1 - راهنمای خرید فرش

چگونه از سایت های معتبر خرید کنیم؟

چگونه از سایت های معتبر خرید کنیم؟ فرش کاشان

چگونه از سایت های معتبر خرید کنیم؟

یکی از عوامل مهم توسعه تجارت الکترونیکی ایجاد اعتماد و اطمینان در میان کاربران خدمات الکترونیکی است و امکان شناخت سایت های معتبر به مشتری این امکان را خواهد داد که خریدی امن و لذت بخش را تجربه کنند .

برای رسیدن به این مفهوم، قطعا آگاهی مشتریان در شناخت سایت های معتبر نه تنها باعث کم شدن مشکلات ناشی از خرید غیرمطمئن خواهد شد، بلکه کمک شایانی به توسعه کسب و کارهای مجازی خواهد نمود.

 

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از پارامترهای مهم شناسایی سایت های معتبر از سایت های غیر رسمی، آشنا کنیم .

در دنیای واقعی خریداران برای احراز هویت فروشنده از روش های مختلفی استفاده می نمایند که یکی از مهم ترین آنها حضور در محل نمایشگاه فروشنده خواهد بود که این حضور فیزیکی و معامله چهره به چهره و بازدید محل کسب، خود اطمینانی برای مشتری خواهد بود.

 

سوال اینجاست که در فضای مجازی چگونه می توان خریدی امن از مراجع رسمی داشت؟

به تفکیک در این مقاله و مقالات آتی به روش های اعتبار سنجی سایت های اینترنتی خواهیم پرداخت که قطعا در صورت عمل کردن به تمامی موارد مذکور ریسک مشکلات ناشی از کلاهبرداری های اینترنتی و به تبع آن نارضایتی های ناشی از این اتفاق در مشتریان کم خواهد شد.

 

اگر قصد خرید از سایتی را دارید اولین و مهم ترین قدم برای اطمینان به آن سایت، این است که فروشنده سایت را بشناسید و به سوالاتی همچون سوالات ذیل پاسخ دهید؛

 

  • آیا سایت مربوطه احراز هویت شده است؟
  • آیا اعتبار لازم را برای فروش اینترنتی دارد؟
  • در صورت خرید کالاهایی با برند خاص، آیا سایت متعلق به تولید کننده است یا شما از سایت های واسطه خرید می کنید؟

 

مرجع رسمی برای پاسخ به این سوالات وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد که با برسی هویتی افراد و یا شرکت های متقاضی فروشگاههای اینترنتی اقدام به صدور نماد اعتماد الکترونیکی یا اینماد (enamad)  می نماید و این گواهی در دسترس بازدیدکنندگان و مشتریان خواهد بود.

 

اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی نشانه ای است برای کسب و کارهای اینترنتی که توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی متعلق به وزرات صنعت ، معدن و تجارت با هدف ساماندهی ، احراز هویت و صلاحیت آنها صادر می شود .

 

پیشنهاد می شود، به محض تصمیم گیری برای خرید از سایت های فروش اینترنتی در صفحه اصلی سایت به دنبال اینماد باشید در صورتی که اینماد در صفحه اصلی سایت وجود داشت با کلیک بر روی آن به سایت اعتبارسنجی به آدرس : trusted.enamad.ir می روید و صفحه ای که در آن هستید اطلاع دقیق فروشنده را به شما نشان خواهد داد. در این صفحه اطلاعاتی همچون موارد ذیل در دسترس شما خواهد بود:

  • صاحب امتیاز : در صورتی که کالای شما برند معتبری است حتما دقت کنید صاحب امتیاز نام تجاری برند تولید کننده کالا باشد در غیر اینصورت شما کالا را با واسطه خریداری نموده اید.

 

  • تاریخ اعطا و تاریخ اعتبار : اگرچه در صورت انقضا ی اعتبار اینماد این گواهی به صورت خودکار غیر فعال خواهد شد با این وجود به مدت زمان باقی مانده اعتبار نماد دقت نمائید.

 

  • نمایش صفحه آنلاین سایت : برای جلوگیری از هر سوء استفاده از لینک اینماد، در سمت چپ تصویر، سایت اصلی در باکس مشخص شده نمایش داده می شود و شما می توانید با انطباق سایتی که در آن بودید با این باکس از صحت لینک ای­نماد نیز اطمینان حاصل نمائید .

 

اطلاعات تماس ؛ شامل آدرس، تلفن، پست الکترونیکی و مختصات دقیق محل حضور فروشنده می باشد که توسط وزارت صنعت بررسی شده و در قسمت میانی صفحه قابل مشاهده خواهد بود.

  • خدمات و مجوزهای کسب و کار که شامل عنوان خدمت می باشد در این محل مشخص شده و شما می توانید با اطمینان از دسته بندی کالا و انطباق آن با کالای انتخابی از خرید خود اطمینان حاصل کنید.

 

به طور مثال شما به دنبال فرش ماشینی با برند تندیس خاطره کاشان هستید و سایت های متعددی پیش روی شماست و نیاز به اعتبار سنجی سایت های در دسترس دارید در این خصوص برای حل بهتر موضوع دو نمونه از سایت های فروشنده فرش تندیس خاطره کاشان در ذیل را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

تشخیص از روی دامنه یا همان آدرس سایت به شما اطمینان از خرید را نخواهد داد.

لذا با مشاهده صفحه enamad ،در دو عکس نمایش داده شده و مقایسه صاحبین امتیاز آن دو سایت متوجه می شویم یکی شخص و دیگری شرکت فرش تندیس خاطره کاشان با عنوان تجاری کالای مورد نظر شماست.

 

برای ورود به سایت اصلی تندیس خاطره کاشان کلیک کنید.

 

فرم تماس با ما

    

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.