1 - راهنمای خرید فرش

فرش ۱۵۰۰شانه کاشان

فرش رنگ سیلور 12متری

فرش ۱۵۰۰شانه کاشان

فرش ۱۵۰۰شانه کاشان ،برای تولید فرش ۱۵۰۰ شانه تراکم ۴۵۰۰ کاشان از مدرن ترین و به روز ترین دستگاه های تولید فرش ماشینی با پیشرفته ترین تکنولوژی استفاده می شود. ریز بافتی این فرش به حدی است که می توان گفت فرش دستباف نیز از این نظر به پای آن نمی رسد. در حقیقت ریز بافت ترین فرشهای دستبافت موجود در بازار نیز اغلب با تراکم گره های کمتر از تراکم گره های این فرش تولید می شوند.

 

در اینجا می خواهیم شما را اندکی بیشتر با فرش ۱۵۰۰ شانه ی کاشان آشنا کنیم. تا هنگام خرید فرش بتوانید با خیال آسوده و با دانش و اطلاعات کافی اقدام به خرید نمایید و یک خرید راحت بدون استرس داشته باشید.

 

چرا فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان را خریداری کنم؟

فرش ۱۵۰۰شانه کاشان فرشی زیبا وریز بافت است اگر طرفدار پر و پا قرص نقش و نگارهای ریز بافت فرش هستید و دوست دارید دنیای رنگین فرش زیر پای خود را واقعی تر و جذاب تر کنید، سراغ فرش های ۱۵۰۰ شانه بروید. اما پیش از آن بیایید با هم نگاهی به برخی از ویژگیهای این فرش بیندازیم.این ریز بافتی فوق العاده و شگفت انگیز این فرش که عموما با تراکم ۴۵۰۰ تولید می شود، تولیدکنندگان را ترغیب کرده است که طرح های زیبا و ماندگار  ایرانی را طراحی کرده و با استفاده از توانایی بالای این دستگاه ها تولید کنند. این را از ما بپذیرید که فرش ۱۵۰۰ از نظر ظرافت و زیبایی، رقیب سرسختی برای فرش های دستباف بوده و شاید بتوان گفت از این نظر از آن پیشی گرفته است. زیرا فرش دستباف اگر از نظر ریز بافتی هم به پای آن برسد، چون تولید آن زمانبر و همراه با هزینه زیادی است، تنوع طرح و نقشه آن نیز برای خریداران اندک خواهد بود.

 

فرش ۱۵۰۰ شانه، جدیدترین تکنولوژی بافت فرش ماشینی

فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان، جدیدترین تکنولوژی تولید فرش ماشینی در جهان را داراست و ریز بافت ترین نوع فرش ماشینی محسوب می شود. شما خریدار مشکل پسند، با خرید این فرش می توانید مطمئن باشید که فرش ماشینی زیبا و ریز بافتی خریداری کرده اید که با فرش دستباف گران قیمت برابری می کند. تعداد تولیدکنندگان فرش ۱۵۰۰ و ۱۶۰۰ در حال حاضر چندان زیاد نیست. اما این تولیدکنندگان و کارخانه جات، فرش هایی را تولید میکنند که کیفیت آن ها زبانزد خاص و عام است.

 

فرش ۱۵۰۰ شانه چه ویژگی هایی دارد؟

با خواندن این مقالات می توانید فرش ۱۵۰۰ شانه اصل کاشان را از انواع تقلبی تشخیص دهید. در نتیجه خریدی عالی خواهید داشت. اما دراینجا به طور خلاصه در مورد اینکه تراکم و شانه فرش چیست توضیحاتی را بیان می کنیم.

 

شانه فرش به تعداد گره هایی که در یک متر از عرض فرش قرار دارد گفته می شود. برای مثال در فرش ۱۵۰۰ شانه، در یک متر عرض فرش ۱۵۰۰ گره قرار دارد. در فرش ۱۲۰۰ شانه نیز در یک متر عرض فرش ۱۲۰۰ گره قرار گرفته است. شانه فرش همان تراکم عرضی گره ها است. در مورد تراکم فرش نیز باید گفت در واقع همان تراکم طولی بافت فرش است. تراکم طولی فرش در بین مردم به همان تراکم معروف است. این تراکم در فرش های جدید و ریز بافت سه برابر تعداد گره های یک متر طول فرش است.

 فرش ۱۵۰۰ شانه نیز ۴۵۰۰ تراکم است. این تراکم بالا با رج شمار ۱۰۵ در فرش دستباف برابر است. فرش ۱۰۵ رج دستباف از نظر تعداد گره و ریز بافتی می تواند مثل فرش ۱۵۰۰ شانه باشد. با این تفاوت که قیمت فرش ماشینی بسیار ارزان تر از فرش دستباف خواهد بود.

