1 - راهنمای خرید فرش, 6 - فرش

ویژگی های فرش اکریلیک

فرش تندیس خاطره کویرکاشان

ویژگی های فرش اکریلیک

ویژگی های فرش اکریلیک ، از مهم ترین ویژگی های فرش اکریلیک می توان به مقاومت بالای آن در برابر نور ، گرما ، حرارت ، گرد و غبار اره کرد ، به طوری که فرش های ماشینی اکریلیک توانایی این را دارند که یک اتو یا قابلمه داغ را به مدت ۵ دقیقه بدون هیچ آسیبی تحول کنند.

 

نخ اکریلیک در فرش سبب می شود رنگ فرش بسیار روشن و شفاف به نظر برسد و زیبایی خواصی را به فرش هدیه می کند.

 

فرش های اکرلیک دارای رنگ های متنوعی هستند و در تمامی رنگ ها بافته می شوند.

 

از دیگر ویژگی این فرش ها می توان به نرمی و لطافت آنها اشاره کرد . فرش اکریلیک از برگشت پذیری بسیار بالایی برخوردار است ( مقاومت فرش دربرابر پاخور بودن ) و بهترین انتخاب برای مکان های پررفت و آمد می باشد.

 

اگر به دنبال فرشی مناسب برای دکوراسیون هستید و می خواهید فرشی را یک بار برای همیشه خریداری کنید ، پیشنهاد ما به شما خرید فرش ماشینی اکریلیک است چرا که طول عمر بالایی نسبت به دیگر فرش های ماشینی دارد و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

 

انواع فرش اکریلیک

انواع فرش اکریلیک

فرش های اکریلیک کاشان را می توان بر حسب میزان شانه و تراکم و یا هیت ست شده یا نشده دسته بندی کرد. هم اکنون (سال ۱۳۹۹) شانه فرش های ماشینی از ۳۳۰ شروع می شود و تا ۱۵۰۰ ادامه دارد. برای بافت فرش با شانه پائین تر، مثل فرش های ۳۳۰، ۴۰۰ و ۴۴۰ شانه عموماً از الیاف اکریلیک استفاده نمی شود.

 

برای بافت این نوع فرش ها بیشتر از الیاف بی سی اف و پلی استر استفاده می شود. با این حساب، انواع فرش ماشینی اکریلیک بر حسب ویژگی های فنی به شرح زیر است؛

 

  • فرش ماشینی اکریلیک ۵۰۰ شانه کاشان
  • فرش ماشینی اکریلیک ۷۰۰ شانه کاشان
  • فرش ماشینی اکریلیک ۱۰۰۰ شانه کاشان
  • فرش ماشینی اکریلیک فرش ۱۲۰۰ شانه کاشان
  • فرش ماشینی اکریلیک ۱۵۰۰ شانه کاشان

 

ویژگی های فرش اکریلیک

 

روش های شناخت فرش اکریلیک

جهت تشخیص اکریلیک بودن فرش ابتدا به نرمی و لطافت فرش دقت نمایید چرا که فرش های اکریلیک بسیار نرم و لطیف تر در مقایسه با فرش ها پلی استر هستند. نکته دیگر به بافت فرش دست بکشید، چنانچه نخ خواب فرش به صورت دانه دانه از زیر دست شما رد شد بدون آنکه به هم بچسبد و سفت باشد به اصطلاح کلاف نشده باشد ، در آن صورت آن فرش، فرش اکریلیک است.

 

فرش را بو کنید، فرش اکریلیک به هیچ عنوان بوی مواد نفتی و پلاستیکی را نمی دهد.

 

از آنجایی که فرش های اکریلیک رنگ پذیری بالایی دارند معمولا فرش های اکریلیک در رنگ های شاد شفاف و زنده بافته می شوند.

 

تشخیص فرش اکریلیک از غیر اکریلیک

 

تشخیص فرش اکریلیک از فرش های غیر اکریلیک

فرش هایی که در بازار موجود است به صورت کلی از جنس پلی پروپلین ، بی سی اف ، اکریلیک هیت ست ، پلی استر و اکریلیک است . از بین تمامی قالی هایی که در بزار فرش موجود است ،  شبیه ترین قالی به فرش دستباف بافت پشم ، فرش اکریلیک  می باشد .

 

برای افرادی که داری تخصص نمی باشند تشخیص این نوع فرش از پلی پروپلین و سایر فرش ها که در بازار موجود است سخت می باشد که در ادامه به تفاوت های فرش های آکرلیک و سایر فرش ها باهم اشاره می کنیم :

 

۱- فرش های اکریلیک نسبت به فرش های پلی استر لطیف تر و نرم تر است و همچنین روشن تر می باشد .

 

۲- زمانی که روی فرش های اکریلیک دست بکشید و آن ها را لمس کنید ، می توانید نخ خاب فرش را که زیر دستتان به صورت دانه دانه رد می شود بدون آن که  نخ های خاب سفت یا به هم چسبیده باشند احساس کنید .

 

۳- فرش ماشینی اکریلیک بدون بو هستند ، به این منظور که زمانی که فرش های اکریلیک را بو می کنید نباید دارای بوی مواد نفتی و مواد پلاستیکی باشند .

 

۴- هنگام دست کشیدن بر روی فرش های اکریلیک باید دستتان روی آن سر بخورد و نباید به فرش بچسبد .

 

 

فرش کاشان

, , , , , , , , , , , , , , ,

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.