مقالات

وزن فرش ۷۰۰شانه

فرش 700 شانه

وزن فرش ۷۰۰شانه 

وزن فرش ۷۰۰شانه ،فرش های ماشینی که خریداری می کنیم تا در کف خانه پهن کرده و به عنوان عایق ، پوشاننده کف سرد و بی روح خانه ، زیبا بخش دکور ، جذاب کننده فضا ، گرما بخش خانه و مکانی برای نشستن مورد استفاده قرار می گیرد . کاربردهای فرش های ماشینی زیاد است و روند تاریخی حاکی از تغییر کاربری و البته اضافه شدن و تعریف شدن ویژگی های جدید برای محصولات است . به عنوان مثال تا چند سال پیش زیبایی فرش های ماشینی بسان امروز تعریف نشده بود و طرح ها و رنگ های محصولات بسیار محدود تر از حال حاضر بوده اند اما تنوع و گستردگی و البته مدگرایی و توجه افراد به زیبایی ، زینت بخشی فضا را به وظایف و کارکرد های فرش های ماشینی اضافه نموده است .

هنگام بررسی فرش های ماشینی یکی از مواردی که از آن صحبت می شود وزن فرش ماشینی و حجم بالای آن است که فرش های ماشینی دارند و موجبات دشواری های حمل و نقل را فراهم می آورد . کف پوش بودن به معنای پوشاندن کف فضاست و از آنجایی که کف خانه و اتاق مساحت زیادی را در بر می گیرد باید از کف پوش هایی کمک گرفت که با داشتن مساحت بالا بتواند به خوبی فضا را پوشش دهد . در بین انواع مختلف کف پوش ها ، فرش ها چه از نوع دستبافت و چه از نوع ماشینی خصلت داشتن مساحت زیاد را دارند و از همین جهت سنگین هستند ، در حالیکه موکت ها هم مساحت بالایی داشته اما بسیار سبک تر از فرش ها هستند . پارکت ها و سرامیک ها بصورت قطعه قطعه کنار هم قرار می گیرند و به علت نداشتن مساحت زیاد ، وزن زیادی هم نخواهند داشت .

 

در بررسی دشواری فرش های ماشینی به سنگین بودن آن ها اشاره می شود و همچنین هنگام جابجایی برای تمیز کردن خانه ، این وزن زیاد دردسر ساز خواهد بود . گاها وزن بالای فرش ها موجب عدم جابجایی محصول برای مدت زمان طولانی می شود و این عدم جابجایی زمینه رشد باکتری ها و قارچ ، کپک و آسیب های مختلف را فراهم  می آورد . وزن فرش های بزرگ پارچه چنین است .

 

در بازار ، فرش های ماشینی و دستبافت با وزن های مختلفی وجود دارند ، در مقاله حاضر در پی آن هستیم تا بدانیم چه چیز بر وزن فرش اثر دارد و خرید فرش های سنگین وزن و فرش سبک وزن چه تفاوت ها ، مزیت ها و ایراداتی دارد .

 

فرش کاشان

عوامل موثر بر وزن فرش ماشینی۷۰۰شانه

۱- ابعاد و وزن فرش : در بیان آن چه در سنگین یا سبک بودن فرش مهم است ، اولین موردی که به ذهن می رسد ، ابعاد فرش است . هر چه محصول بزرگ تر باشد ، مواد اولیه بیشتری داشته و طبیعتا سنگین تر خواهد بود اما هرچه محصول کوچک تر باشد به علت استفاده از مواد اولیه کم تر سبک تر خواهد بود . وزن فرش ۶ متری بسیار پایین تر از فرش ۱۲ متری است . به همین دلیل بیشتر مستاجرین که هر ساله با مشکل تعویض خانه مواجه می شوند فرش های ۶ متری را انتخاب می کنند .

 

فرش های تولید شده در کارخانه فرش کاشان تمامی ابعاد استاندارد و غیر استاندارد را در بر می گیرد . گذر زمان تقاضا فرش ها را از ۱۲ متر به ۹ متر و سپس به ۶ متر تغییر داده است . مواردی مانند تغییر سبک معماری خانه ها و کم جمعیت شدن خانواده ها در کنار استفاده از مبلمان و فرش های کوچک تر در فضا در پی بالا بردن زیبایی زمینه و دلایل این تغییرات هستند . پس فرش هایی که در حال حاضر در خانه ها استفاده می شود سبک تر از فرش های مورد تقاضا در زمان های قبل تر هستند .

 

۲- الیاف مصرفی: در کارخانه تولید فرش کاشان از بهترین الیاف جهت تولید استفاده می شود . داشتن نخ خاب اکرولیک هیت ست و نخ تار و پودی از جنس پنبه کیفیت محصول را تضمین می کند . استفاده از الیاف مختلف نخ خاب ، فرش هایی را به وجود می آورند که از نظر جرم و وزن با یکدیگر متفاوت هستند . عمدتا در کارخانه های فرش کاشان نخ های خاب اکرولیک و نخ های تار و پود پنیه هستند اما در بافته های شهرهای دیگر شاهد بکارگیری نخ های پلی استر و پلی پروپلین به عنوان نخ خاب می باشند . فرش های پلی استری به علت داشتن پلاستیک بیشتر دارای وزن کمتری نسبت به فرش های اکرولیک هستند .

