گارانتی فرش

مجموعه فرش تندیس خاطره کاشان محصولات خود را با گارانتی کتبی عرضه می کند تا خریدار با آرامش خاطر اقدام به خرید نماید.

خریداران گرامی چنانچه کالای تحویلی ایشان در خرید حضوری و غیرحضوری دچار نقص فنی باشد، می باید ظرف مدت ۷ روز و در ساعات اداری ( ۸ صبح الی ۱۴ بعد از ظهر ) با شماره ۰۳۱۵۴۷۵۰۹۸۸ تماس حاصل نمایند و از کارشناسان جهت دریافت خدمات گارانتی و وارانتی مشاوره بگیرید.

شرایط گارانتی فرش

ایرادهای ناشی از استفاده نادرست مصرف کننده، شامل هرگونه نقص و پوسیدگی که در نتیجه ریختن مواد اسیدی و قلیایی مانند نوشابه، شربت، سرکه، انواع ترشیجات و… ایجاد شود، همچنین هرگونه نقص فنی که در اثر شستشوی نامناسب در منزل و یا قالیشویی ایجاد شود، مانند معایب ناشی از دستگاه خشک کن، سانتریفیوژ، استفاده از شوینده های قوی و غیر مجاز نظیر انواع سفیدکننده ها، وایتکس، پودرهای آنزیم دار، کلر، آب ژاول و مشکین شوی ها که موجبات از بین رفتن رنگ الیاف می شود و همچنین جابجایی نادرست که سبب پاره شدن ریشه و یا زیگزاگ فرش می گردد شامل خدمات وارانتی و گارانتی نمی شود.

*نظر کارشناسان این مجموعه ملاک تشخیص نوع نقص خواهد بود و چنانچه اشکال ایجاد شده ناشی از تولید نباشد، شامل خدمات گارانتی و وارانتی نخواهد گردید.

*نظر کارشناسان این مجموعه ملاک تشخیص نوع نقص خواهد بود و چنانچه اشکال ایجاد شده ناشی از تولید نباشد، شامل خدمات گارانتی و وارانتی نخواهد گردید.

۱. وارانتی به معنای تعویض فرش می باشد، در صورت هرگونه نقص فنی و تا ۷ روز پس از تحویل کالا، به شرط نو بودن و عدم پاخوردگی (به تشخیص کارشناسان مجموعه فرش تندیس خاطره کاشان ) قابل پیگیری می باشد و شامل ایرادهایی که به وسیله مصرف کننده و یا قالیشویی ایجاد گردد، نمی شود.

*در صورت نقص فنی، فرش خریدار در مدت زمان قید شده در کارت گارانتی و بدون دریافت هرگونه هزینه ای تعویض خواهد شد.

۲. گارانتی به معنای اصلاح و تعمیر فرش می باشد، خدمات گارانتی پس از ۷ روز از تحویل کالا و به مدت ۵ سال ارائه می گردد و شامل ایرادهایی که به وسیله خریدار و در اثر استفاده نادرست و یا قالیشویی ایجاد گردیده نمیشود.