1 - راهنمای خرید فرش

قیمت فرش ۱۲متری

فرش ماشینی
قیمت فرش  ۱۲ متری 

قیمت فرش ماشینی ۱۲متری ،عوامل زیادی را می توان  تعیین کننده ی قیمت اصلی فرش دانست، چرا که اولین طراحی هر نقشه از قالی بر روی فرش های ۱۲ متری انجام شده و قیمت گذاری سایر سایزها نیز بر اساس آن قیمت گذاری می شود.

 

همچنین قیمت فرش ماشینی بر اساس آیتم های متفاوتی از قبیل مواد اولیه، ماشین بافت، برند و… تعیین می شود و هر شرکت و فروشگاه بر اساس هزینه های خود و سیاست های کاری، برای محصولات خود قیمت گذاری می کند.

قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری بر چه اساسی تعیین می شود؟

قیمت فرش در کل بر اساس چند آیتم مشخص می شود:

 

  • مواد اولیه که شامل نخ خاب، نخ پود و نخ تار می گردد.

 

  • دستگاه بافت که شامل انواع ماشین آلات ۱۵۰۰، ۱۲۰۰،  ۱۰۰۰ ، ۷۰۰ شانه و… می باشد و می تواند اصلی یا تبدیل شده باشد.

 

  • نیروی انسانی که شامل مزد بافنده، کمک بافنده، بوبین پیچ و سایر کارگران خط تولید و بسته بندی، کارمندان و.. می شود

 

  • بخش تکمیل شامل کناره دوزی، آهار و بسته بندی است.

 

همچنین هزینه های حمل و نقل، انبار، استهلاک ماشین آلات بافت و سود فروش مدت نیز بی تاثیر نیست.

 

مواد اولیه فرش ماشینی

مواد اولیه از مهمترین عواملی است که علاوه بر قیمت فرش، بر طول عمر آن تاثیر مستقیم دارد. فرش های آکریلیک به مراتب از انواع فرش های بی سی اف، پلی استر، ورژن و… ارجحیت دارد.

 

البته فرش های آکریلیک زیاد پرز می دهد اما با توسعه فناوری، تکنولوژی هیت ست کردن فرش های آکریلیک به کمک آمد و امروزه فرش های آکریلیک هیت ست شده بسبار پرزدهی کمی دارند و پس از مدتی همان هم تمام می شود. همانطور که بیان شد فرش های آکریلیک نسبت به سایز مواد از قیمت بالاتری برخوردار است.

 

دستگاه بافت فرش ماشینی

بر اساس دستگاه بافت شانه و تراکم فرش مشخص می شود. در حال حاضر انواع فرش های ماشینی به صورت ۱۵۰۰ شانه، ۱۲۰۰ شانه، ۱۰۰۰ شانه، ۷۰۰ شانه، ۵۰۰ شانه، ۴۴۰ شانه، ۳۵۰ شانه و ۳۲۰ شانه موجود می باشد.

 

اگر چه تراکم فرش ها قابل تغییر است ولی به صورت نورمال تراکم فرش ها با شانه های ذکر شده به ترتیب ۴۵۰۰ ، ۳۶۰۰ ، ۳۰۰۰ ، ۲۵۵۰ ، ۱۰۰۰ ، ۹۰۰ ، ۷۰۰ و ۶۰۰ می باشد.

 

طبیعی است که هرچه فرش شانه و تراکم بالاتری داشته باشد، فرش از قیمت بالاتری برخوردار است.

 

تکمیل و بسته بندی فرش ماشینی

تکمیل و بسته بندی جزء آخرین مرحله های تولید فرش ماشینی است و جزء عوامل موثر در تعیین قیمت فرش ماشینی می باشد.

 

برندینگ فرش ماشینی

برند یکی از مهمترین عامل ها در تعیین قیمت یک فرش می باشد. اگرچه خرید از برندهای معروف و مشهور خوشایند است، اما توجه داشته باشید که باید هزینه های تبلیغاتی که در برند شدن آن محصول صرف شده را شما پرداخت کنید.

