1 - راهنمای خرید فرش, 3 - شانه و تراکم فرش

معایب فرش ۱۵۰۰شانه

رنگ جدید وپرفروش سال

معایب فرش ۱۵۰۰شانه

معایب فرش ۱۵۰۰شانه  ،یکی از نمونه های فرش های لوکس و گران قیمت که با توجه به ظرافت بالا در طرح و نقشه مشابه به قالی ها دستبافت می باشد و به نوعی به عنوان قالی دستبافتگونه معرفی می گردد را می توان فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه بیان نمود که مورد توجه مشتریان خاص قرار دارد. درست است که این نمونه از فرش های ماشینی ۱۵۰۰ شانه دارای مزایا و زیبایی قابل توجهی است اما نباید از بحث معایب آن در خرید غافل شد.

 

به همین منظوردر این مقاله درمورد معایب فرش ۱۵۰۰ شانه  نوشته شده است تا شما را با معایب فرش ۱۵۰۰ شانه قبل از خرید آشنا نماید. در ادامه با ما همراه باشید تا به این اطلاعات در زمینه خرید دست یابید.

 

معایب فرش1500شانه

فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه

ابتدا قبل از بیان معایب این فرش لازم است تا شما را در باب این که تعریف فرش ۱۵۰۰ شانه چیست، بیشتر آشنا سازیم که بدین منظور توصیه می گردد به مقاله مربوطه در این زمینه تحت عنوان منظور از فرش ۱۵۰۰ شانه چیست؟ مراجعه نمایید.

 

به طور کلی در بحث تعریف این نمونه از فرش می توان به ریشه یا گره های زده شده در یک متر از مربع در راستای طولی و عرضی اشاره نمود که شانه و تراکم فرش را تشکیل می دهند. به طور مثال برای فرش های ۶ متری ۱۵۰۰ شانه که به صورت ۳*۲ بافته می شوند در عرض ۲ متری فرش تعداد ۱۵۰۰ گره و در طول ۳ متری تعداد ۴۵۰۰ گره زده می شود که یک فرش ۱۵۰۰ شانه تراکم ۴۵۰۰ را روانه بازار می نماید. امروزه بر اساس همین شانه و تراکم بیشترین تقسیم بندی های فرش انجام می گیرد در صورتی که در گذشته بر اساس طرح و رنگ این تقسیم بندی صورت می گرفته است.

 

از همین تعریف می توان به اولین مزیت این دسته از محصولات پی برد. یعنی استفاده از تراکم بافت بالا در این محصولات ظرافت بیشتری را برای این فرش در پی دارد که همین موضوع سبب می گردد تا این فرش در دسته فرش های دستبافت نما قرار گیرد. البته باید این موضوع را نیز در نظر بگیرید که معمولا این فرش تراکم بالا به صورت فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته تولید می گردد.

 

ظرافت بالای بافت این فرش ها نیازمند الیاف نازک و با ضخامت کم برای تولید است که زیبایی این فرش را به خوبی نمایان سازد که بدین منظور نیز از نخ مرغوب آکریلیک هیت ست شده استفاده می نمایند. البته کاهش ارتفاع نخ خاب نیز به منظور بهتر جلوه دادن طرح و رنگ نیز از دیگر ویژگی ها و مزیت هایی است که این فرش را بسیار نازک نموده و استفاده از آن را برای مکان ها کم تردد به جهت زینت بخشیدن به محیط مناسب می نماید.

 

درست است که بحث ظرافت بالا، شباهت به قالی دستبافت، وضوح بیشتر طرح و رنگ فرش و … از سری مزیت های این نمونه از محصولات بوده اما باز هم در کنار این همه مزایای فرش ۱۵۰۰ شانه نباید از بحث معایب این محصول در خرید غافل شد و باید با در نظر گرفتن هر دوی آن و قیاس آن ها و در نظر داشتن نیاز خود به خرید به انتخاب و خرید آگاهانه دست یابید.

