1 - راهنمای خرید فرش

فرش۱۲۰۰شانه

رنگ پرفروش سال

 فرش۱۲۰۰شانه 

فرش۱۲۰۰شانه ،فرش۱۲۰۰ شانه تراک ۳۶۰۰ کاشان یکی از محبوب ترین دسته فرش های ماشینی کاشان است. محبوبیت این فرش ها نزد خریداران اغلب به دلیل ریز بافت بودن و زیبایی طرح های این فرش است. تراکم۳۶۰۰ در این فرش باعث شده با ریز بافت ترین فرش های دستباف ایرانی مثل فرش ۸۵ رج دستباف برابر و قابل قیاس باشد. این بافت دستباف گونه و ظریف می تواند طرح فرش را به زیباترین شکل ممکن نشان دهد. طرح های فرش۱۲۰۰ شانه نیز به همین خاطر پرنقش و با نقش های کوچک هستند.

 

اگر به دنبال خریدفرش۱۲۰۰ شانه ماشینی کاشان با طرح زیبا و جدید هستید. جدای از اینکه طرح فرش شما چه باشد، آگاهی از کیفیت و بافت فرش۱۲۰۰ شانه و تفاوت آن با فرش های دیگر مثل فرش۱۵۰۰شانه یا فرش۱۰۰۰شانه می تواند شما را برای راهنمایی و رسیدن به یک خرید خوب راهنمایی کند.

 

فرش۱۲۰۰شانه، باکیفیت وماندگار

از آن جایی که فرش۱۲۰۰ شانه از تراکم بالایی برخوردار است و خریداران خاص را به خود جلب می کند، این دسته از فرش های ماشینی با استفاده از مواد اولیه با کیفیت ممتاز بافت می شوند. علاوه بر این تراکم طولی این نوع فرش ها به صورت معمول ۳۶۰۰ است که البته می تواند مقداری پایین تر یا بالاتر نیز باشد.

استفاده از مواد اولیه ممتاز و باکیفیت و نیز تراکم بالا در فرش۱۲۰۰ شانه سبب افزایش عمر این نوع فرش می شود. این به معنای آن است که سال ها پس از خرید چنین فرشی، این فرش به همان زیبایی که در هنگام خرید شما را جذب کرده بود، همچنان در خانه شما خودنمایی خواهد کرد. زیرا علاوه بر تراکم بالا، کیفیت بالای نخ های به کار رفته در بافت این فرش ها نیز عالی است. این کیفیت عالی سبب شده ایستایی نخ این فرش در سطح بالایی قرار داشته باشد و اصطلاحا فرش نخوابد.

 

جنس نخ فرش۱۲۰۰شانه کاشان

همان طور که گفته شد فرش۱۲۰۰شانه با بهترین نوع الیاف بافته می شود. نخ های مورد استفاده در این فرش فوق العاده نرم و لطیف هستند. نخ های خاب این فرش اکریلیک هستند. از این نظر این فرش در میان مردم فرش تمام نخ نامیده می شود. چون الیاف پلاستیکی در بافت این فرش استفاده نشده است. نخ های این فرش اکریلیک ترکی و آلمانی هستند. این الیاف هیت ست شده هستند و در فرآیند تثبیت حرارتی تحت فشار و دمای بالا قرار گرفته اند. از این رو مقاومت بسیار زیادی داشته و پرزدهی هم ندارند.

 

نخ پود فرش۱۲۰۰شانه هم از جنس پنبه است که مزیت دیگری محسوب می شود. این الیاف پنبه ای باعث می شود فرش بسیار نرم باشد و شکنندگی فرش های قدیمی را نداشته باشد. زیرا بافت فرش در صورت تا شدن به راحتی به حالت اول خود برمی گردد. البته این الیاف لطیف و نازک هستند و بهتر است اجسام سنگین روی بافت فرش قرار نگیرد.

 

 

 

قیمت فرش۱۲۰۰شانه تراکم۳۶۰۰

قیمت فرش همواره یکی از عوامل موثر در خرید فرش بوده و هست. با توجه به بالاتر بودن قیمت فرش۱۵۰۰ شانه و توانایی دستگاه های تولید فرش۱۲۰۰ شانه برای تولید اکثر فرش های ریز بافت شاید بهتر باشد از این امتیاز فرشهای۱۲۰۰ استفاده کنیم. این فرش مسلما از نظر ریز بافتی چیزی از یک فرش۱۵۰۰شانه کم ندارد. تا جایی که اکثر فرش های ۱۵۰۰ شانه بر روی دستگاه های۱۲۰۰ نیز قابل تولید هستند.

 

در فرش ۱۵۰۰شانه، به دلایلی از قبیل گران تر بودن تکنولوژی بافت آن نسبت به دیگر فرش ها، قیمت تمام شده فرش برای مصرف کننده گران تر در می آید. علاوه بر تلکنولوژی بالاتر، تراکم بالاتر و همچنین مواد اولیه گرانتر باعث شده فرش۱۵۰۰ شانه قیمت بالاتری نسبت به فرش ۱۲۰۰ داشته باشد. بنابراین اگر فرش ریز بافت و ظریف می خواهید، اما نمی خواهید به اندازه فرش۱۵۰۰ شانه هزینه کنید، این فرش برای شما گزینه بهتری خواهد بود.

 

قیمت فرش۱۲۰۰ شانه هر چند ارزان تر از فرش۱۵۰۰ شانه است، اما از نظر کیفیت الیاف و بافت تفاوت چندانی بین این دو فرش دیده نمی شود. همین سبب شده این فرش فروش بالاتر و طرح های جدید و بیشتری داشته باشد.

 

خرید فرش۱۲۰۰شانه تراکم۳۶۰۰

اگر می خواهید فرش ماشینی کاشان را با ارزان ترین قیمت و بالاترین کیفیت خرید کنید،شرکت فرش تندیس خاطره کاشان بهترین گزینه است. در این فروشگاه فرش می توانید فرش ماشینی کاشان در شانه و تراکم های مختلف از فرش۵۰۰ و ۷۰۰شانه تا فرش۱۵۰۰ و ۱۶۰۰ شانه خرید کنید. این فروشگاه جدیدترین و شیک ترین طرح های فرش کاشان را نمایش داده است. پس از انتخاب فرش مورد نظر می توانید در ابعاد مختلف مثل فرش فرش ۱۲ متری، فرش ۹ متری، فرش ۶ متری، قالیچه ۴ متری با قیمت کارخانه خرید کنید.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.