2 - راهنمای شستشو و مراقبت

چند نکته مهم مراقبت از فرش

از کجا فرش ماشینی ارزان قیمت بخریم؟

چند نکته مهم مراقبت از فرش

چند نکته مهم درمورد مراقبت از فرش،فرش یکی از مهم‌ترین وسایل در دکوراسیون منزل هر ایرانی محسوب می‌شود و سهم بسیاری در زیبایی و جلوه خانه دارد به عهمین دلیلی باید مراقب حفظ و نگهداری آن باشید تا زمان و هزینه ای که برای خرید آن انجام داده اید به هدر نرود.فرش از گذشته تا امروز، در خانه‌ها نقش همیشگی خود را حفظ کرده و حذف آن تقریباً غیرممکن است.

حال ما در این مقاله سعی کرده ایم توضیحات مورد استفاده و مفیدی برای شما توضیح دهیم تا در برابر مراقبت و شستشوی فرش اطلاعات کافی را داشته باشید.

 

 

فهرست مطالب

 

 

 

 

 

 

چند نکته مهم مراقبت از فرش

شست و شوی فرش های زمینه روشن

فرش های روشن در بین عموم از نظر هارمونی با دکوراسیون محبوبیت بیشتری دارند اما به علت سختی شست و شو ، جذب و آشکار بودن آلودگی و لکه در خرید مورد تردید قرار می گیرند .

دغدغه اصلی کسانی که در کف خانه هایشان فرش های زمینه روشن و کرم پهن می کنند تمیز و درخشندگی آن ها ست . در این قسمت راهکاری را ارائه می دهیم تا با استفاده از آن بدون فرستادن فرش به قالی شویی و تنها با استفاده از شامپو و آمونیاک مانند روز اول زیبا و براق شود .

چند نکته مهم مراقبت از فرش ماشینی

فرش را دور از رطوبت نگه دارید:

رطوبت یک عامل خطرناک و تدریجی برای پوساندن فرش زیر پایتان است . بسیاری از فرش هایی که به کارگاه رفوگری فرش ما  آورده می شوند اکثرا این فرش ها پوسیده هستند و عامل این پوسیدگی در اکثر موقع رطوبت است که به صورت تدریجی باعث پوسیدگی فرش شده است. 

 

 

 

چند نکته درمورد نحوه مراقبت از فرش ماشینی

 

  • نحوه قرار گیری صحیح فرش 

 

  • شستشوی صحیح فرش ماشینی

 

  • رعایت اصول در هنگام حمل فرش

 

  • اصول جارو کردن فرش 

 

  • جنس فرش ماشینی

 

  • جابه جایی اجسام سنگین از روی فرش

 

  • نحوه مراقبت از ریشه ها و کناره ها

 

چند نکته مهم مراقبت از فرش در برابر رطوبت

چگونه عمر فرش را افزایش دهیم؟

مانند هر شی دیگری فرش نیز نیاز به نگهداری دارد. با رعایت برخی نکات می‌توانید طول عمر فرش خود را افزایش داده و برای مدت بیشتری آن را نو نگاه دارید:

 

۱– اجازه ندهید نور مستقیم خورشید روی فرش بتابد.

 

۲- فرش را در نزدیکی منابع حرارتی و آتش‌زا قرار ندهید.

 

۳- برای جابه جا کردن فرش آن را رول کنید و هرگز اقدام به تا کردن فرش ننمایید چون سبب شکسته شدن آن می‌شود.

 

۴- فرش را در مکان‌های مرطوب قرار ندهید زیرا رطوبت باعث پوسیدگی فرش می‌شود.

 

چند نکته مهم مراقبت از فرش و قالی

دوام و کیفیت فرش ماشینی

در تولید قالی باید به اصل بودن و کیفیت فرش ماشینی توجه کرد . برای تولید یک قالی با کیفیت باید مراحل ریسندگی ، بافندگی و تکمیل به خوبی انجام شود تا قالی با کیفیت و درجه یک تولید شود .

یک قالی باید سه اصل بالا را در شرایط یکسان داشته باشد وگرنه می تواند کیفیت آن را بکاهد . پس سه اصل قالیبافی ماشینی ریسندگی ، بافندگی و تکمیل می باشد .

در مجمع محصولات فرش ماشینی از لحاظ کیفی به ۵ درجه تقسیم می شود  که به مرغوبیت و قیمت آن برمیگردد . در هنگام خرید باید به نوع آکریلیک و مرغوبیت آن توجه کرد .

البته فرش های آکریلیک نسبت به انواع دیگرش گرانتر می باشد و برای قشر ضعیف جامعه فرش های درصد پایین تر وجود دارد که ممکن است دارای درصدی از پلی استر یا بی سی اف باشد .

 

چند نکته مهم مراقبت از فرش مدرن

جمع بندی

شما عزیزان می توانید برای خرید فرش ماشینی کاشان در بالاترین کیفیت و بالاترین درجه کیفی سری به فروشگاه آنلاین فرش تندیس خاطره بزنید .

شرکت فرش تندیس خاطره کاشان عرضه کننده مستقیم انواع فرش از کارخانه فرش کاشان می باشد و تمامی محصولات خود را با ۱۰ سال ضمانت و به قیمت کارخانه به مشتریان عزیز در هرکجای ایران با ارسال رایگان عرضه می کند . ناگفته نماند پرداخت وجه فرش نیز درب منزل صورت می گیرد تا مشتری نهایت اطمینان را به مجموعه ما داشته باشد.همیچنین برای ثبت سفارش و خرید از سایت و شرکت تندیس خاطره کاشان با شماره زیر تماس بگیرید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.