1 - راهنمای خرید فرش

مزایای فرش ماشینی

فرش زمینه روشن جدید

مزایای فرش ماشینی کاشان

مزایای فرش ماشینی کاشان   همان طور که گفتیم به این خاطر که فرش های دستباف قیمت بسیار بالایی دارند ، تمام افراد جامعه توانایی خرید آن ها را ندارند .

امروزه به خاطر نوسانات ارز در کشور قیمت فرش ماشینی هم بسیار بالا رفته است و خرید آن برای افرادی که وضعیت مالی خوبی ندارند ، بسیار سخت است .

مواردی که بر روی کیفیت فرش های ماشینی تاثیر فراوانی دارند عبارت اند از :

جنس نخ ، تار و پود ، شانه و تراکم .

بهترین فرش ماشینی

بهترین فرش ماشینی ، قالی است که با نخی ضخیم و جنسی عالی بافته شده باشد و تار و پود بسیار قوی داشته باشد زیرا عمر و ماندگاری بسیار بالایی دارد و دارای کیفیت بسیار بالایی می باشد .شانه و تراکم نباید زیاد بالا یا زیاد پایین باشد .بالا بودن شانه و تراکم باعث کوتاهی عمر فرش می شود.پایین بودن زیاد شانه و تراکم باعث کم بودن زیبایی فرش می شود .اگر به دنبال فرش هستید که زیبایی معمولی و عمر و ماندگاری بسیار بالا و کیفیت عالی داشته باشد .ما به شما فرش ماشینی ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰ را پیشنهاد می دهیم .زیرا دارای استانداردترین شانه و تراکم می باشد .این فرش نمای زیبایی را در خانه تان به وجود می آورد و برای شما سال های زیادی را عمر خواهد کرد .

فرش ماشینی کاشان چه مزیتی دارد؟

فرش ماشینی خوب

مزایای فرش ماشینی ،زمانی که فرش ماشینی وارد بازار شد تنوع آن در فرش های ۵۰۰ شانه و بعد ۷۰۰ شانه خلاصه می شد با گذشت زمان ،تنوع آن وسیع تر شد و متقاضیان بیشتری پیدا کرد تنوع در طرح ها و قیمت مطلوب آن رفته رفته از فرش دستبافت پیشی گرفت .

فرش ماشینی در طرح و نقش بی شباهت به فرش دستبافت نیست.طرح های سنتی و اصیل فرش دستبافت با تکنولوژی مدرن دستگاههای ریسندگی بر روی فرش ماشینی پیاده شد و در قالب فرش ماشینی کلاسیک تولید و عرضه می شوند .

یکی دیگر از مزایای فرش ماشینی جنس نخ و الیاف آن است ،فرش کلاسیک در اغلب مواقع بعضا با  نخ آکرولیک تولید می شود . نخ آکرولیک  آن هم بخصوص هیت ست شده آن از نوع پر فروش ترین الیاف فرش ماشینی هستند که کیفیت بالایی دارند و این موضوع به کیفیت و طول عمر این فرش ها کمک می کند .یکی از ویژگی های مهم فرش ماشینی انعطاف پذیری آن است .

همین ویژگی باعث شده تا کاربرد این کالا به شکل گسترده و کثیری افزایش پیدا کند .از دیگر مزیت های فرش ماشینی می توان به مطلوب بودن قیمت آن ،توانایی تعویض در هر زمانی و نیاز به حساسیت کمتر در نگهداری و شستشوی این فرش ها اشاره کرد.

فرش ماشینی اکریلیک

فرش با الیاف آکریلیک

مزایای فرش ماشینی ،فرش های آکریلیک نوع دیگری از الیاف هستند که در بافتن فرش ماشینی استفاده میشود.الیاف مصنوعی آکرولیک شباهت زیادی به الیاف طبیعی پشم دارد به طور کلی الیاف اکریلیک از نظر شکل ظاهری و حسی بسیار به الیاف پشم نزدیک هستند و گاهی تشخیص نوع جنس آنها سخت می شود .الیاف اکریلیک نسبت به پشم رنگ پذیری بهتری دارند و از نظر ظاهر اکرولیک زیبا تر است این نوع فرشها در برابر رطوبت مقاوم و نسبت به سایر فرش ها از لطافت بیشتری برخوردارند .فرش ماشینی آکرولیک از نظر ظاهری شباهت بالایی با فرش های دستبافت پشمی دارند .همچنین این نوع از فرش در برابر شستشو ،گرما و نور مستقیم خورشید مقاومتر است.پرزدهی یکی از معایب مهم این نوع فرش می باشد که بسته به کیفیت و طول الیاف استفاده شده ممکن است کم تا زیاد باشد .

 

 

 

ویژگی فرش ماشینی

مزایای فرش ماشینی ،تنوع فرش ماشینی در زمینه طرح و نقش دیگر مزیت فرش ماشینی است که باعث گرایش به سمت خرید این فرش شده است. فرش‌های ماشینی از تنوع طرح و رنگ های بسیار بالایی برخوردار هستند و همین امر هم باعث شده تا طیف وسیعی از سلایق مخاطبان را پوشش دهد.

 

به طور مثال طرح گل برجسته یکی از نقوشی است که مخاطبان را نسبت به خرید فرش ماشینی ترغیب می کند. اگرچه این نوع طرح، در فرش‌های ماشینی طرفداران بسیار زیادی دارد اما خرید آن باید کاملاً آگاهانه و با اطلاعات کافی انجام شود تا این مزیت فرش ماشینی تبدیل به مشکلی برای خریداران نشود.

 

فرش ماشینی با طرح گل برجسته دارای پستی ‌و بلندی است، به همین خاطر این نوع فرش ها را نباید زیر پایه مبل، پایه میز تلویزیون و سایر اجسام سنگین قرار داد. همچنین پستی ‌و بلندی که در فرش ماشینی با طرح گل برجسته وجود دارد یک منبع برای جمع‌ شدن خرده ریز و گرد و خاک محسوب می‌شود و تمیز کردن این نوع فرش ها کمی دردسر دارد و باید این نکته را نیز پیش از خرید در نظر داشت.

 

در ضمن اگر لکه و یا نوشیدنی بر روی گل برجسته ایجاد شود، باید به ‌سرعت آن را تمیز کرد چرا که به علت برجسته بودن، لکه‌های ایجاد شده جلب ‌توجه بیشتری می‌کنند. فرش‌های ماشینی این امکان را برای مخاطب ایجاد می‌کنند که طرح‌های عروسکی و کارتنی را نیز برای فرزندان خود انتخاب کنند. هزینه‌ خرید فرش ماشینی عروسکی چندان زیاد نیست و این مزیت فرش ماشینی امکان تعویض متناوب را برای اتاق فرزندان فراهم می کند.

 

 

فرش کاشان

, , , , , , , ,

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.