1 - راهنمای خرید فرش, 3 - شانه و تراکم فرش

چرافرش ۷۰۰شانه بخریم؟

فرش رنگ آبی

چرافرش ۷۰۰شانه بخریم؟

چرا فرش ۷۰۰شانه بخریم ؟ یکی از پرفروشترین فرش های کاشان فرش ۷۰۰شانه است .با پیشرفت و بروزرسانی ماشین آلات قالی بافی ، روز به روز شاهد ظهور انواع فرش ماشینی در بازار بوده ایم که فرش های ماشینی ۷۰۰ ، ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه نمونه ای از این فرش ها هستند . از آنجایی که می دانید ، یکی از مهم ترین اجزای هر خانه فرش ماشینی است و انتخاب درست فرش نیز امری مهم در خرید فرش ماشینی به حساب می آید . در این مقاله به برسی فرش  ۷۰۰ شانه و اینکه چرا بیشتر مشتریان فرش ماشینی در هنگام خرید به سراغ فرش هفتصد شانه می روند می پردازیم و شما عزیزان را با فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه آشنا میکنیم .

 

مشخصات فرش ۷۰۰ شانه درجه یک

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه معمولا در تراکم های ۲۵۵۰ و ۲۷۰۰ در تعداد رنگ زمینه ( ۸ ، ۱۰ و ۱۲ رنگ ) بافته می شوند . در تولید بهترین فرش ۷۰۰ شانه از نخ اکریلیک هیت ست شده استفاده می کنند چرا که این الیاف نسبت به پلی استر ، پلی پروپلین و … از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار است و از مهم ترین ویژگی های آن می توان به : بدون پرز و ضد حساسیت ، مقاومت بالا در برابر فشار و سایش ، مقاومت در برابر نور و گرما ، رطوبت و گرد و غبار اشاره کرد . دستگاه بافت فرش ۷۰۰ شانه HCIx2 و HCPx2 هستند که در این میان فرشی که توسط دستگاه HCP بافته می شود از کیفیت بالاتری برخوردار است . بهترین نخ مصرفی در نخ پود فرش ۷۰۰ شانه ، پنبه است و سبب برگشت پذیری بالا ( انعطاف پذیری بالا ) در فرش و همچنین جلوگیری از شکستی می شود.

 

چرا فرش ۷۰۰ شانه پرفروش است؟

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا اکثر افراد در خرید فرش ماشینی به سراغ فرش ۷۰۰ شانه می روند؟ در پاسخ به این سوال سه علت وجود دارد که عبارتند از:

۱- قیمت فرش ۷۰۰ شانه

از آنجایی که قیمت فرش ماشینی با شانه و تراکم فرش رابطه مستقیم دارد ، قیمت فرش ۷۰۰شانه نسبت به فرش های ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه پایین تر است و معمولا مهم ترین فاکتور برای عموم مردم در خرید ، قیمت کالا است.

 

۲- نخ خاب فرش ۷۰۰ شانه

با توجه به توضیحاتی که در مقالات قبل داده شد ، هرچه شانه و تراکم در فرش بیشتر باشد ارتفاع نخ خاب کوتاه در می شود به طوری که ارتفاع نخ خاب در فرش ۱۲۰۰ شانه ۶ میلی متر و در فرش ۷۰۰ شانه ۱۰ میلی متر است . بدیهی است که هرچه ارتفاع نخ خاب در فرش ماشینی بیشتر باشد ، دوام و ماندگاری فرش نیز افزایش می یابد و به گفته کارشناسان فرش ماشینی ، طول عمر فرش ۷۰۰ شانه از دیگر فرش های ماشینی بیشتر است.

 

۳- زیباترین و نفیس ترین فرش های ماشینی در این دسته

با توجه به موارد ذکر شده و محبوبیت فرش هفتصد شانه ماشینی در بین مردم ، توجه بیشتر طراحان و نقشه کشان فرش بر روی این دسته است و همه روزه مدل فرش های ماشینی زیباتر و جدید تری به بازار فرش ماشینی ارئه می شود.

در نتیجه فرش ۷۰۰ شانه ماشینی به عنوان پرفروش ترین فرش ماشینی به حساب می آید و جدیدترین فرش های ماشینی در این دسته وجود دارند .

 

نکته پایانی :

 در نگهداری فرش ۷۰۰ شانه باید کوشید و فرش و از رطوبت و تابش نور خورشید حفظ کرد و در صورت کثیف شدن فرش سریعاً باید آن را تمیز نمود.   

 تعداد رنگ به کار رفته در فرش۷۰۰شانه  تغییری در کیفیت فرش ایجاد نمی‌کند بلکه فقط باعث افزایش قیمت و زیبایی فرش ۷۰۰شانه میشود.

 چسب آهار در آخرین مرحله به فرش اضافه می‌شود و باعث استحکام و مقاومت فرش می‌شود. اگر چسب آهار از نوع بی کیفیت باشد کیفیت فرش کاهش پیدا می‌کند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.