4 - نقشه و طرح فرش

مزایای فرش ابریشم گونه

فرش کاشان

مزایای فرش ابریشم گونه

مزایای فرش ابریشم گونه، امروز در این مقاله می خواهیم در مورد فرش های ابریشمی ماشینی صحبت کنیم و با ویژگی های مثبت و منفی این نوع از فرش ها بیشتر آشنا شویم، تا هنگام خرید فرش با توجه به نیاز خود بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید.

پس با فرش تندیس خاطره کاشان همراه باشید . فرش های ابریشم مصنوعی به دلیل براق بودن رنگ نخ ها و سایه روشنی که در زوایای مختلف روی فرش قابل مشاهده هست توانسته مورد توجه قشر خاصی از مردم قرار گیرد .

به دلیل اینکه ممکن است مشتریان اینگونه فرش ها بدون شناخت این فرش های ماشینی اقدام به خرید آنها نمایند در اینجا مقاله ای ​به برسی آنها از نظر معایب و مزایا می پردازیم.

 

مزایای فرش ابریشم گونه

۱-فرش ابریشم مصنوعی ظاهری بسیار زیبا دارد که هیچ کدام از فرش های دیگر این ویژگی منحصر به فرد را ندارند .

۲ – این فرش بدون پرز هستند و هیچ گونه پرزدهی ندارند و برای بیماران تنفسی و آلرژیک مناسب هستند .

۳ – نحوه شست و شو و جارو زدن آن آسان است زیرا ارتفاع خاب پایینی دارند .

۴ – پشت این فرش به صورتی است که روی سرامیک سر نمی خورد .

۵- ضد الکتریسیته ساکن است .

۶- ثبات رنگ و مقاومت در برابر نور خورشید دارد .

 

مزایای فرش ابریشم گونه کاشان

تفاوت فرش ابریشم مصنوعی با فرش ابریشم نما

فرش های ابریشم مصنوعی با فرش که ابریشم نما است متفاوت است ، در فرش های ابریشم ماشینی جنس نخ خاب پلی استر یا ویسکوز است ، در فرش های ابریشم نما جنس نخ خاب برایت است ، نخ برایت آکریلیک براق شده است که با اعمال فرآیندی روی آن نخ مقداری براق تر می شود .

 

حتی با اندکی تغییر هم عمر نخ برایت نسبت به آکریلیک پایین می آید و فرش با نخ آکریلیک صد در صد هیت ست شده بهترین و مرغوبترین نوع فرش ماشینی برای خرید است .

 

مزایای فرش ابریشم گونه با کیفیت کاشان

شرایط نگهداری و استفاده از فرش ابریشم گونه را بدانید

قبل از پهن کردن فرش دقت کنید که سطح زیر آن صاف و خشک باشد و موادی مانند گرد و خاک، گچ و آهک زیرش نباشد. فرش را روی موکت یا فرش دیگر پهن نکنید.

برای جلوگیری از پوسیده شدن فرش ابریشم گونه دقت کنید که گلدان و یا درختچه را کنار و یا روی فرش قرار ندهید تا آب اضافی آبیاری روی آن نریزد. به فرش دقت کنید تا در صورت نیاز به رفو، قبل از آسیب جدی بتوانید آن را مرمت کنید و از گسترش آسیب جلوگیری کنید.

پایه‌ی نازک و یا نوک تیز وسایل را روی فرش ابریشم گونه نگذارید. سعی کنید فرش از تابش مستقیم نورخورشید دور باشد. هر ۶ ماه یک‌بار فرش ابریشم گونه را سر و ته کنید تا همه جای آن یکنواخت بماند. دور ریشه‌ها را بهتر است لفاف بدوزید.

 

مزایای فرش ابریشم گونه برای جهاز عروس

خرید فرش ابریشم گونه ماشینی

فرش ابرشم گونه ۱۲۰۰ شانه ماشینی با نخ نمره ۳۶ که بسیار ظریف می باشد تولید می شود که با فراهم شدن شرایط خرید فرش از درب کارخانه، قیمت فرش ماشینی برای مصرف کنندگان ارزان تر می شود.

برای درک بهتر فرش دستباف گونه به تفاوت فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه اشاره می کنیم به طوری که در فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰ تعداد ۱۲ گره در یک سانتی متر وجود دارد ولی در فرش ماشینی ۷۰۰ شانه این تعداد ۷ می باشد پس جهت تولید فرش هزار و دویست شانه مجبور به استفاده از نخ بایر آلمان که بسیاز ظریف ولی با دوام می باشد هستیم.

مزایای فرش ابریشم گونه برای خانه

قیمت فرش های ابریشم اصل نسبت به الیاف مصنوعی

همان طور که انتظار می رود قیمت فرش هایی با ابریشم اصل نسبت به فرش هایی با ابریشم مصنوعی بیشتر است چرا که در روند تولید این فرش ها از الیاف طبیعی استفاده می شود که قیمت آن بیشتر است.

 

به همین دلیل هیچوقت نباید فریب قیمت ارزان را بخورید در برخی موارد حتی از الیاف ابریشم مصنوعی مانند پلی استر یا اکریلیک استفاده نمی شود و به جای آن در تولید فرش از پلی پروپیلن استفاده می شود که هم بسیار ارزان است و هم کیفیت مناسبی ندارد.

 

سخن آخر

امیدوارم این مقاله برای شما دوستان و همراهان عزیز فرش تندیس خاطره کاشان مفید واقع شده باشد. می توانید در این مقاله نکاتی که باید قبل از خرید فرش بدانید را مطالعه کنید .جهت خرید و سفارش با شماره زیر تماس بگیرید.

 

, , , , , , , ,

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.