 

تاثیر شانه و تراکم در ضخامت و زیبایی فرش چیست؟

یکی از سوالاتی که برای خریداران پیش می آید علت نازک بودن فرش ۱۵۰۰ شانه است. نازک بودن فرش ۱۵۰۰ شانه به خاطر تراکم بسیار بالای گره های آن است. برای اینکه این تعداد بالای گره در یک متر عرض فرش جای گیرد، نخ های لطیف و نازک تری در بافت فرش استفاده شده است. این الیاف لطیف ایستایی زیادی ندارند. پس اگر ارتفاع این نخ ها زیاد باشد روی هم خمیده می شوند و نقش های فرش به هم ریخته می شود.

در نتیجه برای زیبا جلوه کردن نقش های ظریف و کوچک در این فرش، از نخ هایی با ارتفاع یا خاب کمتر استفاده می شود. البته ضخامت کمتر در فرش ۱۵۰۰ شانه معمولا در برابر ریز بافتی و زیبایی خیره کننده آن اصلا به چشم نمی آید.

 

جنس نخ خاب و تار و پود در فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان

فرش ۱۵۰۰ شانه کارخانه های معتبر مثل کارخانه فرش تندیس خاطره کاشان، دارای نخ خاب با کیفیت ممتاز و درجه یک است که آن را به یک فرش خوب و باکیفیت و ماندگار تبدیل می کند. فرش های ۱۵۰۰ شانه خاطره کویر کاشان و محتشم کاشان یا سایر برند های معتبر با الیاف اکریلیک آلمانی و ترکی بافته می شوند.

 

این الیاف و نخ های خاب هیت ست شده و بدون پرزدهی هستند. کیفیت بسیار بالای این نخ ها باعث شده طول عمر فرش و برگشت پذیری بافت آن فوق العاده بالا باشد. نرمی و لطافت این فرش های دستباف گونه و ریز بافت به خوبی با لمس بافت فرش حس می شود.

 

نخ تار و نخ پود مورد استفاده در فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان معمولا از جنس پنبه است که باعث می شود، فرش انعطاف پذیری خوبی داشته باشد. به این مفهوم که اگر فرش را تا بزنید، این فرش به راحتی پس از باز شدن، شکل و ظاهر اولیه خود را به دست می آورد و به اصطلاح شکسته نمی شود.

 

طرح های فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان

یکی از ویژگی های مهم فرش های ۱۵۰۰ شانه کاشان داشتن طرح و نقشه های فوق العاده پر نقش و اصیل است. در فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان می توان پر نقش ترین مدل و طرح فرش را استفاده کرد. در این فرش بیشتر طرح های اصیل و دستباف گونه ایرانی استفاده می شود که نقش و نگار های ظریف و زیبایی دارند. طرح اصفهان، طرح افشان، طرح تبریز، طرح خطیبی و سالاری و طرح های خشتی از پراستفاده ترین طرح ها در فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان است.

 

انواع فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته یا ساده کاشان با طرح های کلاسیک و اصیل یا طرح های فانتزی در کارخانه های فرش کاشان بافته می شود تا سلیقه های مختلفی را پوشش دهد. فرش ۱۵۰۰ شانه در دکوراسیون جلوه ای خیره کننده دارد. این فرش زیبایی مبلمان و دکوراسیون خانه را فوق العاده بیشتر نشان خواهد داد. فرش هزار و پانصد شانه به دلیل زیبایی بی حدی که دارد به عنوان فرش اتاق پذیرایی و فرش جهیزیه عروس به شدت استفاده می شود.

 

در مورد رنگ بندی فرش ۱۵۰۰ شانه نیز باید گفت این فرش با جدیدترین الیاف و دستگاه ها بافته می شود. از این نظر نیز انواع رنگ های مدرن یا کلاسیک در پالت رنگی این فرش استفاده می شود.

 

 

خرید فرش ۱۵۰۰ شانه با قیمت ارزان 

برای خرید فرش ۱۵۰۰ شانه در ابعاد فرش ۱۲ متری، فرش ۹ متری، فرش ۶ متری، قالیچه ۴ متری و … به قیمت کارخانه، سایت قالی کاشان بهترین روش است. در این فروشگاه اینترنتی هر نوع فرش ماشینی کاشان با جدیدترین و شیک ترین طرح ها قابل خرید است. شرکت فرش تندیس خاطره کاشان بیشترین تنوع طرح و مدل فرش را ارائه کرده تا هر فردی بتواند فرش مورد علاقه خود را به راحتی خرید کند.

انواع فرش فانتزی و مدرن، فرش کلاسیک، فرش وینتیج، فرش شگی، فرش کودک، فرش آشپزخانه، گلم و گلیم فرش، فرش سه بعدی و قالیچه در قالی کاشان به قیمت کارخانه به فروش رسیده است. قیمت ارزان تر در کنار کیفیت تضمین شده و عالی با ضمانت ۱۰ ساله کارخانه از مهم ترین خصوصیات شرکت فرش تندیس خاطره کاشان است. ارسال رایگان فرش نیز برای راحتی بیشتر خریداران در نظر گرفته شده است.

 

,,,,,,,,

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.