مقالات

ویژگی های فرش ماشینی درجه یک

سیرتا پیاز فرش ماشینی کاشان

ویژگی های فرش ماشینی درجه یک

ویژگی های فرش ماشینی درجه یک  ، به طور کلی فرش ماشینی از نظر کیفیت به درجه های مختلف تقسیم بندی می شود، فرش های درجه یک  می بایست دارای خصوصیات بارز و ممتازی باشد و هیچ گونه ایراد یا نقصی به آن وارد نشود. حال در زیر به چند مورد از آن اشاره می کنیم.

 

ویژگی های فرش ماشینی درجه یک 700شانه

ویژگی های فرش درجه یک

۱-اثری از تکرار سیلندر در نقشه فرش ماشینی وجود نداشته باشد.

 

۲-عدم استفاده از نخ های معمولی، عموما در تولید بهترین فرش های ماشینی از نخ های هیت ست شده بهره می گیرند که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و بسیار کمتر از نخ های معمولی پرز می دهد همچنین باعث می شود زیردست فرش ها یکسان و یکنواخت به نظر می رسد.

 

۳-نقشه ی استفاده شده مناسب و اندازه باشد.به طور کلی ابعاد فرش ها نباید از حد استاندارد خارج شود و این اختلاف تا ±۵% برای طول قالی مجاز می باشد.

 

۴-اندازه چسب آهاری که برای فرش های ماشینی استفاده می کنند باید مناسب با استاندارد تعیین شده باشد. بکارگیری بیش از حد ممکن است باعث معیوب و خراب شدن زیردست قالی شود- ارتفاع خاب فرش بیشتر یا کمتر از ۱۰% باشد زیرا موجب کاهش مرغوبیت آن ها می شود- جای هیچ گونه تیغ خوردگی بروی فرش وجود نداشته باشد.

 

۵-مقدار استفاده شده ی نخ های خاب کسری یا اضافی نداشته باشد.

 

۶-پارگی، سوراخی، وصله در فرش های درجه یک مشاهده نمی شود.

 

۷-در زیر فرش ها آثاری از قلاب خوردگی وجود نداشته باشد، این عارضه بر اثر اشتباه تنظیم کردن ماشین آلات بافت به وجود می آید و به همین علت پشت فرش تراش مناسب نخورده و در بخش هایی از قالی سر نخ ها قابل رویت است.

 

ویژگی های فرش ماشینی درجه یک کاشان

 

۸-ریشه های قالی ها باید در جای تعیین شده قرار بگیرند که در بعضی مواقع به دلیل تنظیمات دقیقی که روی دستگاه انجام نگرفته است باعث بروز این مشکل می شود.

 

۹-دو پودی یکی از نکته هایی است که در فرش های درجه ۱ دیده نمی شود. این مورد هنگامی اتفاق می افتد که نخ حین بافت پاره می شود و ادامه کار با نخ اضافی از همان محل قبلی که نخ قبل تر پاره شده بود انجام نگیرد و این دو پود در کنار یکدیگر قرار می گیرند.

 

۱۰-شیرینگ یا پرداخت فرش های ماشینی باید به درستی انجام گیرد زیرا ممکن است قالی راه راه به نظر برسد و در محل های مختلف پرزها کوتاه بلند گرفته شود.

 

۱۱-هیچ جای خالی نباید به روی فرش دیده شود، عموما این پیشامد زمانی رخ خواهد داد که نخ خاب منجر به پارگی شده باشد و مسئول دستگاه متوجه این موضوع نشود و دستگاه به کار خود ادامه دهد.

 

۱۲-دو رنگی یا چند رنگی یکی از مواردی است که نباید ب وجود آید، این اختلاف رنگ احتمال دارد به دلیل بکارگیری شیدهای متفاوت ۱ رنگ به وجود آید.

 

۱۳-هنگامی که تعدادی هارنیش مانع حرکت شوند یا به اصطلاح گیر کند قسمت کوچکی از فرش فاقد خاب می شوند و معمولا به این اتفاق قفسه بافی گفته می شود که در فرش های با کیفیت دیده نمی شود.

 

۱۴-سوختگی زمانی منجر می شود که در یک فرش از متریال های مختلف بهره بگیرند و در نهایت برای تکمیل کار بدون اینکه این مسله را مد نظر بگیرند یکی از نخ ها آب می شود.

 

ویژگی های فرش ماشینی درجه یک

نتیجه گیری

فرش تندیس خاطره کاشان تعهد می کند که تمامی فرش هایی که برای مشتریان عزیز ارسال می کند ویژگی های فرش درجه یک فوق را دارا بوده و چنان چه اشتباهی در این رابطه رخ دهد، مشتری می تواند فرش را به کارخانه بازگشت دهد. ارائه محصولات با کیفیت هدف ماست وتمامی فرش های شرکت دارای ضمانت ۵ساله می باشد.

 

با ما در ارتباط باشید:

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.