیمی، بوته جقه ، افشان ، خطوط و غیره از جمله طرح‌های پرفروش محسوب می شوند .

 

فرش 1200شانه گل برجسته

 

ویژگی های فرش گل برجسته

فرش ۱۲۰۰شانه ترک شاید پیش خود گمان کنید که فرش های ماشینی گل برجسته با استفاده از یک سری ماشین آلات و دستگاه های خاص بافته می شود . اما باید بدانید که این یک تصور کاملا غلط است . مرحله بافت فرش ماشینی گل برجسته با مراحل بافت دیگر فرش های ماشینی تفاوت خاصی ندارد و تنها تفاوت آن ها در نخ خاب بکار رفته در بافت فرش است که  این تفاوت در زمان ورود فرش به مرحله آهار ایجاد می شود .

 

 در بافت فرش ماشینی گل برجسته از دو نوع نخ خاب استفاده می شود : ۱- نخ آکریلیک هیت ست ، ۲- نخ هایبالک هیت ست قرار گرفتن این دو نوع نخ در فرش به سبب تفاوت هایی که دارند باعث به وجود آمدن پستی ها و بلنی هایی در سطح فرش می شود . قسمت هایی که از نخ هایبالک در قسمت اهار ، توسط حرارت در ارتفاع کمتری قرار می گیرد یا به عبارتی باعث فرو رفتگی در فرش می شود .از این رو، به این فرش ها فرش گل برجسته می گویند که این قسمت های برجسته یا فرو رفته در فرش به اندازه ۱ میلی متر است .

 

فرش ۱۲۰۰شانه ترک فرش های گل برجسته به سبب شانه و تراکم بالایی که دارند نازک بوده . به گونه ای که در قسمت‌های برجسته ، ضخامت فرش در حدود ۷ تا ۹ میلی‌متر است که کمتر از فرش ۷۰۰ شانه کاشان است .از آنجایی که اکثر مشتریان فرش های گل برجسته محصول انتخابی را صرفا برای زیباسازی دکوراسیون و استفاده در سالن های پذیرایی خود خریداری می کنند ، به قطر و ضخامت فرش کمتر از زیبایی اهمیت می دهند . طرح هایی که در فرش های گل برجسته استفاده می شود شامل انواع طرح های سنتی ، مدرن و تلفیقی از این دو نوع سبک خواهد بود اما مشتریان سبک های سنتی به علت زیبایی و اصالت طرح بیشتر از طرح های مدرن و فانتزی هستند . انواع نقوش اسلیمی، بوته جقه ، افشان ، خطوط و غیره از جمله طرح‌های پرفروش محسوب می شوند .

 

فرش کاشان

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.