 

قیمت فرش ۱۲ متری به چه چیزهایی بستگی دارد؟

قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری به مسائل مختلفی همچون شانه، تراکم، وزن، جنس نخ خاب و همچنین برند شرکت تولید کننده بستگی دارد.

 

فرش ۱۲ متری عرضه شده در وب سایت فروشگاه اینترنتی فرش ماشینی ایران کارپت در تراکم های فرش ۱۲۰۰ شانه، فرش ۱۰۰۰ شانه، فرش ۷۰۰ شانه و فرش طرح ۷۰۰ شانه ( ۵۰۰ شانه) موجود است.

 

در فرش ۱۲۰۰ شانه ۱۲ متری، تراکم بافت فرش ۳۶۰۰ ، در فرش ۱۰۰۰ شانه ۱۲ متری تراکم بافت ۳۰۰۰ ، در فرش ۷۰۰ شانه ۱۲ متری تراکم بافت ۲۵۵۰ تا ۳۰۰۰ و در فرش طرح ۷۰۰ شانه ۱۲ متری تراکم بافت بین ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ می باشد.

 

ابعاد فرش ۱۲ متری چقدر است؟

ابعاد فرش ماشینی ۱۲ متری، ۳ * ۴ متر می باشد که مساحت آن ۱۲ متر مربع می شود اصلاحاً به آن فرش ۱۲ متری می گویند.

 

الیاف جنس نخ خاب در فرش ها می تواند انواع مختلفی همچون آکریلیک، آکریلیک هیت ست شده، پلی استر، BCF و .. داشته باشد که یکی از مهمترین عوامل موثر در قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری و کیفیت آن می تواند داشته باشد.

 

قیمت انواع فرش ۱۲ متری چند است؟

همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم، فرش ۱۲ متری اصلی ترین نقش در طراحی و قیمت گذاری را دارد.

 

هم اکنون فرش های ۱۲ متری ماشینی در انواع ۱۵۰۰ شانه، ۱۲۰۰ شانه، ۱۰۰۰ شانه، ۷۰۰ شانه و ۵۰۰ شانه بافته می شود.

 

البته ماشین آلات قدیمی نیز چون ۳۵۰ شانه و ۴۴۰شانه نیز به بافت فرش دوازده متری اقدام می کنند که به دلیل قدیمی بودن و بی کیفیت بودن آن از پرداختن به آن پرهیز خواهیم کرد.

 

قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری ۱۵۰۰ شانه

فرش های ۱۵۰۰ در حال حاضر گرانترین فرش ماشینی در بازار ایران است چرا که آخرین تکنولوژی بافت عرضه شده در صنعت فرش های ماشینی است. این فرش ها دارای تراکم ۴۵۰۰ بوده و بیشتر به صورت گل برجسته در بازار عرضه شده است.

 

فرش های ۱۵۰۰ شانه به خاطر تراکم بسیار بالا، بسیار نازک هستند و اصطلاحاً خاب کمتری از سایر فرش ها دارند. همچنین نگهداری از فرش های ۱۵۰۰ زحمت بیشتری دارد.

قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری ۱۲۰۰ شانه

فرش ۱۲۰۰ شانه در رتبه دوم از نظر قیمت قرار می گیرد و با تراکم ۳۶۰۰ بافته می شود. این فرش ها در دو نوع کف ساده و گل برجسته در بازار وجود دارد. خاب این فرش های از ۱۵۰۰ شانه بیشتر است.

 

قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری ۱۰۰۰ شانه

فرش ۱۰۰۰ شانه نیز در رتبه سوم از لحاظ قیمت قرار می گیرد و مثل فرش های ۱۲۰۰ شانه، به صورت گل برجسته و کف ساده وجود دارد. خاب این فرش از ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ بیشتر است. تراکم فرش های ۱۰۰۰ شانه ۳۰۰۰ می باشد.

 

قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری ۷۰۰ شانه

فرش های ۷۰۰ شانه رتبه چهارم در زمینه قیمت قرار می گیرد و به خاطر قیمت پایین تر، پر فروش ترین فرش های ماشینی است. تراکم این نوع فرش ها از ۱۵۰۰ تا ۲۷۰۰ می باشد ولی به صورت معمولی ۲۵۵۰ می باشد.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.