1 - راهنمای خرید فرش

چه فرشی خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد؟

تاثیرفرش دردکوراسیون

چه فرشی خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد؟

چه فرشی خانه را بزرگ تر نشان می دهد؟   هر چه طرح و نقش فرش ماشینی بیشتر باشد، در اصطلاح  فرش شلوغ تر به نظر می­ رسد. 

فرش­های شلوغ به خصوص اگر دارای رنگ­های تیره  فضا را کوچکتر نشان می­ دهند. بنابراین استفاده از فرش­ های پر نقش و نگار در فضاهای کوچک انتخاب مناسبی نیست. 

 

چرا که به نوعی باعث ایجاد اغتشاش بصری در محیط می‌­شود. اگر رنگ فرش نیز تیره و تند باشد این شلوغی بیشتر به چشم آمده و آرامش ذهنی افراد را تحت تاثیر قرار می­ دهد.

مدل و طرح فرش برای خانه کوچک

هر چه طرح و نقش فرش بیشتر باشد، در اصطلاح شلوغ‌تر به نظر می‌رسد. فرش‌‌های شلوغ به‌خصوص اگر دارای رنگ‌های تیره باشند فضا را کوچک‌تر نشان می‌‌دهند. بنابراین استفاده از فرش‌‌های پرنقش‌ونگار در فضاهای کوچک انتخاب مناسبی نیست. چنانچه به فرش‌های پرنقش‌ونگار علاقه دارید رنگ آن را از میان رنگ‌‌های روشن انتخاب کنید تا به‌این‌ترتیب تأثیر شلوغی فرش را کاهش داده باشید.

 

در کل بهتر است در زمان انتخاب و خرید فرش مناسب فضای کوچک، به خصوص اگر اتاق شما دارای روشنایی و نور کافی نیست، به سراغ فرش ­های خلوت تر و ساده تر بروید.

رنگ فرش مناسب برای خانه های کوچک

رنگ فرش مناسب برای خانه های کوچک ،اولین و مهم‌ترین نکته برای بزرگ‌تر نشان دادن خانه، انتخاب زیرکانه رنگ‌ فرش است. استفاده از طیف‌های مختلف یک رنگ برای فرش‌ها باعث هماهنگی فضا می‌شود.

 

در طراحی دکوراسیون خانه‌ها یک اصلی کلی برای انتخاب رنگ فرش وجود دارد. انتخاب فرش تیره، محیط را کوچک‌تر و فرش‌های روشن فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. بنابراین اگرچه در طراحی دکوراسیون توصیه می‌شود رنگ فرش تیره‌تر از رنگ مبلمان و پرده انتخاب شود، اما در فضاهای کوچک می‌توان این مورد را نادیده گرفت. مگر آنکه همه‌ طیف‌‌های رنگی به کار رفته در دکوراسیون از بین رنگ‌های روشن انتخاب شده باشند.

 

فرش افشان مناسب برای خانه‌های کوچک

در انتخاب فرش مناسب فضای کوچک، فرش‌های طرح افشان به دلیل نداشتن ترنج در وسط فرش و پراکندگی گل‌ها، فرش مناسبی برای خانه آپارتمانی و کوچک هستند. این فرش‌ها باعث بزرگ‌تر دیده شدن فضای خانه می‌شوند.پس بهترین گزینه برای خانه های کوچک فرشهای طرح افشان میباشد که در شانه وتراکم های مختلف ورنگبندیهای متنوع بافت میشود.

 

فرش دست‌باف مناسب‌تر است یا گلیم؟

انتخاب گلیم یا فرش دست‌باف به نظر و سلیقه خودتان وابسته است. دراین‌باره محدودیتی وجود ندارد. اگر می‌خواهید کف اتاق خود را با یک قالی یا گلیم بپوشانید، بهتر است مانند فرش گرد ابعاد قالی را طوری در نظر بگیرید که نه خیلی کوچک باشد و نه اینکه پایه‌های مبلمان روی آن قرار بگیرند. در این صورت طرح و جلوه قالی به‌خصوص اگر دست‌باف باشد، بیشتر به چشم می‌آید. همچنین برای مجزا کردن میز غذاخوری یا قسمت‌های مختلف منزل فرش‌های دست‌باف می‌توانند کارایی خوبی برایتان داشته باشند.

 

,,

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.