2 - راهنمای شستشو و مراقبت

قالیشویی خوب

فرش کاشان

قالیشویی خوب

قالیشویی خوب – یکی از مهمترین دغدغه‌های بانوان خانه دار، پیدا کردن بهترین قالیشویی برای شستن فرش هایشان است. روش‌های زیادی برای شستن قالی وجود دارد و انتخاب یک روش مناسب با قالی شما بسیار دشوار می‌باشد.

 

سالها پیش مردم با شستشوی قالی‌های خود در کنار جوی‌ها و چشمه‌ها این دید را به وجود آوردند که به شستشوی قالی نیز می‌توان به چشم یک شغل نگاه کرد. در سالهای ابتدایی عده‌ی کمی به این موضوع علاقه نشان دادند اما با گذشت زمان و رسیدن به زمان حال، قالیشویی‌ها با استفاده از ابزار الات و تجهیزات پیشرفته صنعتی شروع به کار کرده‌اند و با بهترین کیفیت، قالی‌ها را پس از شستشو تحویل می‌دهند.

 

مراحل شستشو در یک قالیشویی خوب

۱-جمع آوری قالی‌ها

این مرحله یکی از مهم ترین مراحلی است که باید با دقت خاصی انجام شود. در این مرحله قالیشویی باید این اطمینان را به شما بدهد که از قالی‌های شما محافظت خواهد کرد و با قرار دادن فوم‌های پلاستیکی محافظ باعث جلوگیری از اسیب خوردن به قالی شما در طی حمل و نقل شوند. این تعهدی است که قالیشویی‌ها پیش از دریافت قالی‌ها باید به شما بدهند.

 

۲-بررسی توسط متخصصان

بررسی صورت می‌گیرد تا مشکلی که قالی دارد را پیدا کنند و سپس با توجه به آن برای شستشوی فرش اقدام کنند و به یک ارزیابی منطقی برسند. این مرحله از آن جهت اهمیت دارد که انتخاب یک روش مناسب برای شستشوی هر قالی متفاوت است و به راحتی نمی توان برای هر فرشی با همان روش فرش‌های قبلی پیش رفت.

 

۳- شستشوی فرش

این مرحله باید به بهترین نحو صورت گیرد تا قالی از هرگونه آلودگی پاک شود. در بعضی از موارد پیش از شروع آبکشی قالی با تجهیزات حرفه ای گرد و خاک‌هایی که ممکن است در طول شستشو از قالی خارج نشود را می‌زدایند و بعد شروع به شستن و آبکشی قالی می‌کنند. پس از طی این مرحله باید برای بار دوم توسط متخصصان بررسی شود تا در تمیز شدن قالی اطمینان حاصل شود.

 

۴- محافظت هنگام برگشت

برای انتقال دوباره قالی به منزل شما باید همان ملاحظاتی که در ابتدا صورت گرفته بود دوباره مد نظر قرار گیرد و از فرش شما محافظت شود. چرا که در طول مسیر و در بار ممکن است خطراتی وجود داشته باشد که کیفیت شستشو را پایین بیاورد.

اینکه شستن فرش‌های دستبافت و ماشینی با هم متفاوت است را همه می‌دانند؛ پس برای انتخاب یک قالیشویی مناسب باید این مورد را در نظر داشته باشید که آن قالیشویی اطلاعات کامل مخصوصا در شستشوی فرش‌های دستبافت که معمولا فرش‌های گرانبهایی هستند، داشته باشد.

 

 

در نهایت نکته اخری که اهمیت دارد کیفیت کاری است که قالیشویی نسبت به هزینه ای که می‌کنید؛ ارائه می‌دهد. نمی توان این موضوع را فراموش کرد که الزاما قالیشویی که هزینه بیشتری را می‌گیرد خدمات بهتری هم ارائه می دهد. فرقی ندارد که چقدر تحهیزات پیشرفته و تکنیک بهتری دارند. قیمت‌ شستشوی فرش ماشینی و دستباف در اتحادیه قالیشویی مشخص است و از یک حدی بالاتر نیست، پس قالیشویی که با ادعای ارائه بهتر خدمات هزینه بیشتری از شما می‌گیرد نمی تواند قابل اعتماد باشد.

 

از دیگر ویژگی‌های یک قالیشویی خوب ، وقت شناسی و تعهدی است که به مشتری می‌دهد. این ویژگی از دید مشتریان اهمیت زیادی دارد؛ چرا که وقتی کسی قالی‌های خود را به قالیشویی می‌دهد، علاقمندست تا در اسرع وقت آنها را تحویل بگیرد و در خانه پهن کند.

 

 

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.