 

۳- شانه و تراکم : هرچه شانه و تراکم بیشتر باشد تعداد گره های طولی و عرضی بیشتر است . فشردگی در بافت بالا رفته و میزان مواد اولیه در هر متر مربع نسبت به فرش ها با شانه و تراکم پایین ، بیشتر خواهد بود . تمام این موارد در کنار نازکی نخ خاب اکرولیک مورد استفاده در سنگین تر شدن فرش هایی که شانه و تراکم بالایی دارند ، موثر واقع می شود .

 

۴- ارتفاع نخ خاب : موردی که در وزن فرش های ماشینی کم تر مورد توجه قرار می گیرد ، دقت در تفاوت ارتفاع نخ خاب است . محصولات ۵۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه ارتفاع نخ خابی بیشتر از فرش های ۱۲۰۰ شانه و ۱۵۰۰ شانه دارند و بی شک این تفاوت ارتفاع بر وزن فرش اثر گذار خواهد بود .

وزن فرش ۱۲ متری ۷۰۰ شانه آکریلیک برابر است با ۴۱ کیلوگرم
وزن فرش ۹ متری ۷۰۰ شانه آکریلیک برابر است با ۳۱ کیلوگرم
وزن فرش ۶ متری ۷۰۰ شانه آکریلیک است برابر است با ۲۱ کیلوگرم

 

۵- نوع بافته : تعیین نوع بافته نیز در وزن فرش اثر گذار است اما این مورد تفسیر غیر مستقیمی از الیاف مصرفی است . برای مثال وزن گلیم فرش ها بسیار سبک است و به همین دلیل برای مکان های شلوغ و پر تردد مورد استفاده قرار می گیرد . یکی از دلایل استفاده از گلیم فرش ها در آشپزخانه وزن کم آن هاست در این حالت در صورت آلودگی یا خیس شدن و … به علت سنگین نبودن به راحتی توسط یک نفر جابجا می شود در حالی که جابجایی فرش های اکرولیک یا پلی استر توسط یک نفر امکان پذیر نیست .

 

اهمیت وزن در فرش های ماشینی۷۰۰شانه

آنچه قبل از همه در مورد وزن بالای فرش های ماشینی به ذهن می رسد ، مشکلاتی است که سنگین بودن محصول در حمل و نقل ایجاد می کند . فرش های ماشینی سبک راحت تر جابجا می شوند . فرش سبک در حمل و نقل کم تر مورد آسیب قرار می گیرد و به راحتی می تواند جابجا و مورد هوا خوری قرار گیرد . اگر از فرشی استفاده نمی کنیم باید آن را به صورت لوله شده در کنار دیوار به شکل عمود قرار دهیم . حال آن که فرش های کم حجم و کم مساحت راحت تر در فضا جابه جا شده و نیازی به تا شدن و …. ندارند . در حالی که امکان تا خوردگی فرش های سنگین و با مساحت زیاد وجود دارد و تا خوردگی تا حد زیادی اساس و پایه پاره شدن فرش را فراهم می آورد .

در قسمتی از فرش که تحت عنوان شناسنامه از آن یاد می کنیم وزن فرش به صورت دقیق لحاظ شده است و شناسنامه برچسبی است مستطیل شکل یا مثلثی که بر پشت فرش درج شده و اطلاعات مهم محصول را به نمایش می گذارد و اطلاعاتی شامل نام و نشان و لوگوی کارخانه ، تعداد رنگ های بکار رفته در محصول ، نام طرح و وزن و شانه و تراکم و … .

 

فرش کاشان

خرید فرش در وزن های مختلف

فروشگاه فرش تندیس خاطره کاشان به عنوان یکی از معدود تولید کنندگان ناب و درجه یک جهان تنوع بالایی در فروشگاه خود دارد . تولید فرش های مختلف که حتی در وزن و جرم هم گستردگی دارند ، از جذابیت های فروشگاه اینترنتی فرش کاشان است . برای خرید از فروشگاه فرش تندیس خاطره کاشان که بهترین مکان فروشگاه اینترنتی است ، وارد فروشگاه اینترنتی فرش کاشان شوید و در دسته محصولات به دیدن زیبایی بی نظیر کف پوش ها مشغول شوید . انتخاب فرش صحیح به حد زیادی دشوار است اما داشتن آگاهی می تواند دشواری را رفع و جای آن را به لذت خرید دهد . در قسمت بالای فروشگاه آیتم موتور جست و جو به سریع تر شدن فرایند خرید و انتخاب کمک می کند . یکی از مهم ترین دلایلی که خرید اینترنتی را به خرید های غیر مستقیم و فیزیکی برتری می دهد ارسال رایگان فرش درب منزل مشتری است.

توجه داشته باشید که ارسال رایگان و بر عهده گرفتن حمل و نقل توسط تولید کننده تنها مزیت خرید اینترنتی نیست بلکه یکی از مهم ترین دلایل است و اهمیت ان به جهت عدم نیاز هزینه و کریه پرداخت توسط خریدار و از طرفی رفع نگرانی های حمل فرش های سنگین وزن می باشد . در کنار مواردی مانند بیمه و گارانتی ، ضمانت خرید ، اصالت محصول ، تنوع بالا و … ، وجود خدمت ذکر شده برای مشتریان وسوسه انگیز خواهد بود تا خرید خود را از فروشگاه های فیزیکی به فروشگاه های اینترنتی هدایت کنند و فروشگاه اینترنتی فرش کاشان مکانی مناسب و برندی ناب برای خرید است .

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.