 

معایب فرش1500شانه کاشان

معایب فرش ۱۵۰۰ شانه چیست؟

حال با گذر از مطالب بیان شده در بالا نوبت به آن رسیده تا به معایب این نمونه از فرش های ۱۵۰۰ شانه اشاره نماییم تا بتوانید با آگاهی کامل از این مسائل به خرید اقدام نمایید:

 

– اولین مسئله در این نمونه از فرش های ماشینی که به نوعی از نظر خریداران یک عیب به شمار می رود را می توان بحث قیمت فرش ۱۵۰۰ شانه بیان نمود. به سبب عوامل موثر بر قیمت فرش شامل تراکم بافت، تعداد رنگ به کار رفته در فرش، نوع جنس الیاف و دستگاه فرش بافی و همچنین ابعاد فرش بوده که قیمت این فرش نسبت به دیگر دسته بندی های فرش ماشینی بالاتر می باشد. اما به طبع نسبت به نوع دستبافت قیمت پایین تری را دارا است. همین تفاوت قیمتی و بحث نوسانات اقتصادی جامعه کمی خرید این دسته از فرش ها را برای خریداران سخت نموده که همین موضوع یکی از معایب برای این محصولات به شمار می رود.

 

– همان طور که در بالا نیز بیان گشته است فرش ۱۵۰۰ شانه تراکم ۴۵۰۰ گل برجسته را با ارتفاع نخ خاب پایین بافت می نمایند تا زیبایی فرش به ویژه قسمت های برجسته آن به خوبی نمایان گردد. همین ارتفاع نخ خاب پایین منجر به این می گردد تا ضخامت فرش ۱۵۰۰ شانه کم گردد یعنی فرش نازک شود به همین جهت استفاده از این فرش برای مکان های با تردد بالا که نشست و برخاست بر روی فرش زیاد است، مناسب نمی باشد، که این موضوع نشانگر این بوده که بیشتر این فرش جنبه تزیینی دارد که خود از عیوب این محصول به شمار می رود.

 

– یکی دیگر از معایب فرش ۱۵۰۰ شانه را می توان به دلیل همین ضخامت پایین و نازک بودن در این محصول بیان نمود که دوام فرش را پایین می آورد و به همین جهت نگهداری و حتی شستشوی این فرش را نیاز مند تخصص می نماید.

 

– شاید شنیدن این جمله نیز برای غیر منطقی به نظر برسد ولی طرح و نگاره های فرش ۱۵۰۰ شانه را نیز می توان از عیوب این فرش ها بیان کرد. معمولا طرح و نقشه های بافت در این محصولات، طرح و نگاره های شلوغ می باشد که انتخاب این فرش را برای مکان های مجلل با وسعت بالا مناسب می نماید. استفاده از این طرح فرش شلوغ برای منازل کوچک مناسب نمی باشد و این موضوع به علت کوچک تر شدن فضا در این منازل خواهد بود. البته همین کوچک بودن منازل به طبع رفت و آمد را بر روی فرش بیشتر می نماید که خود از عللی است که استفاده از این فرش را برای این مکان ها مناسب نمی نماید. زیرا با پاخور شدن ظرافت و زیبایی فرش به سبب دفورمگی کاسته می شود.

 

– دیگر عیوب این فرش های ۱۵۰۰ شانه را می توان گل برجستگی این محصولات بیان نمود. به طبع فرش های گل برجسته منجر به این می گردد تا ذرات ریز در قسمت های فرو رفته پنهان شوند و همین موضوع نظافت این محصولات را دشوار می نماید که باید با رعایت یکسری نکات این کار را انجام داد.

 

معایب فرش ماشینی 1500شانه

معایب فرش ۱۵۰۰ شانه قبل از خرید

به طور کلی می توان بحث خرید فرش را با در نظر داشتن مزایا و معایب هر یک از انواع فرش های ماشینی بسته به هدف خرید متقاضیان برای استفاده از فرش بیان نمود. در نظر گرفتن مکان استفاده از فرش که محلی پر رفت و آمد بوده یا کم تردد یا انتخاب این فرش برای منازل با دکوراتیو مدرن و لوکس بوده با فضای بزرگ یا خانه های کوچک بحث انتخاب فرش را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

از این رو در نظر گرفتن تمامی موارد بالا در کنار بحث معایب فرش ۱۵۰۰ شانه قبل از خرید می تواند شما را از سردرگمی برای خرید رها نماید.

 

فرش

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.