1 - راهنمای خرید فرش, 6 - فرش

قالیچه فرش

فرش 700 شانه

قالیچه

فرش کاشان

قالیچه فرش

قالیچه فرش ایرانی از دیرباز تاکنون معروف بوده و قدمتی هزاران ساله دارد. در ایران با کیفیت ترین قالیچه های جهان را تولید و صادر میشود. به طور کلی قالیچه به معنای قالی کوچک در ابعاد و مساحت کم است.قالیچه زیرمجموعه از فرش و قالی است.و به هر قالی که از ۶ متر کوچکتر باشد قالیچه گفته می شود.یکی از نکات قابل توجه این است که تابلو فرش نیز جزو قالیچه محسوب میشود.قالیچه ها از نظر طرح و رنگ بسیار متنوع هستند.

 

قالیچه فانتزی

قالیچه فرش فانتزی همانند فرش های ماشینی فانتزی در ابعاد کوچکتر از فرش توسط ماشین های نساجی بافته می شوند. به دلیل کوچک بودن این قالیچه ها، میتوان از آنها در تمام نقاط خانه برای افزایش زیبایی در دکور خانه استفاده کرد.در اکثر مواقع از قالیچه های فانتزی دردکوراسیون های مدرن، استفاده می شود. قالیچه های فانتزی در همه ی طرح ها از جمله دایره ، مربع ، بیضی و …. موجود است و این باعث می شود که خریداربه راحتی بتواند برای مکان مورد نظر خود قالیچه مناسب خریداری کند.

 

 

جنس قالیچه

مهمترین اصل در خرید قالیچه جنس قالیچه و الیاف به کاربرده شده در آن است. باید توجه داشته باشید که جنس الیاف قالیچه حتما اصل باشد و ناخالصی نداشته باشد.قالیچه ها از نظر جنس ، در دو دسته  قالیچه های ابریشمی و قالیچه های پشمی وبافته  می شوند. قالیچه های ابریشمی به سه صورت بافته می شوند:

در نوع اول چله و زمینه ی قالی با پشم بافته می شود و گل های آن را با نخ ابریشمی می بافند، به این نوع قالیچه قالیچه ی گل ابریشم می گویند.

در نوع دوم کل زمینه ی قالیچه با نخ ابریشم بافت می شود اما چله آن از جنس ابریشم نیست ، به این نوع قالیچه کف ابریشمی می گویند.

نوع سوم قالیچه های ابریشمی تمام ابریشم است . این نوع قالیچه از نظر کیفیت و قیمت نسبت به قالیچه های دیگر از ارزش بالاتری برخوردار است و به دلیل ابریشمی بودن جنس آن لکه ها روی آن به راحتی پاک میشوند.قالیچه های پشمی نیز به دو صورت تمام چله و چله پشمی بافت می شود.

 

فرش کاشان

 

مکان استفاده از قالیچه

قالیچه فرش را میتوان در تمامی نقاط خانه استفاده کرد. یکی از ویژگی های مهمی که طراحان  دکوراسیون را ترغیب میکند از قالیچه ها در دکور خانه استفاده کنند داشتن سایز ها و طرح های مختلف قالیچه هاست. قالیچه ها را میتوان برای آشپزخانه ، راه رو ، اتاق نشیمن ، اتاق کودک  و …. استفاده کرد. همچنین در فضاهایی که به اصطلاح قناس هستند میتوانید از قالیچه هایی با طرح های خاص استفاده کنید تا هم از زشتی آن فضا کاسته شود و هم به فضاجلوه ای جذاب دهد.

 

جدیدترین مدل های قالیچه

امروزه قالیچه های جدید تحت عنوان قالیچه ی کهنه نما وارد بازار شده که طرفرداران زیادی دارد. این قالیچه های جدید و شیک بیشتر در فضا های لوکس و مدرن استفاده می شوند.طرح های ساده  با تناژ های رنگی مناسب ، زیبایی این قالیچه ها را دوچندادن می کند. همچنین قالیچه های جدید نقش برجسته ، جایگاه ویژه ای را در بین مشتریان قالیچه پیدا کرده است. استفاده از این قالیچه ها در فضا های کوچک باعث می شود آن فضا حالت چند بعدی بگیرید و چشم ببیننده را به خود خیر کند.

 

خرید قالیچه

شرکت فرش تندیس خاطره کاشان به عنوان یک فروشگاه فرش انلاین در سراسر کشور فعالیت میکند. در این شرکت کلیه اجناس اعم از قالیچه ، فرش ، تابلو و گلیم فرش ضمانت ۳۶ ماهه دارند. شما میتوانید برای خرید به صورت حضوری نیز به فروشگاه ما واقع در کاشان مراجعه کنید. برای اینکه یک خرید امن و مقرون به صرفه داشته باشید می توانید میتوانید از کارخانه فرش ما به صورت مستقیم و  بدون واسطه خرید کنید.

 

قیمت قالیچه فانتزی

معمولا چون ابعاد و مساحت قالیچه ها کوچک هستند قیمت آنها نیز نسبت به دیگر فرش ها  کمتر و به صرفه تر است. برای مشاهده ی قیمت و خرید محصولات ما می توانید به سایت ما مراجعه کنید . همچنین میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و تماس با ما از طریق شبکه های اجتماعی شرکت تندیس خاطره کاشان اقدام نمایید.

 

,,,,,,,,,,,,

 

فرش

 

با ما در ارتباط باشید:

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.